تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ - ۱۱:۵۴ کد مطلب 66789

لبیک آن مرد به توصیه ی رهبر معظم انقلاب؛

دکتر احمدی نژاد: موضوعی را که مقام معظم رهبری اعلام عمومی کنند بر همگان تکلیف آور است

اولین گردهمایی سراسری تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی با حضور جمع کثیری از فعالین انقلابی از سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش میدان ۷۲، اولین گردهمایی سراسری تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی درباره اهمیت و ضرورت بازخوانی افکار و اندیشه های ناب امام خمینی(ره)، با حضور جمع کثیری از فعالین انقلابی از سراسر کشور آغاز شد.

دکتر محمود احمدی نژاد نیز در این نشست سخنرانی کردند.

متن سخنرانی ایشان به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجّل لوّلیک الفرج و العافیه والنّصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

خیلی خوش آمدید، بزرگواری فرمودید، خدای بزرگ را سپاگذارم که توفیق زیارت شما و شرکت در این جلسه ارزشمند را عنایت فرمود. باز خدا را سپاسگذارم این توفیق را عنایت فرمود یک حرکت ان شالله ناثیرگذار و عمیق و ماندگار فرهنگی را آغاز کنیم و به اتفاق هم جلو ببریم.

اجتماع ما برای تبیین مبانی انقلاب و بازخوانی خط امام (ره) است. چرا این مساله مهم است؟ انقلاب اسلامی و بزرگترین دستاورد عینی انقلاب یعنی جمهوری اسلامی متکی بر یک مبانی و تئوری است. همینطوری اتفاق نیافته است. اینطور نبوده که یک ملتی به ستوه آمده یا از یک مدلی خوششان نیامده باشد، آن را کنار گذاشته و یک مدل دیگر آورده اند. مثل هر جریان و ساختاری، انقلاب اسلامی و ساختار جمهوری اسلامی متکی بر یک مبانی و ساختار بسیار مستحکم و قابل دفاع است. این مبانی را اصطلاحا خط امام (ره) می گوییم. خط امام (ره) همان حقیقت اسلام ناب محمدی (ص) و آرمان های انقلاب و مبانی انقلاب است.

چرا باید دائما خط امام (ره) بازخوانی کنیم؟

اگر بروز نباشیم، اقدامات، حرکات و برنامه های سیاسی و فرهنگی ما بی پایه و اساس می شود. وقتی بی بنیان شد سرگشتگی اتفاق افتاده و نمی دانیم که به کجا می روبم. آنوقت ادعاهای متناقض و در مقابل هم پدید آمده و همه هم به نام انقلاب تمام می شود. باید بشناسیم و بروز باشیم و هرلحظه بدانیم که پای خود را کجا گذاشته و به کجا می رویم. دائما باید این مبانی و آرمان یادآوری شود. می بینید شما این سی و شش سال انقلاب را می بینید. من اول انقلاب یادم است اگر امام (ره) بر مبانی پافشاری نمی کرد در این سالها تمام انقلاب ملت ایران و حاصل صدها سال مجاهدت و فداکاری از بین می رفت. امام (ره) دائما این مسیر نورانی را تبیین و یادآوری می کردند..

طراحی دشمنان برای زدن خط امام (ره) است

این نیست که ما در یک فضای آرام بدون مزاحم و دشمن حرکت کرده و اگر هم سستی و غفلتی هم بشود بعدا درست می کنیم. دشمنان قسم خورده، با انگیزه و قدار نشسته اند که آسیب بزنند. اول سعی کردند اصل را ریشه کن کنند. یادتان هست که اوایل انقلاب چه شد؟ بعد سعی کردند کل انقلاب اسلامی را ریشه کن کنند. امروز آمده اند که آن ریشه یعنی امام (ره) را بزنند. دنبال زدن امام (ره) هستند. چرا؟ اگر فنداسیون یک ساختمان را بزنیم دیگر تمام است. همه ی جمهوری اسلامی و آنچه که امروز هست مبتنی بر خط امام (ره) است. با طراحی های پیچیده و خبیثانه می خواهند راه و نام و اندیشه امام (ره) را نابود کنند.

خواهش می کنم از دوستان حرفهایی که در ایران و دنیا زده می شود را با دقت بیشتری با مواضع امام (ره) تطبیق دهیم. ببینید چطور زیرکانه خط و اندیشه امام (ره) زیر بمباران سنگین است. بعضی وقت ها می بینیم همان کسی که امام (ره) را تخریب می کند اسم امام (ره) را آورده و ظاهرا او را تکریم می کند، ولی ذیل آن در حال تخریب کردن است.

راه حل برون رفت از تحریف خط امام (ره) چیست؟

همان که مقام معظم رهبری به درستی و هوشمندانه تشخیص داده و تاکید کردند. ایشان فرمودند که اگر خدای نکرده خط امام (ره) فراموش شود ملت ایران سیلی خواهد خورد. این تعبیر بیسیار تندی است.

من همچنان معتقدم یکی از مهم ترین ماموریت های انقلابیون حقیقی و اصیل، تبیین و بازخوانی آرمان های انقلاب و خط امام (ره) است. همه ی مشکلات، ناشی از فاصله گرفتن از این راه نورانی می باشد. اندیشه های امام (ره)سند بالا دستی است. سند بالا دستی را اگر ما کنار گذاشته و مخدوش کنیم کاری نمی توانیم بکنیم. چیزی گیرمان نمی آید و از راه بیرون می رویم. دیگر اصلا مهم نیست کجا ایستاده و چه حرفی می زنیم.

خوشبختانه از یک سال و نیم قبل کارگروه هایی تشکیل شده و این موضوعات به بحث گذاشته شده و مختصر ارتباطاتی هم در استان ها تنظیم شده است. این معنایش بی اعتنایی به سایر مسئولیت های یک انسان انقلابی نیست و ولی این مساله بسیار مهم است. اگر این باشد بقیه ی مسائل هم خواهد بود ولی اگر این را از دست بدهیم هیچ چیز باقی نخواهد ماند.

ان شاالله همت کنید با امید به لطف خدا و اتکا به قدرت الهی دست به دست هم بدهیم و یک موج فرهنگی و اعتقادی برای بازگشت به آرمان های انقلاب و خط امام (ره)، تبیین و معرفی آن شکل بدهیم .

آنهایی که از سال ۵۰ به بعد به دنیا آمدند تصویری از آن خط ندارند. انسان های مومن، پاک و شریفی هستند ولی به طور منسجم و مدون با اندیشه ی امام (ره) و آرمان های انقلابی ارتباطی ندارند. انقدر مسائل سیاسی روزمره مشغله برای همه درست کرده که فرصتی برای پرداختن به اصل باقی نمانده است.

چرا به دولت های نهم و دهم هجمه وارد می کنند؟

ما در اینجا نمی خواهیم جواب هجمه های گسترده را بدهیم. اصلا چرا انقدر هجمه علیه دولت نهم و دهم وجود دارد؟ بعد از انقلاب که قطعا نداریم و قبل از انقلاب که اصلا نداریم. مقام معظم رهبری عزیزمان در دو جمله علت هجمه ها به دولت نهم و دهم را بارها گفتند، از جمله در آخرین جلسه ای که دولت دهم با ایشان داشت. ایشان فرمودند تمام هجمه ها برای دو چیز است: اول اینکه ارزش های انقلاب را سر دست گرفته و ایستاده اید و دوم اینکه به مردم خدمت کرده اید. علت اصلی هجمه ها این بود که ایستادگی بر روی آرمان و ارزش ها انجام شد. نمی گویم که صددرصد و کامل اما در حد توان این انفاق افتاد. برگ سبزی تحفه ی درویش، ما کسی نیستیم، بنده کسی نیستم. الا خداوند توفیق دهد قدمی برای آرمان و ارزش های انقلاب و آن کسی که به عشق او نفس می کشیم برداریم. همه ی دشمنی ها با خط امام است. همه ی دشمنی ها با قرائت امام (ره) است و الا در دنیا خیلی ها گفتند عدالت ولی اینطور هجمه وارد نشد. البته آینده روشن است و پیروزی در انتظار است. پیروزی یعنی همین که در این مسیر هستیم. اگر به مبانی امام (ره) برگردیم دستاوردهای ما صدها برابر می شود..

آقای مهندس ثمره هاشمی هم ان شاالله گزارشی از مسائل روز خواهند داد. بنده هم به عنوان وظیفه شروع کرده و بر اساس فهم خودم با تکیه بر نظرات رهبری و تفسیرهایی که شده است این مسائل را در سخنرانی های استانی مطرح کنم. هر کدام از شما در این مباحث ورود کنید مطالب زیادی را درخواهید یافت. بسیار زیباست. من سعی می کنم ان شالله در وعده ی بعدی دو یا سه ویژگی را با مثال های روز برای شما تشریح کنم. البته اهل دعوا و توپیدن به کسی جز آمریکا نیستیم. امام (ره) و رهبری فرمودند که باید حواسمان باشد که با کجا طرف هستیم. نه اینکه بنده و شما اشکال و ضعف نداریم، بنده از همه ی شما بیشتر اشکال دارم. عرصه عرصه ی چهانی و تاریخی است. یک ماموریت بزرگ تاریخی است و ریشه ی تمام هجمه ها به امام (ره) و انقلاب از آنجاست. تمام خط های دنیا علیه انقلاب از طرف صهیونیسم جهانی، آمریکا و انگلیس است. برنامه ی رسمی می گذارند و حمایت می کنند. البته ما را هم همچنان می کوبند. خداروشکر هنوز به ما فحش می دهند. ما خوشحال می شویم، اگر روزی فحش ندهید ما ناراحت هستیم.

باید محکم باشیم. به فضل الهی آینده ی بسیار درخشانی داریم. در راه می رویم ولی دست آنداز و موانع شیطانی هم هست. اگر نبود که رفتن در این راه ارزشی نداشت. ان شالله در این کار از نظرات دوستان استفاده بکنیم و امروز به جمع بندی برسیم که در استان ها با یک انرژی کار را آغاز کنیم. بالاخره یک زمان رهبری خصوصی توصیه ای می کند، این برای آن افراد تکلیف می شود؛ که در این موضوع بنده خصوصی هم خدمت ایشان رسیده و برنامه را عرض کردم و ایشان هم تائید کردند و تاکیدات و راهنمایی هایی نیز داشتند که این تکلیف من می شود. ولی وقتی عمومی اعلام کردند یعنی هرکس توان دارد، برای آن فرد تکلیف می شود. البته از ما نخواستند عالم را زیر و رو کنیم، بلکه در حد توان کمک کنیم. اگرچه من فکر می کنم اگر برای خدا حرکت کنیم می توانیم عالم را هم زیر و رو کنیم. .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

منبع: احمدی نژاد دات آی آر

 1. sajad :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  درود بر دکتر احمدی‌نژاد عزیز. دکتر جان نگران نباش، خس و خاشاکی که فتنه ۸۸ را راه انداختند در پی ایجاد فتنه دیگری هستند ولی به لطف خدا این فتنه در نطفه خفه خواهد شد. دکتر جان علت هجمه ها به شما و دولت نهم و دهم ایستادن شما به مثابه سنگری در مقابل رهبری است. هدف نهایی آنها زدن رهبری است. دکتر جان دارند انرژی هسته ای که دستاورد ۸ ساله مردم در دو دولت نهم و دهم است را به استحاله میبرند تا از این طریق رهبری را وادار به نوشیدن جام زهر دیگری کنند. دکتر جان هدفشان از فحشها به شما اینست که میدانند تا زمانی که شما هستید آنها نخواهد توانست این جام زهر را حتی به رهبری تعارف کنند. دکتر جان میخواهند شما را از سر راه بردارند تا خاکریز رهبری ضعیفتر شود و هدف شوم خود را برای زدن رهبری هموارتر کنند. دکتر جان ما عاشقان سید علی تا آخرین قطره خون و تا آخرین توان نفس کشیدن هستیم… تا ته خط… خیالت تخت!

 2. علی قربانی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  خدا حفظتان کند

 3. سیدتقوی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  روزی خواهد رسید که در آن روز دروغها و افتراهایی که به آقای دکتر احمدی نژاد زده شده و میشود بر ملا خواهد شد و آقای دکتر از این امتحان نیز پیروز و سربلند بیرون خواهد آمد

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  خدا پشت پناهت دکتر وراهت پر ره رو

 5. سیدتقوی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  رئیس جمهور در همایش ملی سازمان های مردم نهاد سلامت با اشاره به سایت ها و روزنامه های منتقد و صدا و سیما گفت: «اجرای سلامت از بداخلاقی ها در سایت ها و برخی روزنامه ها که انشاء الله در صدا و سیما نیست آغاز می شود.» و بعد با خنده گفت: «چقدر باید B12 مصرف کنید که اعصابتان راحت شود!»

  آقای رئیس جمهور! اجرای سلامت قبل از سایت ها و رسانه ها از مسئولین آغاز می شود. چون این مسئولین هستند که با گفتار و رفتارشان، خوراک برای رسانه ها تامین می کنند. مسئولین اگر در برخورد با منتقدان خود ،منطقی و صبور و با آرامش رفتار کنند این رفتار مسئولین در بقیه مردم نیز تاثیر می گذارد لذا مصرف B12 را از خودتان شروع کنید تا اگر بر روی شما جواب داد به بقیه هم توصیه شود!

  به نظرم اگر صدا و سیما، انگشتش را پر از عسل کرده و در دهان رئیس جمهور بگذارد آقای روحانی باز هم از عملکرد صدا و سیما راضی نمی شود. برای نمونه فقط کافیست برنامه «صرفا جهت اطلاع» را رصد کنید تا بفهمید چقدر خبرنگاران مجبورند مراعات دولت را بنمایند و خبرها را سانسور کنند مخصوصا خبرهایی که به شخص رئیس جمهور مربوط می شود.

 6. عمران :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  جناب دکتر شما شما همینکه طی ۸ سال مملکت را زیرو کرده اید برای هفت پشت این ملت بس است.

 7. بی خیال :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  راست میگه مثلا قضیه مشایی و پیام رهبری
  مثلا ۱۱ روز خونه نشینی
  مثلا رحیمی و بقایی
  مثلا متکی
  مثلا هاله نور
  مثلادختر دانش آموز و انرزی هسته ای
  مثلا قطع نامه ها
  مثلا…۸ سال سوئمدیریت

 8. رهرو :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  صوت ؟

 9. بنده خدای علی/مقداد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  ۱-سنگ بنای تبلیغات زودهنگام رو گذاشتید.
  ۲-درباب توجهی که به رشدعلم دارید اون کسی که با قابلمه انرژی تولید میکرد فراموش نشه.یه پستی براش درنظربگیرید.

 10. سپهدار احمدیان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  با آرزوی موفقیت برای همه شما.

 11. گل یخ :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  مقام عظمای ولایت جنابعالی را دامت تائیداته خطاب فرمودند
  واین برای عقلا بیانگر رضایتمندی ایشان از شما بود

  پرواضح است که ایشان اکنون هم برای انجام حرکات بزرگی
  همچون تبیین راه وخط امام(ره) از افراد مورد وثوق خود دعوت به کار کنند

  بگذار هرکه هرچه میخواهد بگوید..حساب عقلا از دیگران جداست
  خداوند هم عقلا را با واژه اولوالالباب از بقیه بنده هایش جدا میکند

  درود برشماکه ولایی ومکتبی بوده هستید وان شاءالله خواهید بود
  وهمچنان گوش بفرمان رهبر وامید قلب ایشان برای امور حمایتی ارزشها هستید

 12. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  درود بر احمدی نژاد

 13. سرور :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  مردبزرگ تاریخ زمان ما ماندگار خواهی ماند

 14. کدخدایی-پکن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  امیدوارم خداوند هرچه زودتر حق را به حقدار بدهد و منافقان را رسوا کند. برای دکتر احمدی نژاد آرزوی توفیق و سلامت دارم.

 15. حسین کربلاییی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  سلام علیکم…
  میدونم فایده نداره منتشر نمیشه فقط امیدوارم دستتون برسه…دانشجوی حقوق هستم …
  آقای احمدی نژاد عزیز! میدونم آقایون همیشه دولت دستشون بوده از اول انقلاب و هشت سالی هم که میخواستید کار کنید کار شکنی کردند و گرای دولتشما رو به خارجیها دادند..شما در ستاد مشترک سپاه آمدید زمانی که شهردار بودید و در جمع پاسداران گفتید:کسانی به من در شهرداری پیام دادند که این زمینها و اراضی را کاری نداشته باش ماهم به تو کاری نداریم و شما گفتید نه!من در آن جمع بودم کنار پدرم …آنقدر که آنزمان تلاش کردم برای متقاعد کردن خانواده که به شما رای بدن دور اول و دوم آنقدر هم تلاش کردم که خطاهای شمارو به یاد خانواده ام بیاورم که چه کردید با اعتماد من آن دوسال آخر دولت..
  حواسمان باشد ….که برادر گرامی شما, امد گفت احمدی نژاد همان جلیلی ست و باندانم کاریهاو خودخواهیها باعث رای نیاوردن کاندیدای بهتر از خودتان شدید…اصلا چرا بیای دست مشایی رو ببری بالا تو ستاد انتخابات؟من سه بار! به شما رای دادم کلی توقع از شما داشتم چرا بسیجیها و حزب اللهیهارو از کابینه روندید؟چرا مشایی به هدیه تهران … ۵۰ میلیون برای افتتاح گالری نقاشیش داد؟چرا دست راست شما مشایی تو ترکیه نشست و رقاصهای زن و مرد ترک جلوش رقصیدن و دست زد؟..
  الغرض در همه غافله یک مرد نبود .. یااگربود شایسته ناورد نبود

  یاعلی

 16. کوروش :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  سلام یه سوال برای من پیش اومده اگه صحبت عمومی آقا الزام آوره نامه های خصوصی چی مثلا نامه در رابطه با عدم انتخاب مشای به عنوان معاون اول این الزام آور نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 17. محمد حسین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام
  به نظرم نکته ای رو اشتباه ارائه کردید. دکتر گفتند که برنامه ای در زمینه تبیین اندیشه های امام بردند پیش رهبر. ایشون دیدند و تکلیف رو براشون مشخص کردند. و بعد از اون این تکلیف رو به صورت عمومی اعلام کردند و این برای همگان تکلیف شد.

 18. حسین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  امروز در پی وقوع زلزله کرمان به برکت ویاری آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه و خدمات شایسته دکتر محمود احمدی نژاد نتنها از خانه بیرون نیامدیم و ترس و هراسی داشته باشیم همگی کف اتاق نشستیم تا زلزله را بهتر احساس کنیم. لعنت خدا بر کسانی که خدمات شایسته دکتر را نادیده می گیرند و به بهانه های مختلف کم کاری کرده و ملت را از حقوق خود محروم می نمایند.!

 19. امیر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  سلام نکنه باز میخوای بیای وشروع کنی به اون بازیهایی که با مشایی سرملت درآوردی .چرا اون موقع که درقدرت بودید گوش به حرف رهبری نمیدادی خدا عاقبت به خیرت کنه انشاالله

 20. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  سلام ماهم از یاران احمدی نژاد هستیم به چه صورت می توانستیم در همایش شرکت کنیم

 21. سعيد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  رهبر معظم اعلام رسمی کردند مشایی را کنار بگذارید شما عمل کردید ؟!!!!!

 22. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  موفق باشی مظلوم دوران شهید زنده محمود احمدی نژاد

 23. کمیل :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  مشایی را کنار گذاشتی دکتر جون یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قائم انقلاب هم خصوصی وهم عمومی گفتند بزارش کنار برات حاشیه درست میکنه.به همون امام زمان که هی دعای فرجش را اول سخنرانیهات می خونی نظر آقا هنوز همونه .مردونه بیا و عمل کن

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: