تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ - ۱۴:۴۳ کد مطلب 66795

تقارن تاریخی این روزها؛

تاریخ هم این روزها صدایش در آمده است

اصلا این روزها تب انتخابات هم مانند همیشه است. اصولگرایانی که به ترس انداختن مردم، به آمدن مجلسی ها و دولت ششمی ها سعادت دارند و اصلاح طلبانی که به آمدن و خراب کردن و سکان داری توسعه ی بی ربط لرنری عادت دارند.

میدان ۷۲/قاسم محمدی: فابیوس به ایران سفر کرد و جمعه روز بعدش، روز اهدای خون بود. یادم هست توافق برجام هم با … یکی شد. اگر یادم نرفته باشد هتل کوبورگ هم نمادی برای نجات مسیحیان از دست مسلمانان است. این روزها تقویم ها چه بهم می آید. چه عجب که تاریخ هم این روزها صدایش درآمده است. اصلا این روزها تاریخ کولاک می کند. هر چه جلوتر میرویم ج ز آماده تر میشود و زبان ها بیشتر در کام فرو میرود. مجلسی که در راس امور بود به خواب تابستانی رفت و عماریون همه منتظر مانده اند تا ببینند باد به کدام سو می وزد تا شاید تبریکات نو را نثار رهبری کنند.

تاریخ چه زیبا حجت را تمام میکند. اصلا شاید تاریخ هم دست غیب حضرتش برای مظلوم مقتدر است. أَفَمَن یَعْلَمُ أَنَّمَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَبِّکَ الْحَقُّ کَمَنْ هُوَ أَعْمَى إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُوْلُواْ الأَلْبَابِ (۱).

بیاد دورانی می افتم که عده ای یار امام بودند و انتقاد چه سخت بود. نامه ی اخیر وزارت ارشاد که محرمانه بودنش ما را دو دستی گرفت تا نامه اش را به سایتمان مزین نکنیم و چه سخت است که دهانت را بسته اند و جگرت از ج ز متلاشی شده است. حرف زدن را نمی خواهیم دهانمان را باز کنید تا خون ها را پس نزنیم. کرسنت را هم که شورای عالی امنیت ملی محترم، نوشتن و خواندش را منع کرد و دیگر مانده است ما و داستان شنگول منگول محترمی که اگر اسم گرگ داستان هم بیاید شاید خدایی نکرده پلیس فتا ما را به جرم توهین به گرگ بازخواست کند.

بورسیه ها هم مانده است در دست متشاکی قاضی، که همچنان دانشجویان سرخورده از داستان سیاست های این روزها منتظر باشند تا ظلم آشکار را کسی جواب دهد. شاید از میان جمع یکی صدایی دهد. اما چه سود که این روزها فتنه ای دیگر در راه است.

اصلا این روزها تب انتخابات هم مانند همیشه است. اصولگرایانی که به ترس انداختن مردم، به آمدن مجلسی ها و دولت ششمی ها سعادت دارند و اصلاح طلبانی که به آمدن و خراب کردن و سکان داری توسعه ی بی ربط لرنری عادت دارند.

اصلا این روزها یاد همان دوره ی زمان دکتر خ… میافتم و نشریه های زنجیره ای که هر روز یکیشان را می بستند و روزی دیگر همچون قارچ بر افکار مردم می رویید. روییدنش را میگویم که بستنش این روزها نصیب ماست.

ای روزها یاد تمام تاریخ ۲۵۰۰ ساله می افتم. به یاد قحطی بزرگ ۱۰ میلیون ایرانی بدبخت که از بخت ناچار خود در بین سیاست های رضاخان آلمانی و مشاوران روسی گیر افتاده بودند و علف های هرز جاده ها را می خوردند و میمردند. یاد قرارداد توپخانه ای که هنوز قرار است ناپلئون برایمان بیاورد و یاد داستان زجر چندین ساله محمدرضا شاه به این مردم میافتم. یاد قرارداد ۱۹۰۷ سرادوارد گری دوران دبیرستانم میافتم که به زور یادمان میدادند حفظ کنیم که چه شد که ایران را به سه تکه بین شوروی و انگلیس تقسیم کردند. اما چه سود که حفظ کردن آن سودی برایمان نداشت.

یاد کودتای ۲۸ مرداد و مجلس به توپ بسته ی لیاخوف و محمد علی شاه جوان و پیام بی بی سی برای شروع تماس دکتر به اوباما که همان شبش در میان چشم های منتظر خبرش را تکذیب کردند.

این روزها به یاد جای خالی میرزای شیرازی هستم و شیخ شهید که چه سخت انقلابیون بریده از اسلام و مانده در آغوش قوانین غربی سرخوش از مشروطیت بی مشروعیت، سر شیخ را بالای دار بردند. اصلا هر چه می کشند و میکشیم از همین مشروعیت است.

این روزها خاطرات چه به ذهن می آید. تخدیر امیدی که روییده بود را چه به وضوح خواهیم دید. امید ایرانی که نه با اخم غربی ها تنش بلرزد و نه با چشمک زدن های موگرینی و ویلگا اشمیت به سیاست های سیاستمدارانمان، سیاستمان شرم بردارد و رنگ ببازند.

این روزها چه سنگین یاد أین عمارها افتادم. عماران واقعی رهبری ….. شهیدان بهشتی، رجائی، مطهری، آیت، صیاد، طهرانی مقدم، شهریاری، رضائی نژاد و ……

حیفم آمد یاد شهید طهرانی مقدم نیفتم…. بگویید اینجا مدفن کسی است که می خواست اسرائیل نابود شود. یاد لحظه انفجار آن بالستیکی بودم ، که با لاستیک سازمان ملل قرار است پلمپ شود.

این روزها من مانده ام و تاریخ دوران دبیرستانم و سیاستمدارانی که دوران دبیرستانشان را نمی دانم در کدام سیاره خواندند. اگر نیاز به خواندن تاریخ نبود چرا ما را مجبور به حفظ کردید و اگر قرار به حفظ و تجربه بود چرا این چنین..

۱)سوره ی مبارکه ی رعد آیه ی ۱۳

 1. مصطفی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  احسنت، خیلی عالی بود. خدا قوت.

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  ازبغض واندوه بقدری حالم گرفته است که خواندن هرمطلبی ایچنین اشگم راسرازیر میکند…..اصولا یا حوصله این مطالب را دارم یا طنزهای تلخی که روی دیگر این سکه است

 3. محی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ا چه اتفاقی داره می افته توی مملکت ایا سرانجام برجام ختم بخیر میشه یا قراره ممکت دو دستی تقدیم بشه ؟ وجدانا اگه خبر خوب از این توافق یا عدم توافق دارید بگید و مژدگانی دریافت کنید!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: