تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ - ۱۱:۴۱ کد مطلب 66844

محجوب: تخلفات اداری مرتضوی محرز است

دبیرکل خانه کارگر افزود: بنده در مواضع خود صریح و شفاف به قضایای سال ۸۸ و ضرورت نگاه مدبرانه در این حوزه خارج از قاعده خانه کارگر اشاره کردم، چراکه طرح این مباحث سیاسی هیچ ربطی به فعالیت خانه کارگر ندارد.

به گزارش میدان۷۲ دبیرکل خانه کارگر گفت: خواسته ما از مسئولان رسیدگی به تخلفات مرتضوی در حوزه قضایی و بعد اجرایی است که باید در مورد این فرد به زودی رأی قاطع حقیقی و قضایی صادر شود.

علیرضا محجوب صبح امروز در پاسخ به سئوالات تعدادی از جوانان و فعالان احزاب و گروه‌ها در اردبیل اظهار کرد: ما در ده‌ها صفحه مطالب متقن و مستند خود را از تخلفات مرتضوی در حوزه نظام اداری و اجرایی در دوران تصدی مسئولیت سازمان تأمین اجتماعی جمع‌آوری کرده و از طریق کمسیون اصل ۹۰ آن را در اختیار مراجع قضایی و رسیدگی به پرونده قرار دادیم.

وی از مکاتبات سه‌گانه با رئیس مجلس در این زمینه و توجه جدی به امر رسیدگی به پرونده را به همراه وصول مطالبات حقیقی یادآور شد و ادامه داد: برای ما محرز شده است که مرتضوی شرایط احراز مدیریت و ریاست سازمان تأمین اجتماعی را نداشته و نه تنها از صلاحیت اجرایی، علمی و عملی برخوردار نبوده بلکه به دلیل ضعف مدیریتی در بکارگیری افراد فاقد صلاحیت، جذب و استخدام برخی از افراد به صورت غیرقانونی و با پارتی‌بازی و ضربه زدن به صندوق تأمین اجتماعی دستی آلوده داشته است.

دبیرکل خانه کارگر گفت: ما همه این تخلفات اجرایی، فنی و اداری را به دادگاه کیفری ارائه کردیم تا در حین رسیدگی به اصل پرونده این موضوعات نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محجوب بیان کرد: در تمام مراحل بازپرسی و رسیدگی به پرونده خواستار رسیدگی جداگانه به تخلفات مرتضوی در حوزه تأمین اجتماعی شدیم و از پیگیری‌هایمان در این زمینه دست برنمی‌داریم و بر این باوریم ریشه این تخلفات و سوءاستفاده‌ها باید خشکانده شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره سهم تعیین شده به نمایندگان برای پرداخت تسهیلات به مشمولین بیمه تأمین اجتماعی افزود: بنده در این زمینه که سهمیه جدید به نمایندگان از بابت پرداخت تسهیلات یا سهمیه استخدامی ارائه شود، اطلاعی ندارم ولی این موضوع را قطعاً پیگیری کرده و در صورت مشاهده موارد تخلف آن را به مردم بازگو خواهم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره عزل و نصب مدیران جدید تأمین اجتماعی که گاه آن را منصوب به مرتضوی می‌دانند، عنوان کرد: در این زمینه نیز تمام موارد شفاف و روشن قانونی تبیین شده و اگر مدیری با جهت‌گیری خاص در دولت گذشته و توسط مرتضوی منصوب شده با پیگیری نمایندگان و مسئولان هر استان امکان جابجایی آنها وجود دارد.

محجوب ادامه داد:‌ خواسته ما از مسئولان رسیدگی به تخلفات مرتضوی در حوزه قضایی و بعد اجرایی است که باید در مورد این فرد به زودی رأی قاطع حقیقی و قضایی صادر شود.

وی به سنگینی تخلفات مرتضوی اشاره کرد و گفت: امیدواریم قاضی پرونده در کنار اصل موضوع مواردی که در تأمین اجتماعی به عنوان تخلف اداری شده است، مورد رسیدگی قرار داده و در این زمینه به برخی از شبهات و شایعات پاسخ دهد.

* اعتقادی به دولت صرف جوان یا سالخورده ندارم

دبیرکل خانه کارگر ضرورت بکارگیری جوانان را در قالب شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان در دولت تدبیر و امید بیان کرد و یادآور شد: حرکت این دولت را در جمع کردن نیروهای مجرب و کاربلد می‌پذیرم و بر آن باور و یقین دارم اما این امر نباید مجوزی باشد تا جوانان کنار گذاشته شوند.

محجوب تصریح کرد: اگر ما می‌خواهیم کشورمان در مسیر توسعه و حرکت رو به‌ جلو گام بردارد، باید از ظرفیت جوانان و آینده‌سازان استفاده شود چراکه بنده هیچ اعتقادی به دولتی با کابینه صرف جوان یا پیر و سالخورده ندارم بلکه باید تلفیقی از آنها را در حوزه اجرایی شاهد باشیم.

این مسئول گفت: نه دولت سالخورده فرتوت به درد می‌خورد و نه دولتی که تنها به افراد خام فرصت و میدان حضور بدهد بلکه در چینش افراد باید به نحوی عمل کرد تا ثمره و نتیجه آن کار پخته و تجربه‌ای شایسته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما با برنامه‌ریزی درست و هدفمند استفاده از ظرفیت جوانان و بهره‌گیری از تجارب گذشتگان با یک نگاه درست می‌توانیم مسیر حرکت‌مان را انتخاب کنیم و بر این باورم که در این نقشه راه نباید دچار خستگی و جنود نشویم بلکه با توانی مضاعف از ظرفیت جوانان بهره بگیرم.

محجوب بیان کرد: هیچ اعتقادی به نقش‌ دادن نمایشی به جوانان ندارم، بلکه ضروری است ترکیبی از قشر جوان و قشر با تجربه در مجموعه‌های اداری بکارگیری شود.

* خانه کارگر تشکیلات سیاسی نیست

وی در پاسخ به سئوالی درباره پیگیری پرونده دو کاندیدای انتخابات ۸۸ گفت: بنده دیدگاه خودم را در این زمینه شفاف و روشن بیان کردم که البته طرح این مسائل خارج از قواره خانه کارگر بوده است.

دبیرکل خانه کارگر افزود: بنده در مواضع خود صریح و شفاف به قضایای سال ۸۸ و ضرورت نگاه مدبرانه در این حوزه خارج از قاعده خانه کارگر اشاره کردم، چراکه طرح این مباحث سیاسی هیچ ربطی به فعالیت خانه کارگر ندارد.

محجوب افزود: نباید فعالیت خانه کارگر را به عنوان یک مجموعه صنفی که تنها تشکیلات صنفی بوده و فعالیت حوزه کارگری را انجام می‌دهد وارد جریانات سیاسی کرد که بنده مخالف چنین امری هستم.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: اگر جوانان می‌خواهند مواضع بنده را در این قضایای سیاسی سال ۸۸ مشاهد کنند، می‌توانند به تهیه نسخه‌ای از برنامه (شناسنامه) اقدام کرده و شفافیت اظهارنظرها و بیان مواضع بنده را شنیده و متوجه آن شوند.

منبع: فارس
 1. شهرام :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  لعنت خدا و خلق خدا به کسانی که به مسلمانان زحمت کش و خدوم تهمت ناروا میزنند

 2. محسن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  مثل اینکه این آقای پیر فرتوت نشده
  و هنوز موقع بازنشستگی اش نرسیده
  می شه بفرمایند در این ۲۰ سالی که خانه کار گر را اشغال کردند چه گلی به سر کار گران زده اند الان کار گران برای گرفتن سنوات خدمتشان بههر دری می زنند با در بسته مواجه می شوند ایشان اگر کار سیاسی نمی کنند کدام مشکل کار گران را حل کرده اند

 3. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  فعلا از شرکت در قتل ! واختلاس وزد وبند !وسالها پرونده سازی رسیدید به تخلف اداری…..بازم خوبه. دیروز هم آقایی گفته بود مرتضوی بهتر است مشاور فیلمنامه نویسها شود!

 4. علیپور :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  آقای محجوب از چه سوادی به مقامات گوناگون رسیده ای؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: