تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ - ۱۸:۱۱ کد مطلب 67054

واکنش تند عراقچی به انتشار محتوای جلسه خصوصی‌اش در صداوسیما

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران طی اظهاراتی از اینکه محتوای یک جلسه خصوصی و کاری با شورای خبر صدا و سیما به صورت ناقص، مخدوش و با اغلاط فراوان محتوایی و نگارشی، در سایت خبری صدا و سیما منتشر شد، اظهار شگفتی کرد.

به گزارش میدان۷۲ سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱+۵ طی اظهاراتی از اینکه محتوای یک جلسه خصوصی و کاری با شورای خبر صدا و سیما به صورت ناقص، مخدوش و با اغلاط فراوان محتوایی و نگارشی، در سایت خبری صدا و سیما منتشر شد، اظهار شگفتی کرده و چنین امری را نه تنها غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی، بلکه یک خلاف بیّن اداری و مغایر با منافع و امنیت ملی دانسته و خواستار پیگیری آن از سوی مقامات عالی سازمان صدا و سیما شد.

گفتنی است، سایت خبری صدا و سیما با فاصله کوتاهی خبر مزبور را برداشته و توضیح داد: مطالبی که به نقل از سید عباس عراقچی معاون وزارت امور خارجه در نشست با مسئولان معاونت خبر روی خروجی قرار گرفت، ناشی از یک خطای برداشت بوده است.

خبرگزاری صداوسیما تاکید کرده است: این مطلب که تلفیقی از اطلاعات درست و نادرست است قابل استناد نیست. با این حال مطلب مزبور بلافاصله توسط سایت‌های مختلف بازنشر شد.

عراقچی همچنین با اشاره به اینکه یکی از مزایای تیم مذاکره کننده انسجام داخلی و همدلی همه اعضای تیم بود، از نقش آقای حسین فریدون در انجام وظیفه سخت هماهنگی تمامی دستگاه‌ها، ارائه مشورت، انتقال مطالب و تقویت انسجام و همبستگی تیم مذاکره کننده تقدیر کرد.
منبع: فارس

  1. بنده خدای علی/مقداد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 5

    هروقت چناب آقای دکتر عراقچی رو می بینم انرژی هسته کشورم موردتوجه میشه وهروقت به انرژی هسته ای فکر میکنم به یاد اون کسی می افتم که با قابلمه اورانیوم غنی میکرد. راستی چه خبرازاون دخترخانم نابغه که احمدی نژادازش تعریف می کرد؟

  2. حسنبادی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

    اولین این اولین و اخرین انتشارخبروتکذیب ان ازطرف رسته نبوده ونیست. ثانیا اقای عراقچی که واقعا شخصیتی راستگو ودرستی هستند به رسانه اعتماد ومطالبی را بیان نموده که جزو اسرار ومحرمانه ومیبایست طبقه بندی شده وبایگانی وقسمتی نیز با هماهنگی ایشان منتشرشود که رسانه نیز فکرکرده همه جاباید اخبار را منتشرکندومدیر ان نیز راستگو و رسم ان را بجا اورده ومنتشر کرده

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: