تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ - ۰۹:۳۳ کد مطلب 67071

دفاع صفارهرندی از تیم مذاکره؛

اگر خط قرمزهای رهبری رعایت نمی شد معظم له لحظه ای تحمل نمی کردند

محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان به عنوان سربازان غیور نظام، تمام تلاششان را برای به سرانجام رساندن مذاکرات و گرفتن حداکثر امتیازات بکار بستند.

به گزارش میدان ۷۲، صفار هرندی یکشنبه شب در هفتمین دوره طرح ولایت بسیج دانشجویی استان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، افزود: امروز ایران قدرتمندترین دوران تاریخی خود را تجربه می کند و این را کشورهای قدرتمند درک کرده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قدرت فزاینده ایران در منطقه باعث شد تا آمریکا بر سر میز مذاکرات آماده شود.

وی اظهار کرد: این اقتدار محصول حضور و توسعه کشور در منطقه و مقاومت و ایستادگی ملت ایران بود تا باعث شد ایران به عنوان یک قدرت به رسمیت شناخته شود و به تعبیر آنها باید بپذیریم که ابرقدرت منطقه ای ظهور پیدا کرده است.

صفار هرندی بهای رسیدن به استقلال امروز را همان مجاهدت شهدا و پایمردی ایثارگران و جانبازان دانست و تصریح کرد: مقاومت ملت ایران امروز به ثمر نشسته ولی هنوز میوه ای نارسی است که تا رسیدن به نقطه مطلوب باید از آن صیانت کرد.

صفارهرندی تاکید کرد: اگر امروز ما تحلیل درست و واقع بینانه ای داشته باشیم، آینده تحت مدیریت ما خواهد بود، چرا که امروز دنیا تسلیم خواسته های ما شده است و نباید اجازه دهیم که این قدرت از ما سلب شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رعایت خطوط قرمز ترسیمی مقام معظم رهبری در مذاکرات افزود: اگر برخی خطوط ترسیم شده در مذاکرات رعایت نمی شد معظم له لحظه ای تحمل نمی کردند و همینطور جامعه ایران نیز فهم درستی از آن داشتند و با شنیدن خبر توافق برخورد با متانتی با آن داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه برچیده شدن یکجانبه تحریم ها از خطوط قرمز نظام است، ادامه داد: حفظ عزت و استقلال ملت به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب ایران است و قابل معامله نیست و در این راستا دسترسی به دانشمندان هسته ای ما نوعی زیر سووال بردن عزت و استقلال کشور ما است.

صفار هرندی در پایان با بیان اینکه هیچگاه نمی شود به آمریکا اعتماد کرد، چون آنها دغل کارند، گفت: بازرسی های بی رویه از مراکز هسته ای و همچنین مراکز نظامی ما استقلال کشور را زیر سووال می برد که طرف مقابل نتوانست در این خصوص امتیاز بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  پس شما هم قطعنامه وتوافقنامه را نخوانده یا نفهمیده ق ضاوت کردی.ضمنا اگر رهبر معظم

  مس ایل را مطلقا قبول داشتند دستور بررسی مراجع قانونی را نمیدادند. برای خودشیرینی از رهبر ی معظم هزینه نکنید.

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  عجب !!!

 3. ایرانی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  دروغ پشت دروغ.
  تصویری که صفار هرندی اخراجی از مقام معظم رهبری می سازند به قول خود حضرت آقا در دیدار دانشجویی، تصویر استالینی است که اگر کسی مخالف ایشان بود به شدت با او برخورد می کنند!
  یعنی صفار هرندی اخراجی ادعا می کند که خطوط قرمز رعایت شده است؟؟
  هیچ عاقل با ایمانی، چنین ادعایی ندارد.

  اتفاقا برعکس است و اگر خط قرمزهای رهبری و ملت رعایت شده بود معظم له لحظه ای در تائید توافق درنگ نمی کردند.

  یادتان باشد که صفار دولت راستگویان! چند ماه پیش ادعا کرده بود که جزئیات توافق با نظر آقا است اما با سخنرانی حضرت آقا که صراحتا این اتهام را رد کردند معلوم شد که صفار دروغگو است.

 4. امیر محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  اون که قدرت فزاینده ایران تونست اونا رو سر میز مذاکره بیاره مربوط به احمد نزاد هست نه مربوط به این دولت ضمنا شما نمی خواد رفتار رهبری را تفسیر کنید به قول حضرت آقا هنوز خودشون می توانند از زبان خودشون مواضعشون رو بگن

 5. علی ایرانی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  برادر مگر خط قرمزهای امام خمینی کبیر در مورد پذیرش قطعنامه ۵۹۸ رعایت شد… بع عقیده من مقام معظم رهبری از طرف جناح طرفدار غرب و سرمایه داری تحت فشار هستند و ایشان برای حفظ منافع مردم و کشور ناچار به سکوت هستند… تا پای جان در کنار رهبری ایستاده‌ایم وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد… دوستان پس چرا از این ۹ دی هسته‌ای خبری نیست

 6. فرشاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  در مورد همین جملاتی که عنوان مطلب شده باید بگویم که “ولی جامعه” خطوط را اعلام میکنند نه الزاما اجرا. وظیفه اجرا با سربازان ولی است و این جمله یعنی کاری به کار محتوای توافق ژنو و لوزان و وین نداشته باشید در حالیکه باید در این خصوص روشنگری شود تا بیخود ذوق زدگی پیش نیاید

 7. ساسان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  با سلام
  خدمت اقای صفار هرندی باید عرض کنیم

  ۱- آیا ۱۹۰ هزار سو مورد نظر رهبری عزیز رعایت شده؟
  ۲- آیا آب سنگین اراک باقی می ماند؟
  ۳-آیا رهبری بعد از اولین تماس تلفنی مقامات ایرانی با آمریکایی نگفتند کار غلطی بود آیا مذاکره مستقیم با جان کری درست است؟
  و از اینگونه خط قرمزهای رهبری که رد شد زیاد است. چرا کسانی مانند آقای صفار هرندی که مثلا سنگ هبری را به سینه می زنند این حرفها را می زنند یا متوجه نیستند یا فیلم بازی می کنند که در حال واویلاست!
  خدا به عزت رهبر غریبمان بیفزاید.

 8. صداي عدالت :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  آقای صفار هرندی شما سخنگوی حضرت آقا هستید؟!! لطفاً بررسی دقیق بفرمایید موضوع را سپس اظهار نظر کنید قرار است امثال شما یاور رهبر عزیز باشید و باری از دوش نظام برداری نه تفسیر و تأویل کنید. آستین ها را بالا بزنید نظر کارشناسی خود را ارائه کنید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: