تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۰۹:۰۷ کد مطلب 67109

در مصاحبه با حاضرین در نشست تبیین مبانی انقلاب عنوان شد؛

با هزینه ی شخصی به تهران آمدیم/ خبری از سالن های آنچنانی نبود/ یازده ساعت روی صندلی های خشک دوام آوردیم

پنج شنبه ۸ مرداد ماه ۱۳۹۴ در منطقه جنت آباد تهران، نشست تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی برگزار شد. نشستی که به دلیل جنجال آفرینی های احتمالی و نشر اکاذیب بدون حضور خبرنگاران انجام شد.

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، پنج شنبه ۸ مرداد ماه ۱۳۹۴ در منطقه جنت آباد تهران، این اعضای شوراهای تبین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی سراسر کشور بودند که برای بازخوانی خط نورانی امام راحل(ع) گرد هم آمدند. نشستی که به دلیل جنجال آفرینی های احتمالی و نشر اکاذیب بدون حضور خبرنگاران انجام شد. اگرچه این محدودیت باعث نشده است که رسانه های انبوه جریان مخالف عدالتخواهی دست به جنجال آفرینی نزنند.

نشست سراسری شوراهای تبین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و حواشی ایجاد شده برای آن باعث شد تا به سراغ چند تن از اعضای این شوراها در در سراسر کشور برویم.

زاهدی عضو شورای تبین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی استان بوشهر در خصوص این نشست به خبرنگار میدان ۷۲ گفت: این نشست در واقع لبیکی به فرمایشات مقام معظم رهبری از سوی یار باوفایشان جناب آقای دکتر احمدی نژاد برای احیای گفتمان انقلاب و حضرت امام خمینی(ره) بود.

۲۰۱۵-۰۸-۰۴ ۱۰.۰۱.۰۲

وی در خصوص محدودیت های ایجاد شده برای حضور خبرنگاران در این جلسه گفت: با توجه به همسویی رسانه های غربی و برخی از رسانه های داخلی در تخریب حرکت های این چنینی، این اقدام به منظور جلوگیری از نشر اکاذیب و کاهش حاشیه سازی ها انجام شده بود.

ایشان در خصوص اجرای برنامه خاطرنشان کرد: هیچ گونه هزینه ای برای حضور در این نشست یا هزینه ای با عنوان ایاب و ذهاب پرداخت نشده است.

زاهدی در پایان در خصوص نکات قوت این نشست ملی خاطرنشان کرد: بررسی عمیق گفتمان انقلاب اسلامی و ارائه گزارش عملکرد دولت های نهم و دهم که امروز تحت هجمه رسانه ای زیادی می باشند امر مهمی بود که در این نشست صورت پذیرفت.

با هزینه ی شخصی به تهران آمدیم

رجبی از اعضای شورای تبین گفتمان انقلاب اسلامی استان قزوین در رابطه با اهداف برگزاری این نشست ملی به خبرنگار میدان ۷۲ گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی متکی به مبانی، تئوری و ساختار بسیار منظم مستحکم و قابل دفاع است. این مبانی را خط امام (ره) می گوییم که همان حقیقت اسلام ناب محمدی(ص)است و امام دائما این مسیر نورانی را تبین و مکرر یادآوری می کردند. مقام معظم رهبری هم امسال در ۱۴خرداد هوشمندانه نسبت به تحریف و فراموشی خط امام(ره)هشدار دادند و ضروت بازخوانی افکار و اندیشه های ناب امام خمینی(ره)و آرمانهای انقلاب اسلامی را یادآور شدند.

این عضو شورای تبین گفتمان انقلاب اسلامی استان قزوین در ادامه بیان کرد: بنابراین هدف اصلی تشکیل این نشست سراسری که کار بسیار ارزشمند و خوبی بوده و همانطور که دکتر احمدی نژاد هم گفتند مورد تاکید و تایید مقام معظم رهبری می باشد، این است که با همکاری و حضور فعال جمع کثیری دلسوزان و فعالین انقلابی، یک موج فرهنگی و اعتقادی پایدار و به روز شده برای بازگشت به آرمانهای انقلاب و خط نورانی امام(ره) ایجاد کنیم و در این مسیر بطور پیوسته گام برداریم.

۲۰۱۵-۰۸-۰۴ ۱۰.۰۱.۲۴

این فعال فرهنگی استان قزوین در خصوص محدودیت های ایجاد شده برای ورود خبرنگاران گفت: بیشتر رسانه های معاند و مخالف که مدعی آزادی بیان می باشند و با دروغ بافی، وارونه نمایی و تخریب هدفمند و زنجیره ای دولت نهم و دهم، اهداف خود را دنبال می کنند و کار این جریان سیاه نمایی و ایجاد تفرقه از هر فرصت می باشد. بنابراین با توجه به اینکه این جلسه برای بررسی تبین مبانی و آرمانهای انقلاب اسلامی و بازخوانی خط نورانی امام راحل(ره) تشکیل شده بود، حضور خبرنگاران جریان خاص باعث می شد از این فرصت برای اهداف خود استفاده کنند.

وی با اشاره به حاشیه آفرینی ها و دروغ های رسانه های جریان ضد عدالت خاطر نشان کرد: بعنوان مثال روزنامه آرمان در خبری سراسر دروغ مدعی شده بودند که مسولان چند استان از جمله استان قزوین از جمله دعوت نشده های این همایش بودند که این خبر کاملا دروغ می باشد. بنابراین دلیل اتخاذ محدود شدن ورود خبرنگاران برای پیشگیری از این مساله می باشد که کار هوشمندانه و دقیقی بود اما اخبار جلسه و گزارشهای تصویری بصورت آنلاین از طریق چند سایت منتشر می شد.

رجبی در پایان در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر دریافت هزینه به عنوان ایاب و ذهاب نیز گفت: هیچ هزینه ای برای ایاب و ذهاب پرداخت نشده است و همه افراد با علاقه و انگیزه بالا به خصوص برای دیدار با دکتر احمدی نژاد از راه های خیلی دور نقاط مختلف ایران اسلامی و با هزینه شخصی خودشان به این مراسم آمده بودند. از استان قزوین چند نفر که با وسیله خودشان آمده بودند و بقیه شورای استان قزوین هم که همراه یکدیگر به این همایش آمده، هزینه ی کرایه رفت را خود افراد پرداخت کردند و هیچ هزینه ای برای حضور در این برنامه و ایاب و ذهاب از طرف برگزارکنندگان مراسم پرداخت نشده است. حتی هزینه سنگین رفت و برگشت برای شهرستان های بسیار دور از تهران، باعث شده بود تا برخی از دوستان از شرکت در نشست باز بمانند. و البته این جای تاسف دارد که رسانه های مغرض به جای انعکاس واقعیت ها به دروغ پردازی روی آورده و حق را نادیده می گیرند.

فکر می کردیم این نشست مثل نشست های معمول است

خلیل زاده از فعالین سیاسی و فرهنگی خراسان رضوی نیز به میدان ۷۲ گفت: ابتدا فکر می کردیم محل برگزاری نشست مثل هر نشست دیگری سالن همایش یا تالار بزرگی باشد، اما به محض ورود به ساختمان جنت آباد متوجه شدیم که قرار است این همایش در پارکینگ این ساختمان برگزار شود. دکتر احمدی نژاد هم در میان صحبت هایشان از نامناسب بودن فضا عذرخواهی کرده و علت برگزاری این نشست در این محل را مشکلات مالی و هزینه ی بالای مکان های مناسب این نشست عنوان کردند. نه از اسپیلت خبری بود و نه از صندلی های آنچنانی که معمولا در سالن های همایش استفاده می شود. پارکینگ نسبتا بزرگ ساختمان جنت آباد جهت برگزاری این نشست موکت ساده ای شده و تمام آن با تعدادی صندلی ساده پرشده بود. پذیرایی و ناهار این برنامه نیز ساده ترین و کم هزینه ترین ها در نوع خودش بود. باوجود طولانی بودن این نشست، به عشق امام و انقلاب یازده ساعت روی صندلی های خشک دوام آوردیم.

۲۰۱۵-۰۸-۰۴ ۱۰.۰۰.۳۲

وی در ادامه بیان کرد: شرایط این نشست ما را شگفت زده کرد، اینکه رئیس جمهور سابق یک کشور برای برگزاری نشست تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و لبیک به سخنان مقام معظم رهبری از مشکل مالی سخن گفته و این نشست با ارزش را در چنین فضایی برگزار می کند هم ناراحت کننده و خوشحال کننده است. ناراحت شدیم از آن جهت که با وجود بودجه های کلان در کشور، برای برگزاری همچنین نشستی بودجه ای نیست! و خوشحال شدیم از آن جهت که رئیس جمهور سابق کشورمان هنوز مثل قبل به دنبال اشرافیت و زرق و برق نبوده و با نهایت سادگی، پرمحتواترین و کاربردی ترین نشست فرهنگی را برگزار می کند.

این فعال سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: اینکه می گویند در این نشست فضا سیاسی بوده یا فرمان حمله به کسی صادر شده دروغ محض است. وقتی بنا بر این باشد که مبانی انقلاب اسلامی تبیین شود دیگر حمله معنا ندارد. جمعی که در ۸ مرداد گرد هم آمدند، درصدد ارائه مدل فکری امام (ره) و تبیین آن برای توده های مردم هستند. متاسفانه سیاسیون چون خودشان همیشه در حال سیاسی کاری و انتخابات و قدرت هستند فکر می کنند همه مثل خودشان رفتار می کنند. دکتر احمدی نژاد برای چندمین بار و به صراحت در این نشست اعلام کرد که من در حال حاضر وظیفه ی جز تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی ندارم.

 1. مجتبی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 8

  خب دیگه فقط مونده بود آقای معتضد خط امام(ره) رو تبیین کنن که این کار هم انجام شد!!
  واقعا ۳ تیر و اون عقبه‌ی تئوریک و اعتقادی و نیروهای دلداده و معتقد به خط امام(ره) کجا و میدان‌داری امثال معتضد کجا؟!!
  دکتر از کجا به اینجا رسید؟
  چرا؟!
  کجا رو اشتباه رفت؟!
  آقای احمدی نژاد قبل از تبیین خط امام(ره) باید براساس موازین و اصول و بیانات رهبری ۸ سال ریاست جمهوری خودش رو مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار بده.

  • س.م.م :
   آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

   ألم تر الی الذین یزکون انفسهم بل الله یزکی من یشاء ولا یظلمون فتیلا
   حالا دست از سر مرحوم چاوز برداشتید و باز سوژه جدید پیدا کردی؟
   خدا رو شکر شما جای یهودیای مکه و مدینه نبودید.

 2. واقف :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  ماشا الله به این باروی پرتوان انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی و امام خامنه ای. خدا قوت دکتر احمدی نزاد عزیز

 3. کسری :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  الهی تاظهور د ولت یار ولی وخادم ملت نگه دار آمین نزدیکترین تفکر به امام خامنه ای تفکر وبینش وروش ومنش دکتر است خدایاریش کند انشاالله

 4. عبدلله :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  افا مجتبی انکس که الک دارد از عقب کاروان می اید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: