تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۰۷:۰۰ کد مطلب 67178

برداشت سلیقه ای از سخنان امام جامعه؛

سیاست زدگی، بزرگترین سد پیش روی خواص

متاسفانه به قدری سیاست زده شدیم که بعد از این فرمایش مهم رهبری نزاعی سیاسی راه افتاد و هر کسی به ظن خود جناح یا شخصیت دیگری را متهم به تحریف شخصیت امام کرد!

میدان ۷۲/محسن پورذهبی: ۱۴ خرداد امسال بود که امام خامنه ای تاکید کردند که خطر تحریف شخصیت امام، ما را تهدید می کند .

انقلابی که بی نام خمینی کبیر در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست. اینک خطر تحریف شخصیت او، در کمین ملت ایران نشسته است. رهبر معظم انقلاب در خرداد ماه امسال فرمودند: ” اگر راه امام را گم کنیم، یا فراموش کنیم،‌ یا خدائی نکرده عمدا به کنار بگذاریم، ملت ایران سیلی خواهد خورد. ”

این کلام به روشنی تکلیف یک مومن متعهد به انقلاب اسلامی را بیان می کند.

اما آنچه بعد از شناخت تکلیف مهم است اعمال و رفتار در راستای امتثال این تکلیف است.

متاسفانه به قدری سیاست زده شدیم که بعد از این فرمایش مهم رهبری نزاعی سیاسی راه افتاد و هر کسی به ظن خود جناح یا شخصیت دیگری را متهم به تحریف شخصیت امام کرد!

جریان راست و اصولگرایان حزبی، هاشمی و باندش را متهم به تحریف شخصیت امام کردند و از آن سو جریان هاشمی، آیت الله مصباح یزدی رییس موسسه ی امام خمینی را تحریف کننده ی شخصیت امام معرفی کردند و احمدی نژاد را محصول تفکر ایشان دانستند!

این که چه کسی تحریف کننده ی شخصیت امام است امر مهمی است زیرا خطر تحریف همواره از سوی منافقین داخلی تقویت می شود، کافرین و معاندین با نظام جمهوری اسلامی از بیخ و بن، اندیشه های الهی امام راحل را بر نمی تابند.

اما مساله این است که شناخت تحریف کننده ی شخصیت امام، بعد از شناخت خود امام میسور است و با سیاسی کاری و بر چسب زدن به دیگران کاری پیش نمی رود و این وسط این تکلیف مهم که ولی جامعه بر عهده ی همگان قرار داده بود مغفول شد، و صرفا در راستای مطامع سیاسی از آن سوء استفاده شد.

حال سوال این است که چطور باید به این تکلیف امام جامعه عمل کرد !؟

آیا به صرف تکرار گفته ایشان از سوی دیگران، این تکلیف امتثال می شود !؟

به یاد دارم که دکتر احمدی نژاد در یکی از گفت و گوهای تلویزیونی می فرمودند:

ما از امیرالمومنین آموختیم که چه جوری باید حمایت کنیم. فرمودند اعینونی بورع و اجتهاد، میخواهید کمک کنید به ولی؟ با ورع. یعنی با پرهیزگاری با تقوا، با خودداری از آلوده شدن به آلودگی ها. و اجتهاد یعنی تلاش همه جانبه بی پایان. همه باید تلاش کنیم. با همه وجود. وقت نباید تلف بشه، یک ثانیه. البته من میگم یک ثانیه نه اینکه حالا بخوام بگم من هر یک ثانیه رو دارم استفاده میکنم، بالاخره من هم مثل بقیه مردم، ولی سعی میکنیم که استفاده کنیم. اجتهاد. یعنی شبانه روز بدویم.

و دکتر احمدی نژاد بار دیگر ولایتمداری خود را بر همگان ثابت کرد و نشان داد که راه امتثال تکالیفی که ولی فقیه بر دوش دیگران می گذارد با حرف زدن چقدر تفاوت دارد.

از خداوند می خواهیم بر توفیقات این سرباز ولایتمدار رهبری بیفزاید و ما را در یاری ایشان کمک کند .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: