تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۱۴:۰۶ کد مطلب 67201

وحید کیهان در گفتگو با میدان 72 مطرح کرد؛

ترس از آبرو ریزی بخاطر غفلت از سیل، مسئولین امدادی و سازمان های ذی ربط را وادار به سکوت کرده است

کیهان خاطرنشان کرد: ترس از آبرو ریزی بخاطر غفلت از حادثه و عدم ارائه خدمات مناسب، مسئولین امدادی و سازمان های ذی ربط را وادار به سکوت کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی میدان ۷۲، حدود دو هفته از سیل کن و سولقان می گذرد اما روایت های متفاوتی از اوضاع پس از حادثه منتشر شده است.

مسئولین امدادی کشور نیز به جای توضیحات کامل و شفاف سازی آمار تلفات این حادثه، از ارائه توضیحات طفره رفته و به دنبال مقصر فرضی هستند.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که تا امروز هیچ یک از مسئولین دولتی جهت سرکشی، به منطقه سیل زده نرفته و تنها تعدادی از مسئولین امدادی و شورای شهر تهران به محل سرکشی کرده اند.

وحید کیهان تولیت آستان مقدس امام زاده داوود (ع) در گفتگو با میدان ۷۲ با ابراز تاسف از آسیب دیدن مردم استان تهران در حادثه أخیر طوفان و سیل روزدخانه کن وسولقان گفت: این حادثه تلفات جانی و مالی زیادی را به دنبال داشت. البته آمارهای ارائه شده توسط پزشکی قانونی تا حدودی به واقعیت نزدیک تر می باشد. برای اطلاع از آمار دقیق کشته ها باید منتظر پزشکی قانونی بود.

وی با اشاره به اقدامات آستان مقدس امام زاده داوود در روز حادثه اظهار داشت: هر آنچه که در توان داشتیم برای کمک به سیل زدگان به کار گرفتیم. به دلیل بسته شدن جاده و بنا به درخواست معاون فرماندار تهران اقدام به مدیریت ترافیک و هدایت مسافران و زائران به صحن های حرم مطهر کردیم تا از خطرات سیل محفوظ بمانند و همچنین تلاش نمودیم با جلوگیری از افزایش حجم ترافیک در جاده کن، فضا را برای کمک امدادگران به مردم سیل زده بیشتر مهیا کنیم.

تولیت آستان امام زاده داوود(ع) در ادامه افزود: نیروهای امدادی که در محل حضور داشتند، برای جمع کردن کار و کمک به سیل زدگان کافی نبودند و حجم گسترده خسارات و نبود امکانات مناسب مثل بالگرد عملیات امداد رسانی را با مشکل مواجه کرده بود. اینکه برخی ادعا کرده اند که شرایط برای فرود بالگرد در منطقه مهیا نبود، کاملا کذب است، چرا که باند مخصوص بالگرد در محوطه¬ی آستان در آمادگی کامل بوده و در اختیار نیروهای امدادی قرار داشت.

کیهان در پایان با تاکید بر اینکه قصوری متوجه رسانه ملی در خصوص این حادثه نیست، خاطرنشان کرد: ترس از آبرو ریزی بخاطر غفلت از حادثه و عدم ارائه خدمات مناسب، مسئولین امدادی و سازمان های ذی ربط را وادار به سکوت کرده است. و لذا با اینکه مسئولین مدیریت بحرانِ منطقه در حالت آماده باش بودند و لکن به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب نتوانستند به موقع وارد عمل شوند و خود را به مناطق آسیب دیده برسانند.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  سردار فضلی:

  کفن امام خمینی(ره) خشک نشده بود که حسادت ها آغاز شد/ ظهور فتنه ۸۸ حاصل عینی اینگونه رفتارها بود

  http://basijpress.ir/fa/news-details/52842/

 2. اوس عباس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  به نظر میرسه حادثه گلستان تکرار شده و همه مستحضرید که حادثه گلستان ربطی به دولت قبل ندارد ،مربوط می شود به زمانی که بیشتر بودجه مملکت را صرف ابخیزداری کردند بعداز حادثه گلستان اینکار یعنی ساخت سدهای کذایی بر بالای بسیاری از روستاها و شهرها ادامه پیدا کرد ،خدا می داند هنوز چه اتفاقات هولناکی خواهد افتاد!!! و چه جاهای از بین خواهد رفت !ما که منزلمان در مسیر رودخانه ای (فصلی)است که معلوم نیست چه زمانی به این سرنوشت دچار شویم!!؟!؟!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: