تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۸ کد مطلب 67211

قرائتی ؛

فرهنگ نمازخوانی در مدارس ابتدایی ترویج یابد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به اهمیت و جایگاه نماز اشاره کرد و از مدیران و روسای آموزش و پرورش خواست ترویج فرهنگ نماز خوانی را از مدارس ابتدایی آغاز و دانش آموزان را با این فریضه الهی آشنا کنند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محسن قرائتی روز دوشنبه در سی و دومین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور که هم اکنون در برج میلاد در حال برگزاری است، گفت: باید با رفع موانع، نماز در مدارس ابتدایی گسترش یابد و همه در نماز بچه ها شرکت کنند.
وی با بیان اینکه نباید نماز را فقط به امور تربیتی و معلم دینی و معارف واگذار کرد، اظهار داشت: مسئول نماز همگان هستند و باید انجمن اولیا و مربیان در خصوص اهمیت نماز نیز صحبت و تلاش کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: اگر بچه ها را نمازخوان کنیم نسل آنها نیز نمازخوان خواهند شد.
حجت الاسلام قرائتی اظهار داشت: اعلام می کنم نماز، انسان را از غفلت بیرون می آورد و فلسفه آن، یاد خداست.
وی با بیان اینکه معلمان و اولیای مربیان مهمترین سرمایه تعلیم و تربیت جامعه هستند، گفت: ارزش کار آموزش و پرورش با مسائل پرورشی، تربیتی، ایمانی و دینی است.
به گفته وی هنر آن است که بتوان افراد بیشتری را در این زمینه پرورش و تربیت کرد و معارف و آموزه های دینی و مذهبی را به آنها آموخت.
قرائتی در ادامه معلمان را از سرمایه های بزرگ تعلیم وتربیت در کشور عنوان کرد و گفت: حرف از یاد می رود ولی اخلاق می ماند لذا افتخار کنید خادم نماز باشید و دانش آموزان را برای خواندن نماز ترغیب کنید.
رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه نباید نماز در حاشیه فعالیت های مدارس قرار گیرد گفت: دبیرستان نمونه آن است که معلمان و دست اندرکاران آن ضمن ترغیب و تشویق دانش آموزان به حضور در این فریضه الهی، نماز جماعت را اول وقت در مدارس برگزار و این فرهنگ در مدارس سراسر کشور نهادینه شود.
این استاد قرآن با بیان اینکه در حال حاضر میلیون ها لیسانس و فوق لیسانس بیکار داریم و باید هر دانش آموز و دانشجو حرفه ای یاد بگیرد، گفت: در اسلام، فارغ التحصیل نداریم؛ و باید تصمیم بگیریم هفته ای یک کتاب از ۵۲ کتاب استاد شهید مطهری را بخوانیم.
حجت الاسلام قرائتی همچنین به تاثیر گفت وگوی چهره به چهره مسئولان آموزش و پرورش و مدارس با دانش آموزان اشاره کرد و گفت: گفت و گوی چهره به چهره فایده اش به مراتب بیشتر از سخنرانی عمومی است و اگر به مدیر مدرسه بگویید با دانش آموزان به صورت خصوصی صحبت کند، اثر بیشتری دارد.
حجت الاسلام قرائتی اظهار داشت: سر صف تذکر دادن فایده ندارد و گفت وگوی چهره به چهره باید انجام شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع مهم سوادآموزی در کشور هم اظهار داشت: ۴۷۰ هزار والدین دانش آموز داریم که سواد ندارند؛ در سال گذشته ۱۳۰ هزار نفر از آنها تحت پوشش قرار گرفته و ۳۴۰ هزار نفر مانده اند که به مرور باید نسبت به سوادآموزی آنان اقدام شود.
وی خطاب به رؤسای آموزش و پرورش گفت: شما باید در این خصوص کمک کنید چراکه پدر و مادر بی سواد به حرف معلم بهتر گوش می دهد.
سی و دومین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور که از ۱۱ مرداد در برج میلاد آغاز شده فردا به کار خود پایان می دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: