تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۱۱:۲۰ کد مطلب 67247

طی مراسمی در مجتمع امام خمینی(ره) ؛

مصحف کتابت شده توسط ۲۴۴ کاتب قرآن به حرم حضرت ابوالفضل(ع) اهدا می‌شود

طی مراسمی با حضور اهالی قرآن و هنرمندان در مجتمع امام خمینی(ره) مصحف کتابت شده توسط ۲۴۴ کاتب قرآن به حرم حضرت ابوالفضل(ع) اهدا می‌شود.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از فارس ، مصحف کتابت شده توسط کاتبان دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم جهت اهدا به حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) طی مراسمی یکشنبه ۱۸ مرداد‌ماه ۱۳۹۴ با حضور هنرمندان و اهالی قرآن کشور رونمایی و به مسئولان حرم قمر منیر بنی هاشم(ع) تحویل می‌شود.

کتابت این مصحف تیر‌ماه سال ۱۳۹۳ توسط ۲۴۴ نفر از کاتبان و خوشنویسان سراسر کشور انجام و پس از بازبینی و تصحیح توسط مصححّان مرکز طبع و نشر قرآن کریم صورت پذیرفت.

این قرآن در ۶۰۴ صفحه مطابق با صفحه‌بندی رایج در جهان اسلام کتابت شده که هر صفحه آن دارای ۱۲ سطر است. خط استفاده شده در کتابت این مصحف، خط نسخ و شیوۀ کم علامت برای اعراب‌گذاری کلمات آن انتخاب شده است. این مصحف که با همکاری «ستاد مردمی کتابت نور در سایه شمس­‌الشموس» به رشته تحریر درآمده است.

مراسم رونمایی از این مصحف روز یکشنبه ۱۸ مرداد‌ماه از ساعت ۱۷ در حسینیه الزهرا(س) واقع در بزرگراه رسالت، روبروی مصلی، مجتمع امام خمینی(ره) برگزار و علاوه بر مسئولان فرهنگی کشور و اساتید و خوشنویسان دارالکتابه، مسئولان حرم مطهر حضرت عباس(ع) نیز حضور خواهند داشت.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: