تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ - ۲۲:۴۵ کد مطلب 67542

جزئیات اولین دیدار وکیل حمید بقایی با معاون اجرایی دولت دهم پس از ۵۶ روز بازداشت

وکلای معاون اجرایی رئیس جمهور سابق تصریح کردند که با وجود درخواست های مکرر مبنی بر ضرورت انجام ملاقات با موکل خود در زندان ، پس از گذشت ۵۶ روز از بازداشت آقای بقایی، سرانجام روز گذشته موفق به ملاقات وی شدند.

به گزارش میدان ۷۲، حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق پس از ۵۶ روز بازداشت موقت در زندان اوین ، صبح روز سه شنبه (دیروز) اجازه یافت با سید عادل حیدری وکیل قانونی خود ملاقات کند.

حیدری پس از این ملاقات ، وضعیت جسمی موکل خود را نامساعد توصیف کرد و در این زمینه نگرانی خود را مورد تاکید قرار داد.

سید عادل حیدری و سید علی اصغر حسینی وکلای قانونی بقایی بر این باورند که بازداشت موقت حمید بقایی و تمدید آن وجاهت قانونی ندارد.

بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری ، جهت صدور قرار بازداشت موقت ، می بایست دلایل کافی جهت انتساب اتهام به فرد وجود داشته باشد اما پرونده حمید بقایی مصداق این امر نیست و لذا اصل صدور بازداشت موقت و مالا تمدید آن صحیح نبوده است.

این در حالی است که در جلسات رسیدگی به پرونده و در پاسخ به سئوالات بازپرس ، مطالب بیان و مستندات قانونی ارائه شده و انتظار می رفت که قرار بازداشت لغو شود اما متاسفانه نه تنها این امر اتفاق نیفتاد بلکه قرار صادره تمدید شد.

وکلای معاون اجرایی رئیس جمهور سابق تصریح کردند که با وجود درخواست های مکرر مبنی بر ضرورت انجام ملاقات با موکل خود در زندان ، پس از گذشت ۵۶ روز از بازداشت آقای بقایی، سرانجام روز گذشته موفق به ملاقات وی شدند.

این در حالی است که طی این مدت طولانی، فقط چهار جلسه رسیدگی در بازپرسی تشکیل گردیده است که آخرین جلسه در روز ۲۲ تیرماه گذشته برگزار شده و در بیست روز گذشته نیز هیچ بازجویی جدیدی در محل بازپرسی از ایشان صورت نگرفته است.

وکلای آقای بقایی ناخرسندی خود را از کندی روند رسیدگی قضایی نسبت به این پرونده ، ابراز داشتند و تاکید کردند که افکار عمومی به دنبال نتیجه حاصل از رسیدگی دستگاه قضایی به پرونده مزبور است و این امر ایجاب می کند که ضمن تسریع در روند رسیدگی بر اساس قانون، حقوق ایشان مورد توجه قرار گیرد، بویژه آنکه آقای بقایی در شرایط جسمی مناسبی قرار ندارد.

وکلای ایشان تصریح کردند که دو ماه بازداشت موقت به هیچوجه منطقی و قابل توجیه نبوده و لازم است بازداشت ایشان خاتمه یابد زیرا رسیدگی به پرونده به هیچوجه موکول به ادامه بازداشت مشارالیه نیست.

منبع: دولت بهار

  1. هاله :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    انشا الله آنچه که حقشه بهش بدن.نگران نباشید این بازداشت ها لازمه تاجقیقت روشن بشه.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: