تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ - ۲۳:۰۳ کد مطلب 67544

چمران خواستار شد

«توقف سفید» مکمل طرح «خط سفید» شود

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه رعایت قوانین شهری بیشتر نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است، خواستار شد «توقف سفید» مکمل طرح خط سفید شود. به گزارش سرویس جامعه میدان ۷۲،  مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در همایش علمی آسمان آبی، زمین پاک با اشاره به اینکه اصل برگزاری اینگونه همایش‌ها وسیله است نه هدف، […]

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه رعایت قوانین شهری بیشتر نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است، خواستار شد «توقف سفید» مکمل طرح خط سفید شود.

به گزارش سرویس جامعه میدان ۷۲،  مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در همایش علمی آسمان آبی، زمین پاک با اشاره به اینکه اصل برگزاری اینگونه همایش‌ها وسیله است نه هدف، گفت: متاسفانه در برخی از برنامه‌ها، برگزاری همایش هدف می‌شود، غافل از آنکه، این برنامه‌ها وسیله‌ای در راستای رسیدن به دستاوردهای جدی‌تر است.

وی همچنین شعار آسمان آبی و زمین پاک را برای شهر تهران ضروری دانست و گفت: حرکت در مسیر حل بحران‌های موجود شهری اعم از ترافیک، آلودگی‌های زیست محیطی و مدیریت پسماند از اولویت‌های مدیریت شهری است که باید بر اساس برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران به آنها اهمیت داد.

چمران با تاکید بر اهمیت نظم در تسهیل امور زندگی شهری‌، گفت: ذات ماشین و تکنولوژی نظم است، بنابراین انسان نیز باید با رعایت نظم و انضباط و هدایت صحیح ماشین به این ذات تکنولوژی احترام بگذارد. زندگی امروز متفاوت از ۲۰۰سال پیش است و باید نظم و رعایت قوانین و مقررات در وهله اول انجام پذیرد.

چمران در ادامه با اشاره به ناپسند بودن قانون گریزی، گفت: رعایت نکردن قوانین موجب از میان رفتن نظم و بسیاری از مسائل دیگر می‌شود بنابراین می‌توان گفت قانون گریزی سبب بی عدالتی و اسراف می‌شود که هر دو در دین مبین اسلام اموری مذموم و ناپسند هستند که با بی نظمی رابطه مستقیم دارند و بی عدالتی نیز منجر به پایمال شدن حقوق انسان‌ها می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به موضوع مدیریت پسماند اشاره کرد و افزود: متأسفانه در این حوزه هم شهروندان و هم مسئولین جمع آوری و مدیریت زباله دارای ایراد هستند، چراکه برخی از شهروندان در تحویل زباله‌ها در زمان مقرر و یا به صورت تفکیک شده اهمال می‌کنند و همین امر سبب گسترش آلودگی و زشتی چهره شهر می‌شود.

وی اظهار داشت: از سویی دیگر ماشین‌های حمل کننده زباله نیز به صورت کامل سطل‌ها را تخلیه نکرده و یا در حین انجام کار در اطراف محل سطل زباله‌، زباله ها پراکنده می‌شود که همین امر نیز مشکل ساز می‌شود ما هم در سطح شهروندان و هم در سطح مسئولین این امر نیاز به آموزش داریم.

در پایان چمران با تاکید بر طرح «خط سفید» و بهبود کیفی این خطوط در سطح خیابان ،گفت: در برخی خیابان‌ها و اتوبان‌ها این خطوط کمرنگ و یا کثیف شده‌اند که بایستی ترمیم و اصلاح شوند چرا که همین زیبایی و تمیزی – به خصوص خطوط ممتد – می‌تواند اثرات روانی مثبتی در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی داشته باشد.

رئیس شورای شهر تهران در پایان ضمن پیشنهاد طرح «توقف سفید» به برگزار کنندگان این همایش ،گفت : متاسفانه ایجاد ترافیک و اتلاف انرژی تنها به رانندگان خودروها باز نمی‌گردد ، چراکه دیده می‌شود برخی از عابرین پیاده نیز قوانین را رعایت نمی‌کنند، و گاهی در محل استقرار تاکسی‌ها و یا معابر نظیر چهارراه‌ها ، ترافیک انسان‌ها برای سوار شدن به تاکسی‌، دو لاین از یک خیابان را مسدود می‌کند و سبب کندی حرکت ماشین‌ها می‌شود ، بنابراین برای جلوگیری از این بی نظمی‌ها باید برای عابرین پیاده نیز خط توقف سفید تعریف کرد تا علاوه بررانندگان خودرو، عابرین پیاده نیز ملزم به رعایت قوانین شوند.

خبرگزاری تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: