تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ - ۱۵:۲۹ کد مطلب 67665

شهادت فرمانده سوری در نبرد با داعش +(عکس)

فرمانده نیروهای عشائر طرافدار دولت سوریه در نبرد با تروریست های داعش به شهادت رسید.

به گزارش میدان ۷۲،شهید «عبدالباسط» ملقب به «ابو محمد» که فرماندهی نیروهای تیپ «اسود الشرقیه» را بر عهده داشت، طی نبرد با نیروهای تروریست تکفیری داعش در اطراف فرودگاه نظامی «دیرالزور» به شهادت رسید.

این شهید برجسته سوری از اعضای قبیله «الشعیطات» بود که این قبیله پس از ورود داعش به دیرالزور به مقابله با این گروه تروریستی پرداخت و صدها تن از اعضای قبیله «الشعیطات» به دست تروریست های داعشی قتل عام شدند.

اعضای این قبیله سوری پس از قتل عام تعدادی از فرزندان این قبیله به دست داعش به نیروهای ارتش سوریه پیوستند و با تشکیل تیپ «اسود الشرقیه» یا همان «ارتش عشائر» به نبرد با تروریست های تکفیری در استان دیرالزور و اخیرا نیز در استان حسکه پرداختند.

نیروهای عشائر سوری با قرار گرفتن در کنار ارتش سوریه نقش مهمی را در جنگ با داعش در شرق سوریه بر عهده دارند و تاکنون صدها تن از تروریست های داعش به دست عشائر سوریه به هلاکت رسیدند.

گروه تروریستی داعش یک سال پیش توانست بخش زیادی از استان دیرالزور را اشغال کند، اما نیروهای ارتش سوریه هنوز کنترل تعدادی از محلات شهر دیرالزور و نیز فرودگاه نظامی این شهر را در اختیار دارند.

شهادت فرمانده سوری در نبرد با داعش +عکس
منبع: ابنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: