تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۶ - ۰۲:۱۵ کد مطلب 67791

شرایط حضور مک دونالد در ایران

رئیس هیئت مدیره جامعه احیاگران طب ایرانی نسبت به فعالیت فروشگاه‌های مک دونالد در ایران توصیه‌هایی را عنوان کرد.   به گزارش سرویس جامعه میدان ۷۲، پس از توافق ۱+۵ با ایران در مباحث هسته ای، استقبال کشورهای غربی علی الخصوص شرکت‌های تجاری آنان برای ورود به بازار ایران چشمگیر بوده است، بطوریکه یکی از این […]

رئیس هیئت مدیره جامعه احیاگران طب ایرانی نسبت به فعالیت فروشگاه‌های مک دونالد در ایران توصیه‌هایی را عنوان کرد.

 

به گزارش سرویس جامعه میدان ۷۲، پس از توافق ۱+۵ با ایران در مباحث هسته ای، استقبال کشورهای غربی علی الخصوص شرکت‌های تجاری آنان برای ورود به بازار ایران چشمگیر بوده است، بطوریکه یکی از این موسسات، فروشگاه‌های مک دونالد آمریکایی است که عنوان می‌شود این شرکت بزرگ عرضه کننده مواد غذایی که فروشگاه‌های متعددی نیز در سراسر جهان دارد فایل پذیرش نمایندگی در ایران را در وب‌سایت خود باز کرده است.

در این رابطه محمد دریایی متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی درباره استقبال مک دونالد برای فعالیت در ایران به تسنیم عنوان کرد:‌ درباره مضرات اینگونه فروشگاه‌ها و حتی فواید آن باید این مسئله را در نظر داشت که به هیچ وجه نظر کارشناسی ما معطوف به این مسئله نیست که با فعالیت این شرکت آمریکایی به طور کامل مخالف هستیم ولی باید مک‌دونالد براساس قوانین و دستورات غذایی حلال کشورمان و بر پایه طب ایرانی و اسلامی فعالیت کند.

وی به حضور چندین ساله خود در کشور انگلیس اشاره کرد و گفت‌: در دهه ۶۰ که در انگلیس بودم به هیچ عنوان از فرآورده‌های گوشتی مک دونالد استفاده نمی‌کردیم زیرا به ذبح شرعی و اسلامی آنها اعتمادی نبود، همچنین نان‌های معروف مک دونالد ترکیبی از آرد سفید، جوش شیرین و دارای افزودنی‌های و فاقد سبوس هستند، که این ترکیبات باعث دیابت میشود، در حالیکه ایرانیان از بیماری دیابت بسیار رنج می‌برد.

رئیس هیئت مدیره جامعه احیاگران طب ایرانی در ادامه با نقد دیگر محصولات فراریخته و فست فودی مک دونالد خاطر نشان کرد: به هر حال در هر صورت مک دونالد بخواهد در ایران فروشگاه دایر کند باید مسائل تغذیه ای ایرانیان را براساس آداب و فرهنگ غذایی آنان رعایت کند و حتی این پتانسیل وجود دارد تا بهترین فرمول‌های طب ایرانی و اسلامی در حوزه مواد غذایی به آنان ارائه شود.

به گزارش تسنیم، مک‌دونالد، بزرگترین رستوران زنجیره‌ای جهان است، که با بیش از ۳۵ هزار شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد. محصولات مک‌دونالد نیز عبارتند از همبرگر، چیزبرگر، مرغ، سیب زمینی سرخ کرده، صبحانه، نوشابه‌ها و دسرها هستند که اخیراً شروع به عرضه سالاد، ساندویچ لقمه‌ای و میوه نیز کرده‌ است.

شرکت مک‌دونالد در سال ۱۹۴۰ توسط ریچارد و موریس مک‌دونالد، با مشارکت ری کراک در سن برناردینو، کالیفرنیا بنیان نهاده شد. امروزه دفتر مرکزی این شرکت در اوک بروک، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. درآمد مک‌دونالد در سه ساله منتهی به سال ۲۰۰۷، با رشدی ۲۷ درصدی به ۲۲٬۸ میلیارد دلار رسیده بود.

تسنیم

  1. محمد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    دارن گوشت خرو اسبو قاظر میدن به خوردمون بعد از مک دونالدز ایراد میگیرن. خوبه والا. به ایشون بفرمایید مک دونالدز تو هر کشوری بنا به ذاعقه مردمش ساندویچ درست میکنه تو عربستان اگوشت با ذبح اسلامی میده . در ضمن خودتون از تولید گوشت های شرعی تو کشور چقدر مطمئن هستید؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: