تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ - ۱۱:۳۴ کد مطلب 68054

چرا برخی ساده می انگارند!!؟

سیاستهای آمریکا و سیاستهای جمهوری اسلامی ایران

در مسئله مذاکرات هسته ای هم، در این دو سال و اندی نظرات و ایده پردازی های مختلفی از سوی اشخاص و گروه ها در کشور مطرح شد که مقایسه هر کدام از این نظرات با اندیشه اسلام ناب محمدی ،به خوبی نوع و عمق اندیشه آن فرد و گروه و وابستگی و اتصال و نزدیکی اش را نسبت به خط اسلام ناب محمدی نشان می دهد.

میدان ۷۲/آمنه شمس: سروصداهای سیاسی اخیر پیرامون مسئله مذاکرات هسته ای و اقدامات تیم مذاکره کننده ی دولت بنفش سنگ محک خوبی شد برای تمایز دیگر باره ی پیروان اسلام ناب محمدی و انقلابیون حقیقی از مدعیان خط امام و یارامام و رهبری! به همین خاطر هم هست که تمام اتفاقات خیر و شری که رخ می دهد هر چه بشود باز به نفع انقلاب است. چرا که جریان طبیعی عالم به سرعت به سمت حاکمیت حق بر زمین پیش می رود.
اصول عقاید و اهداف انقلاب اسلامی را باید در تحلیل و بررسی تمامی رویدادهای مرتبط با انقلاب و ایران، مانند یک شاخص برای شناخت و جدایی حق از باطل مدنظر قرار بگیرد.
برای شناخت این اصول و اهداف هم باید در بیانات و اندیشه های امام خمینی(ره) و امام خامنه ای غور کرد و همیشه مانند قطب نما، در همه مسائل جلوی چشم قرار داد.
در مسئله مذاکرات هسته ای هم، در این دو سال و اندی نظرات و ایده پردازی های مختلفی از سوی اشخاص و گروه ها در کشور مطرح شد که مقایسه هر کدام از این نظرات با اندیشه اسلام ناب محمدی ،به خوبی نوع و عمق اندیشه آن فرد و گروه و وابستگی و اتصال و نزدیکی اش را نسبت به خط اسلام ناب محمدی نشان می دهد.
برای نمونه اخیرا هاشمی رفسنجانی، راجع به مذاکرات هسته ای این نکته را مطرح کرده که :
“خوشبختانه غرب در شرایط جدید فرصت را از دست نداده و با هدف ما که فعال کردن سیاست خارجی و تعامل بیشتر با جهانیان است همراهی و همکاری می کند.”
وی این نکته را در حالی مطرح کرده است که امام خامنه ای در بیانات روز عیدفطر خود به اختلاف ۱۸۰ ای درجه سیاست های ایران و آمریکای مستکبر اشاره کردند:
“نکته‌ی بعدی این است که با این مذاکرات و با متنی که تهیّه شده است، در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد. همان‌طور که بارها تکرار کردیم. سیاستهای آمریکا در منطقه با سیاستهای جمهوری اسلامی ۱۸۰ درجه اختلاف دارد”
و امام خمینی(ره) نیز در سخنان خود ، در موضع بیان سیاست های انقلاب اسلامی در برابر آمریکا و معرفی حقیقت آمریکا، مکررا به آشتی ناپذیری آمریکا و ایران اسلامی و اختلاف ذاتی آن ها اشاره کرده اند .
نکته اصلی و اساسی آن است که آمریکا به هیچ عنوان به دنبال آشتی و یا همکاری و همراهی با اهداف ایران اسلامی قدمی برنداشته است و از ابتدا تمام نقشه ها و طرح های مختلفی که داشته در جهت نابودی و براندازی کامل نظام اسلامی بوده است و کسانی که اینگونه از مقاصد غرب سخن به میان می آورند به آرزو های واهی و خیالات خام خود که همیشه در سر می پرورانند اشاره می کنند نه حقایق موجود!
“آمریکا می خواهد ما را از بین ببرد، آمریکا می خواهد ما را مستعمره خودش کند و تمام حیثیت ما را، حیثیت اسلامی ما را، حیثیت ملی ما را، و ذخایر ما را می خواهد از بین ببرد.” ۲۱/۱/۶۱،صحیفه نور ج۱۶/ص۱۱۹
مشکل آمریکا با ایران اسلامی بر سر اسلام است و مقصدش نابودی انقلاب و محو اسلام می باشد و تمام سیاست هایی هم که به کار گرفته و می گیرد و همه ی سنگ اندازی ها یی که در مسئله هسته ای درست کرده به همین خاطر است. حال چگونه می شود که بخواهد در راستای افزایش تعامل ما با جهانیان با ما همراهی کند؟!!
آن چیزی که دنیای متزلزل از آن می ترسد، “اسلام” است این ها از حکومت جمهوری اسلامی می ترسند و ما باید محکم بایستیم و خودمان را برای مقابله با مشکلات احتمالی آینده مهیا کنیم…اگر ما تسلیم آمریکا و ابرقدرت ها می شدیم، ممکن بود امنیت و رفاه ظاهری هم درست می شد و قبرستان ها ی ما پر از شهدای عزیز ما نمی گردید، ولی مسلما استقلال و آزادی و شرافتمان از بین می رفت .آیا ما می توانیم نوکر و اسیر آمریکا و دولت های کافر شویم تا بعضی چیزها ارزان شود و شهید و مجروح نشویم؟!هرگز ملت، زیر بار این ننگ نخواهد رفت و تن به این ذلت نخواهد داد.ملت ایران در مقابل آمریکا می ایستد و به امید خدا پیروز است . خداوند آنقدر تاکید کرده است که ما با آن ها موالات نداشته باشیم ،آن وقت برای ارزانی اجناس، ما خودمان را بفروشیم؟!شما توقع نداشته باشید که آن ها از ما تعریف کنند.اگر آن ها از من طلبه و شما تعریف می کردند ،ساقط می شدیم .ملت ها با شما هستند و این سازمان ها دستاورد ابرقدرت هایی هستندکه می خواهند مردم مستضعف جهان را چپاول کنند و به همین جهت با شما مخالفند. ۲۱/۷/۶۱، صحیفه نور ج۱۷/ص۵۱
ما ننشستیم تا آمریکا یک کاری بکند برای ما، ما نشسته ایم که آمریکا اگر بخواهد شیطنت کند جلویش را بگیریم، دفاع بکنیم از خودمان.ما دنبال این نیستیم که آمریکا برای ما کاربکند،”ما آمریکا را زیر پا می گذاریم” در این امور نمی گذاریم که دخالت در امور ما بکند. ۲۱/۱/۶۲، صحیفه نور ج۱۷/ص۲۳۳
این ابر قدرت ها می خواهند به همه جا مسلط بشوند.. آمریکا می خواهد همه چیز شما را از بین ببرد و مسلط بر همه ی حیثیت ملت شما بشود.  ۸/۳/۶۶، صحیفه نور ج۲۰/ص۹۰
جریانی هست در کار که اگر کسی توجه بکند به مسائلی که در این اواخر هی پیش آوردند،در روزنامه های مختلف پیش آوردند، یک جریانی در کار هست که آن جریان انسان را از این معنا می ترساند که بخواهد به طور خزنده این کشور را باز هل بدهد به طرف آمریکا، بخواهند از این راه پیش بروند و این یک مساله ای است که به قدری اهمیت دارد در نظر اسلام و باید آن قدر اهمیت داشته باشد در نظر شما فرماندهان و دیگران که اگر احتمال این را بدهید باید مقابلش بایستید. ۲۴/۳/۶۰، صحیفه نور ج۱۴/ص۲۸۵
یک دسته آن بالا ها بنشینند و تفریح بکنند و پایشان را روی هم بیندازند و لم بدهند و مبل های گران قیمت و بخندند به این جمعیت های زحمتکش و با قلم خودشان برخلاف مسیر این ها و به رونق خواست های ابرقدرت ها و قلمفرسایی کنند، این کار را بکنند، ما همه با هم باشیم،مملکت از خودتان است،همه بچه های این مملکت هستید پس چرا یکی به آن طرف می کشد و یکی به این طرف می کشد… مگر خودتان آدم نیستید ، برای خودتان کار بکنید ، برای این مملکت، برای این ملت، برای این بیچاره ها کار بکنید .کارشکنی لااقل نکنید ، خوب ، بنشینید تو خانه مرفه تان و تفریحات خودتان را بکنید،و عیاشی و هرزگی خودتان را بکنید ، دیگر چرا کارشکنی می کنید. ۱۷/۸/۵۸، صحیفه نور ج۱۰/ص۱۶۶

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: