تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ - ۱۳:۲۵ کد مطلب 68140

برای نخستین بار در تاریخ حوزه ؛

یکی از شهدای غواص در حوزه علمیه آرام می‌گیرد

مراسم تشییع و تدفین یکی از شهدای غواص عملیات کربلای ۴ در سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه در حوزه علمیه جامعه امیرالمؤمنین(ع) برگزار می‌شود.

 به گزارش میدان ۷۲ به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا کرباسی مدیر مدرسه علمیه جامعه امیرالمؤمنین با اعلام این خبر گفت: این مراسم از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۰ مرداد ماه جاری همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) از خیابان رجایی میدان بهشت آغاز می‌شود، سپس جمعیت حاضر به سمت حوزه علمیه جامعه امیرالمؤمنین(ع) حرکت کرده و در نهایت این مراسم معنوی با اقامه نماز ظهر و عصر به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به تلاش‌های هفت ساله این حوزه علمیه برای جلب نظر ستاد تفحص شهدا برای دفن شهدای گمنام در این مدرسه افزود: این شهید گمنام یکی از شهدای غواص تازه تفحص شده است که در سن ۱۷ سالگی و در عملیات کربلای چهار در منطقه ام‌الرصاص در چهارم دی ۶۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

حجت‌الاسلام کرباسی بیان داشت: همچنین مراسم وداع با این شهید گمنام دوشنبه شب ۱۹ مرداد ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در این حوزه برگزار می‌شود که حضار بعد از مراسم مهمان سفره اطعام امام جعفر صادق(ع) خواهند بود.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله غفوری مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران در مراسم تشییع و تدفین این شهید غواص به ایراد سخنرانی‌ می‌پردازد.

حوزه علمیه جامعه امیرالمؤمنین(ع) در خیابان شهیدرجایی، تقاطع آزادگان، روبروی ورزشگاه یادآوران، جنب مسجد ولی الله الاعظم واقع است.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: