تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ - ۱۳:۳۳ کد مطلب 68155

در اولین جشنواره اسباب بازی ملی ؛

بهترین اسباب بازی های ایران جایزه گرفتند

برترین اسباب بازی های تولیدشده در ایران به همراه طرح های برگزیده طراحان داخلی از سوی اولین جشنواره ی ملی اسباب بازی معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از  ایرنا، حدود ۶۰ جایزه در بخش های اصلی و جنبی این جشنواره به فعالان، طراحان، تولیدکنندگان و واردکنندگان این حوزه اهدا شد تا پنج روز فعالیت این جشنواره و نمایشگاه به کار خود پایان دهد.
گروه داوری در پنج بخش ویژه و چند جایزه و تقدیر جنبی، نتایج بررسی بیش از ۵۰۰ طرح را در قالب یک بیانیه اعلام کردند تا برگزیدگان جوایز خود را از مسوولان فرهنگی کشور دریافت کنند.
بر اساس رای داوران این جشنواره، در گروه فرهنگی و هنری رتبه ی اول، تندیس جشنواره، لوح تقدیر، پنج هزار هولوگرام و جایزه ۱۰ میلیون ریالی به ایرج طهماسب و حمید جبلی برای تولید عروسک های فامیل دور اهدا شد.
در این بخش و در رتبه ی دوم، لوح تقدیر، سه هزار هولوگرام و جایزه ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی به سمیه ناصری، حفیظه منعی، شهره بهرامی و مهتاب کامیاب برای تولید عروسک های منو بدوز: بال ناز و جوجو، شیرجان، فیل کوچولو و خال خالی اهدا شد.
رتبه ی سوم نیز با دریافت لوح تقدیر، دو هزار هولوگرام و جایزه ی پنج میلیون ریالی به شرکت جم ویژن راه نیک برای تولید عروسک های پولیشی و نمایشی مدرسه ی موش ها رسید.
در گروه حرکتی و مهارتی، رتبه ی اول، تندیس جشنواره، لوح تقدیر، پنج هزار هولوگرام و جایزه ی ۱۰ میلیون ریالی اهدا شد به هانی جیواد برای تولید بازی رنگارنگ، در همین حال جوایز رتبه ی دوم، شامل لوح تقدیر، ۳۰۰۰ هولوگرام و جایزه ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی به موسسه ی کودکان هوشمند برای تولید بازی حرکت توپ ها تقدیم شد.
رتبه ی سوم این بخش نیز با اهدای لوح تقدیر، دو هزار هولوگرام و جایزه ی پنج میلیون ریالی به سارا نظامی برای تولید بازی واکنش تعلق گرفت.
داوران اولین جشنواره ی ملی اسباب بازی همچنین در گروه الکترونیکی و رایانه ای، جایزه ی رتبه ی اول شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر، پنج هزار هولوگرام و جایزه ی ۱۰ میلیون ریالی را به شرکت نوین افزار سینا برای تولید بازی روبات تعقیب خط روبومکس دادند.
رتبه ی دوم این گروه نیز تعلق گرفت به نوید اشرف زاده و غزل حسین زاده ظروفچی برای تولید بسته ی آموزش روباتیک سام. لوح تقدیر، سه هزار هولوگرام و جایزه ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی جایزه ی این برگزیدگان بود.
در همین حال، در رتبه ی سوم این بخش نیز لوح تقدیر، جایزه ی پنج میلیون ریالی و دو هزار هولوگرام به شرکت ژرف صنعت برق آذران برای تولید مجموعه ی آموزشی ارومگا ۲اهدا شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری، داوران جشنواره در گروه آموزشی و کمک آموزشی در سه بخش جوایز خود را اعلام کردند که بر این اساس، رتبه ی اول به شرکت کاوشکر نیاز فردا برای تولید جرثقیل تلسکوپی مهارت افزا رسید. تندیس جشنواره، لوح تقدیر، پنج هزار هولوگرام و جایزه ی ۱۰ میلیون ریالی جایزه ی این برگزیده بود.
علیرضا شریفی راد برای تولید کیت ساعت زنگ دار آونگی برنده ی رتبه ی دوم شد و لوح تقدیر، سه هزار هولوگرام و جایزه ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی را دریافت کرد.
رتبه ی سوم این گروه نیز به سیدحسین حسینی برای تولید بازی فکرانه روبو بایو تعلق گرفت، که شامل لوح تقدیر، دو هزار هولوگرام و جایزه ی پنج میلیون ریالی بود.
در گروه اسباب بازی های فکری، از سه برگزیده تقدیر شد: شرکت سرگرمی های میلاد قائم ابتکار برای بازی با مربع و مکعب، سلمان داداشی برای معماهای چوب کبریتی و شرکت طلوع آفتاب کمال برای بازی سگ هوش. این برگزیدگان لوح تقدیر و دو هزار هولوگرام دریافت کردند.
اما رتبه ی اول این بخش در قالب تندیس جشنواره، لوح تقدیر، پنج هزار هولوگرام و جایزه ی ۱۰ میلیون ریالی اهدا شد به شرکت کیان بسپار برای تولید بازی هایی مانند آب نبات، برج، هورا و چارچین؛ در همین حال، رتبه ی دوم نیز ضمن دریافت لوح تقدیر و سه هزار هولوگرام و جایزه ی هفت میلیون و پانصد هزار ریالی به شرکت مدیریت ارتباطات عارف برای تولید جورچین های معماری ایرانی مانند عالی قاپو، حافظیه و کلیسای وانک رسید.
یونس خلیلی نیز لوح تقدیر، دو هزار هولوگرام و جایزه ی پنج میلیون ریالی رتبه ی سوم را برای تولید بلوک های خانه سازی گرفت.

* جوایز ویژه جشنواره
امسال هیات داوران در چند بخش، جوایز ویژه و تقدیری نیز به برخی فعالان، شرکت ها و گروه ها اهدا کرد.
در همین بخش، لوح تقدیر و جایزه ی پنج میلیون ریالی هیات داوران به آمنه نصیری به خاطر پژوهش هایی که منجر به تولید اسباب بازی های موفق و جذابی شده، اهدا شد.
همچنین تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه ی پنج میلیون ریالی به شهرام مقصودی به خاطر ارایه ی ایده های نو، تجاری سازی ایده ها و ایجاد زمینه های صادرات اسباب بازی اختصاص یافت.
دبیر جشنواره نیز جایزه ای ویژه اش را به موسسه ی سراچه ی آفرینش های چهارباغ به خاطر تلاش برای احیای بازی های سنتی و بومی مانند بادبادک اهدا کرد. جایزه ای که شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و پنج میلیون ریال بود.

* تقدیر از طراحان
در بخش طراحان، داوران جشنواره ۱۲ جایزه ی تقدیری داشتند. این جایزه شامل لوح تقدیر و پنج میلیون ریال بود.بر این اساس، در مراسم اختتامیه ی اولین جشنواره ی ملی اسباب بازی کشور، این هدایا به طراحان برتر و صاحبان ایده اهدا شد.
مرجان عالی دوست برای طراحی نبرد تخته و سنگ، فرامرز عقبایی برای طراحی چوبین ربا، فرزاد خضرایی برای سودوکو کلان سبز، محمد رمضانی برای پشت بوم و محمدحسین حداد برای شهروند و محیط زیست (ماموریت نجات) مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفتند.
در همین حال، مسعود و علیرضا نویدی برای طراحی شطرنگ ۹×۹ و مریم عباسی دستجردی و زینب السادات صغیرا برای سکرون در سکرون تقدیر شدند.
مقداد سادانی برای بازی نمایش تقدیر شد و ساجده آقا بابایی، حسین پور و فروتن کودهی به صورت گروهی برای رنگینه مورد تقدیر قرار گرفتند.
مهنام منفرد برای طرح توچو، اسماعیل عظیم پور شفیعی برای منچ ریاضیات تقدیر شدند.
در این آیین همچنین گروه برگزارکننده ی جشنواره از فعالان و چهره های پیشکسوت عرصه ی اسباب بازی کشور نیز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آورد.
اولین جشنواره و نمایشگاه ملی اسباب بازی کشور با حضور ۸۰ شرکت تولیدی و ۳۰ طراح ایده و جمعی از فعالان و مدرسان عرصه ی اسباب بازی و سرگرمی از ۱۲ تا ۱۶ مردادماه به مدت پنج روز در تهران برگزار شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: