تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ - ۱۳:۵۸ کد مطلب 68325

نقدی بر پیشگویی نوسترآداموسانه ی مدیر مسئول روزنام جوان؛

گنجیِ اصولگرا، رد صلاحیت احمدی نژاد/ عبدیِ اصلاح طلب، رد صلاحیت مشایی

انحراف از خط امام آن جاست که مدیرمسئول روزنامه منتسب به یک نهاد امنیتی از هم اکنون به فکر انتخاباتی باشد که اساسا طبق منویات امام راحل اصولا نباید در آن هیچ مداخله ای داشته باشد و انحراف بالاتر آنجا که به مداخله در انتخابات هم کفایت نکرده و نوسترآداموسانه رد صلاحیت برخی را نیز از قبل پیش بینی کند

میدان ۷۲/ حسین مهدیزاده نراقی: مدیرمسئول روزنامه جوان دیروز در مطلب خود پس از اینکه اقرار به حمایت توده های مردمی از دکتر احمدی نژاد نموده است، سعی کرده با یک آینده نگری ( بخوانید رمالی و سحر!) انتخابات ۹۶ یا ۱۴۰۰ را پیش بینی کرده و تاثیر رد صلاحیت احمدی نژاد را بر این انتخابات ارزیابی کند.

مدیرمسئول این روزنامه مربوط به نهاد نظامی، در ادامه سعی کرده با یک تیر و دو نشان هم اصلاح طلبان را بنوازد و هم سیلی محکمی بر صورت آن تنها مردِ منکر هولوکاست بزند که هوس فکر کردن به انتخابات را نیز در خیالش نپروراند!

افکار احمدی نژاد ناهمسو با امام بود!؟

او مدعی شده که آنچه احمدی نژاد را از چشم نیروهای انقلاب انداخت، ورود افکار ناهمسو با اندیشه امام بود و این موضوعی است که مطلوب اصلاح طلبان نیز بود و به همین دلیل به این وجه از انحراف احمدی نژاد اشاره ای نداشتند و تنها خدمات توده ای وی را نقد می کردند!

در پاسخ به گزافه گویی این نویسنده باید گفت:

اولا: اصلاح طلبان سالها پیش اعلام کرده بودند که افکار امام را باید به موزه ها سپرد، اصولا آنان اعتقادی به مبانی امام به مانند استکبار ستیزی، ساده زیستی، عدالت محوری و …ندارند و لیکن چه فرصتی بهتر از سال های ۹۰ تا ۹۲ که گروهی خرس خاله خودی در پوشش اصولگرا و دفاع از ولایت، چنگ بر صورت احیا کننده ی آرمان های امام بزنند می توانست برای اصلاح طلبان فراهم باشد که خندان و شادمان، به محاق رفتن ارزش های انقلاب را در جنگ بین نیروهای خودی نظاره گر باشند؟

ثانیا: تاییدات رهبری معظم انقلاب خطاب به دکتر احمدی نژاد در شهریور ۹۱ لازم به یادآوری نیست آنجا که امام خامنه ای، پس از هجمه ۱۸ ماهه ی روزنامه های جریان راست سنتی و همکاری سایت های پر تعداد یک نهاد نظامی، که دولت دهم را انحرافی، رمال، ضد ولایت فقیه و متمایل به رابطه برقرار کردن با آمریکا معرفی کرده بودند، به میدان آمده و کذبیات این اباطیل برخاسته از ذهن آن پیرمرد راس فتنه را بر اهل حقیقت آشکار نموده و فرمودند:

« یک بخش دیگر از این نقاط قوّتی که به نظر من روی آن باید تکیه کرد، مسئله‌‌ی برجسته شدن ارزشهای انقلاب است. در این سالهائی که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهای انقلاب و چیزهائی که امام به آن توصیه میکردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه کاملاً برجسته شده….»[۱]

تصریحات مقام معظم رهبری بر احیاگری ارزش های انقلاب و امام توسط دولت های نهم و دهم اما خاتمه نیافت و مدال « سر دست گرفتن ارزش های انقلاب در طول دوران هشت ساله » وجه تمایز اصلی گفتار امام خامنه ای و مدعیانی بود که می کوشیدند نظرات فقهای دیگر را با القاب علامه و … را بر نظر نائب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، ترجیح دهند و چه بهتر که در این وانفسا خود را به نشنیدن زده و دو سال آخر را انحرافی و شش سال ابتدایی را انقلابی! بنامند!

امام خامنه ای: به خصوص سپاه مراقب باشد فضا را مشتعل نکند!

ثالثا/ الف: مدیرمسئول روزنامه جوان باید بداند آنچه امام آن را انحراف نامید و ایشان از ذکر یک مصداق نیز برای این انحراف در وجود شخص رئیس جمهور سابق و دولتش نیز عاجزند به کرات در رفتار رسانه های مکتوب و مجازی جریان اخیرالاشاره باعث آشفتگی نیروهای انقلابی شده است تا جایی که امام خامنه ای در تبیین « انحرافات رخ داده ( و احتمالی) از خط امام » در تاریخ ۱۳ تیر۱۳۹۰ و در دیدار با فرماندهان سپاه پاسدان انقلاب اسلامی،چند نکته کلیدی را مد نظر قرار دادند که مخاطب اصلی آن، رسانه های این نهاد نظامی بود:

۱- وقتی کسی نمی خواهد براندازی کند و با او اختلاف سلیقه داریم، نباید فضا را مشتعل کرد و باید این اختلافات را فروکاست.

۲- جواب دادن به حرفی که احیانا غلط است به معنای جار زدن آن حرف در بین مردم نیست و شیوه خاص خود را می طلبد که تبیین نام دارد، سپس ایشان صریحا « سپاه » را مخاطب قرار داده و فرمودند:

« تبیین لازم است؛ اما این معنایش این نیست که ما به اختلافات درونی، هی دامن بزنیم. مراقب باشید. این را همه باید مراقب باشند؛ بخصوص سپاه. سپاه مراقب باشد. در جریانهای سیاسی، در جریانهای گوناگون فکری و سلیقه‌ای مطلقاً مشتعل کردن فضا مناسب نیست.»[۲]

ب: تنها برای یادآوری مدیرمسئول روزنامه جوان دو بند از صحیفه امام را صرفا بازخوانی می نمایم:

۱-……[۳] اگر ارتش یا سپاه پاسدار یا سایر قوای مسلحه در حزب وارد بشود، آن روز باید فاتحه، آن ارتش را خواند، در حزب وارد نشوید، در گروهها وارد نشوید[۴]،….. اصل وارد شدن در حزب برای ارتش، برای سپاه پاسداران برای قوای نظامی و انتظامی وارد شدنش جایز نیست، به فساد می کشد اینها را [۵]……سپاه پاسداران و همین طور سایر قوای مسلح باید وارد در جهات سیاسی نشوند تا انسجام پیدا بشود. اگر وارد بشود بالاخره به هم خواهید زد خودتان را و بالاخره در مقابل هم خواهید ایستاد و نظام را به هم خواهید زد و اسلام را تضعیف خواهید کرد.

۲- برای سپاهی ها جایز نیست که وارد بشوند به دسته بندی و آن طرفدار آن یکی، آن یکی طرفدار آن یکی، به شما چه ربط دارد که در مجلس چه می گذرد؟ در امر انتخابات باز هم به من اطلاع دادند که بین سپاهی ها باز صحبت هست، خوب انتخابات در محل خودش دارد می شود، جریانی دارد، به سپاه چه کار دارد که آنها هم اختلاف پیدا بکنند، برای سپاه جایز نیست این، برای ارتش جایز نیست این. سپاهی را از آن تعهدی که دارد، از آن مطلبی که به عهده اوست باز می دارد و همین طور ارتش را.[۶]

رابعا: انحراف از خط امام آن جاست که مدیرمسئول روزنامه منتسب به یک نهاد امنیتی از هم اکنون به فکر انتخاباتی باشد که اساسا طبق منویات امام راحل اصولا نباید در آن هیچ مداخله ای داشته باشد و انحراف بالاتر آنجا که به مداخله در انتخابات هم کفایت نکرده و نوسترآداموسانه رد صلاحیت برخی را نیز از قبل پیش بینی کند، آنجا که همگان را به یاد جمله معروف « مدیریت انتخاباتِ ابراز شده از سوی یک مقام مسئولِ….(سانسور می شود) » بیندازد!

خامسا: پیشنهاد این حقیر به مدیر مسئول روزنامه جوان، بازنگری در مکنونات قلبی و تعصبات حزبی و کنار نهادن دو قطبیِ ساختگی اصلاح طلب-اصولگرا و جایگزین کردن آن با دو قطبی معروف امام راحل مبنی بر تقسیم دنیا به مستضعفین- مستکبرین…جبهه حق و جبهه باطل و …..است.

اصلاح طلب و اصولگرا همان دموکرات و جمهوری خواه در ایالات متحده است با لفاظی هایی هنرمندانه!

جبهه اصلی همانگونه که دکتر احمدی نژاد این زنده کننده آرمان های انقلاب، بارها بر آن تاکید کرده اند دو قطبی « مردم- ضد مردم» است و نه دو قطبی های ساختگیِ و دو شقه کننده ی جامعه به مانند با ریش و بی ریش!…با حجاب و بی حجاب….حزب اللهی و غیر حزب اللهی!

به نظر بازخوانی آرمان های امام بیش از همه برای خود ایشان و رسانه های تحت امرشان واجب و ضروری باشد.

عباس عبدی: مشایی نباید تایید صلاحیت شود!

سادسا: در تعیین تکلیف کردن برای شورای نگهبان، البته آقای گنجی السابقون السابقون هایی چون عباس عبدی اصلاح طلب را پیش از خود نظاره گر بوده ان.د

این تحلیل گر اصلاح طلب مسائل سیاسی در تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ در مورد وضعیت کاندیداهای (احتمالی ) مورد حمایت دولت(وقت) گفته بود:

« به هر حال تایید نامزد خاص مورد حمایت دولت(مهندس مشایی) هم برای حکومت کار بسیار سختی است. چون قبلا صلاحیت وی برای معاونت ریاست جمهوری به شکل ضمنی رد شده است، لذا اگر صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری تایید شود آنگاه معنای مصلحت پیش می آید و این خود مشکل آفرین می شود.

معنای آن چنین خواهد بود که کسی صلاحیت ندارد ولی به عنوان مصلحت پذیرفته می‌شود و به احتمال زیاد رای هم می آورد، آنگاه کل ریاست جمهوری مصلحتی می شود. بنابراین به نظر من گیر و پیچ سیاسی در این قضیه بیشتر از آن است که اکنون به ذهن ما می آید.»

ناگفته پیداست که بزرگترین خبط آقای عبدی، عدم تمیز واژگان مصلحت و صلاحیت(که گاها معنایی کاملا متضاد را نیز در بطن خود دارند) می باشد؛ چه اینکه رهبرمعظم انقلاب، مشایی را فاقد صلاحیت برای معاون اولی ندانستند و آن را به جهت « رعایت مصلحت رئیس جمهور سابق و نیز عدم سرخوردگی طرفداران دولت قبل» دانسته بودند که همین امر قرینه ای است بر صلاحیت داشتن وی، که در غیر اینصورت در نامه ی محرمانه ی(بعدا افشا شده! ی رهبر معظم انقلاب) می بایست عبارت « عدم صلاحیت» به کار می رفت و « نه رعایت مصلحت »

 

_____________________________________________________________________________

[۱] : مسئله‌‌ی ساده‌‌زیستی مسئولان، استکبارستیزی، افتخار به انقلابیگری. یک دوره‌‌ای بر ما گذشت که اسم انقلاب و انقلابیگری و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعی میکردند به عنوان یک ارزش منفی یا ضد ارزش، از این چیزها یاد کنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعکس است؛ گرایش عمومی مردم و مسئولان کشور به حرکت انقلابی، جهتگیری انقلابی، ارزشهای انقلابی و مبانی انقلاب است. این را توجه داشته باشید که یکی از عوامل گرایش مردم به دولت، همینهاست؛ یعنی مردم به این ارزشها اهمیت میدهند. مسئله‌‌ی دعوت به عدالت، مسئله‌‌ی ساده‌‌زیستی، دور بودن مسئولان از تجمل؛ اینها خیلی چیزهای مهمی است.

۲شهریور ۹۱

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=20831

[۲] http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=12857

بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

[۳] من عرض می کنم به همه این قوا و به فرماندهان این قوا که این افراد در هیچ یک از احزاب سیاسی، در هیچ یک از گروه ها وارد نشوند(صحیفه امام، جلد ۱۶، ص ۱۱۰ و ۱۱۱ )

[۴] ، اصلا تکلیف الهی– شرعی همه شما این است که یا بروید حزب یا بیایید ارتش باشید، مختارید از ارتش کناره گیری کنید بروید در حزب، میل خودتان، اما هم ارتش و هم حزب معنایش این است که ارتشی باید از ارتش اش دست بردارد، بازیهای سیاسی باید توی ارتش هم وارد بشود، در هر گروهی که وارد هستید، باید از آن گروه جدا بشوید. ولو یک گروهی است که بسیار مردم خوبی هم هستند، ولو یک حزبی است که بسیار حزب خوبی هست. (همان منبع)

[۵] و من عرض می کنم که کسانی که در راس ارتش هستند و کسانی که در راس سپاه پاسداران هستند، موظف هستند که ارتش را و سپاه را و سایر قوای مسلح را از احزاب کنار بزنند و اگر کسی در حزب هست، باید او را از ارتش بگیرید یا در آنجا یا در اینجا (همان منبع)

[۶] (صحیفه امام، جلد ۱۹، ص ۱۲)

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  چراغی را که ایزد برفروزد
  چو گنجی پف کند ریشش بسوزد

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  مادر نزائیده کسی را که بتواند به صورت دکتر احمدی نژاد سیلی بزند ، ملت دستش را چرخ می کند !!! با سپاس از زنجان

 3. بنده خدا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 2

  با سلام

  با تشکر از نویسنده محترم مقاله. بنظرم نیاز به اینهمه مطلب نبود بجز دو کلمه حرف حساب که در خانه اگر کس است یک حرف بس است:

  اولا اصولگرایانی که ۱۷۰ نفر از نمایندگانشان در پرونده رحیمی موسوم به رشوه گیری و اختلاس شریک بوده اند میدانند که این نمایندگان نه تنها برای خودشان ول میگردند بلکه به وقت حاجت که بررسی و تصویب یا رد برجام است فرار را بر قرار ترجیح داده و به گشت و سفر و تعطیلی مجلس در این ایام حساس رضایت دادند. که این هردو بر خلاف سیره امام است و الا اصرار بر ایندو منکر خود گویای تحریف امام (ره) است که مقام معظم رهبری در خصوص این جریان انحرافی بشدت هشدار دادند.

  ثانیا امام بارها در سخنرانیهایشان مبارزه با استکبار و صهیونیزم جهانی را امری دائم و ضروری برای انقلاب اسلامی ایران دانستند و فرمودند تا ایندو هستند مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هم هستیم. لذا الان که به اعتراف صهیونیستها و به لطف خداوند سبحان میهن اسلامی ایران با رزیم صهیونیستی اسرائیل هم مرز شده حضور سرداران با تجربه در آن مرزها و در کشورهای سوریه و لبنان بشدت احساس میشود. لذا این مجاهدان و سرداران نباید سردار رشید اسلام برادر سلیمانی را که یک تنه در چندین جبهه علیه کفر می جنگد در این شرایط بحرانی تنها بگذارند و باید فعالیتهای اقتصادی را نیز به اهلش واگذارند. که این از ملزمات پیروی از خط امام است و تخطی از آن تحریف خط نورانی امام راحل (ره) است.

  با امید توفیق عمل به منویات امام راحل و مقام معظم رهبری توسط همه ما و بالخصوص کسانیکه بیش از همه داعیه پیروی از این دو بزرگوار را دارند.

 4. حبیب :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  مثل همیشه جامع بود
  متشکرم

 5. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  عزت انسان به پست نیست
  احمدی نژاد
  عزیز بود
  هست
  وخواهدبود
  دکترخالصانه وخاضعانه دوستت داریم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: