تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ - ۱۸:۲۴ کد مطلب 68375

واکنش وزیر ارشاد به قمه‌زنی در اعتراض به رستاخیز

علی جنتی به اتفاق قمه‌زنی در زمان اکران فیلم «رستاخیز» واکنش نشان داد.

به گزارش میدان۷۲ علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارتقای سطح اخلاق در جامعه به عنوان تأثیرات فیلم‌های فاخر گفت و عنوان کرد: ساخت فیلم‌های ارزشی، حتی اگر دینی نباشد،‌ تأثیرات مثبتی بر سطح اخلاقیات جامعه می‌گذارد و آن را ارتقا می‌دهد.

جنتی افزود: با وجود اینکه نویسندگان را تشویق به نوشتن فیلم‌نامه‌ فیلم‌های فاخر می کنیم، اما همچنان با کمبود فیلمنامه در این حوزه مواجهیم. فیلم «محمد رسول الله» که به عنوان یک فیلم ارزشمند ساخته شده است، از کودکی تا قبل از مبعوث شدن پیامبر (ص) است. باید بخش دوم فیلم از رسالت حضرت محمد (ص) تا رحلت هم ساخته شود که علاوه بر حمایت وزارت ارشاد کمک بنیاد مستضعفان که سرمایه‌گذاری بخش اول را بر عهده داشت، نیز لازم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص واکنش‌های پس از اکران فیلم «رستاخیز» تصریح کرد: این اقدامات را افراد مذهبی انجام نداده‌اند. تظاهرات و جمع شدن مقابل وزارت ارشاد و سینماها کار رقیبان سینمایی این فیلم است. چون در هر صنفی رقابت وجود دارد. این افراد خیلی هم انگیزه مذهبی نداشتند. عده‌ای از همین افراد در ماه مبارک رمضان و در ملأ عام به خوردن ساندویچ اقدام کرده‌اند. در شبکه‌‌های اجتماعی هم فیلم‌هایی دست به دست می‌چرخند که قمه‌‌زدن یک خانم را نشان می‌داد که اصلاً معلوم نبود در کجا و برای چه زمان و موقعیتی بوده است. شاید برای ایام محرم بوده که به این موضوع نسبت داده‌اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: