تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ - ۱۰:۵۰ کد مطلب 68416

آیت الله علم الهدی در واکنش به اقدام اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد؛

حتی در قرون وسطا هم کشوری چنین کاری نکرده است!

با این مجوز هایی که به این خبرنگارهای وابسته به رسانه های خارجی دادند در داخل کشور، یک جنگ رسانه ای بی مروتانه ای را به وجود آوردند. در هیچ کجای دنیا حتی در قرون‌وسطایی چنین وضعی نداشتیم که مردم یک کشور دروازه کشور خود را به روی دشمن باز کنند و بگویند بیا در خاک خودمان با تو بجنگیم.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس روز گذشته(یکشنبه) در دیدار با اصحاب رسانه مشهد مقدس که به همت بسیج رسانه استان در دفتر امام‌جمعه برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه مشهد، گفت: امیدواریم همه همکاران شما موفق باشند و حداکثر تلاش خود را در دفاع از رسالت و وظیفه‌ای که نسبت به این نظام، انقلاب و خون شهدا دارید، به‌کارگیرید.

ایشان در بخشی از بیانات خود با اشاره به اینکه اگر حرک ما انفعالی شد، قطعا شکست به دنبال آن است، فرمودند: در جبهه ی جنگ کسی که تک میزند پیش میرود و کسی که پاتک میزند انفعالی برخورد می کند. اگر تک زد و رفت جلو تا هر مقداری که بخواهد میرود، اما آن که پاتک میزند فقط میخواهد تا آن مقداری که طرف مقابل جلو آمده آن را به عقب براند، اما قدرت براندازی او را نخواهد داشت. در تک می شود دشمن را برانداز کرد، اما در پاتک نمی توان دشمن را برانداز کرد. جریان رسانه اگر فقط پاتک انداز باشد، این واقعا انفعالی برخورد می کند و به جایی نمی رسد.

با کدام عقل و منطقی این کار را کردند

وی با اشاره به اینکه شما خبرنگاران ارزشی و متعهد هستید و البته در مقابل شما یک عده خبرنگار غیر ارزشی و وابسته به رسانه های خارجی وجود دارد، به انتقاد از اقدام اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد پرداختند و گفتند: اخیرا با این حرکت وزارت ارشاد که به اینها مجوز دادند، اینها را وارد عرصه ی خبرنگاری و ارتباطات اجتماعی در این کشور کردند و اینکه آدم درِ خانه اش را باز کند و دشمن را راه بدهد و بگوید با تمام تجهیزات بیا و حالا بیا با هم کشتی بگیریم، این با کدام عقل و منطقی درست در می آید و قابل توجیه نمی دانم.

امام جمعه مشهد در ادامه افزودند: ما به اینکه یک ژستی بگیریم در دنیا و فقط دنیا ما را یک عنصر جریان دموکراتیک بشناسد، آیا واقعا این برای ما ارزش دارد و یا آن ها با این حرکت ها و حرف ها می خواهند ما را به عنوان عنصر دموکراتیک بشناسند!؟ یعنی دنیای زورگوی، دروغگوی، منافق و متقلب و ناپاکی که ما به عنوان آسیب دیده ترین جریان ها و مردمِ در برابر تروریست هستیم و ما را طرفدار تروریست می دانند، این دنیا به صرف اینکه ما در خانه خود را باز کنیم و این دزد وابسته به یک رسانه ی خارجی را راه بدیم و هر طورکه میخواهد بر اسرار ما واقف بشود و هر جور که بخواهد به درون زندگی اجتماعی ما وارد بشود و به بنگاه خبرپراکن شیطانی خودش بدهد و آن آبرو ما را در دنیا ببرد. به این دلمان خوش باشد که به ما بگویند کشور ما دموکراتیکه!!؟ آیا اصلا آن ها حاضرند اقرار کنند به دموکراتیک بودن ما، حاضرند ما را دموکراتیک بشناسند؟ من نمی دانم این عزیزان ما که در مسؤلییت های کشور قرار دارند و یک اینچنین حرکت های بی منطق و بی حساب و بررسی نشده انجام می دهند، این ها واقعا با خودشان چه فکر می کنند.

کار لایعقل و غیرمنطقی است که حتی در قرون‌وسطا هم سابقه نداشته است

ایشان با اشاره به اینکه ممکن است این صراحت گویی ما عده ای را ناراحت هم بکند، افزودند: آدم مسائلی که آنها را خلاف تشخیص میدهد باید بگوید و نمی تواند سکوت کند. با این حرکتی که اخیرا انجام دادند و مجوز هایی که به این خبرنگارهای وابسته به این رسانه های خارجی دادند در داخل کشور، یک جنگ رسانه ای بی مروتانه ای را به وجود آوردند. در هیچ کجای دنیا حتی در قرون‌وسطایی چنین وضعی نداشتیم که مردم یک کشور دروازه کشور خود را به روی دشمن باز کنند و بگویند بیا در خاک خودمان با تو بجنگیم. عملی که اخیراً انجام گرفته، دقیقاً کار لایعقل و غیرمنطقی است که حتی در قرون‌وسطا هم سابقه نداشته است. در دنیای رسانه و دنیای اطلاعاتی که تجهیزات رسانه‌ای آنان با ما می‌جنگد و با ابزار رسانه به سراغ ما آمده، دروازه مملکت را باز کردیم و لشکر دشمن را راه دادیم که بیا در آب‌ و خاک خودمان و با ما بجنگ!! با ورود این خبرنگاران به کشور، خبرنگاران ما چه اندازه بتوانند با آنان در این عرصه هماوردی کنند و چقدر نتوانند و شکست بخورند، مشخص نیست. مقابله با این جنگ نابرابر همانند توسعه ارزش‌ها می باشد.

 1. اكبر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 4

  آقای علامه دهر ،آقای علم الهدی در قرون وسطا کار دیگری میکردند .
  میلیارد میلیارد از ایران به کانادا میبردندومیخوردند جون رئیس جمهور آن قرنها یک بازنشسته بانک را رئیس بانک ملی کرد اگر حافظه ام یاری کند اسمش یاوری بود یاورش احمدی نژاد شما
  در قرون وسطا یک معاون رئیس جمهور بود که اگر حافظه ام یاری کند اسمش رحیمی بود وهنوز در زندان، دشمنان شما میگفتند به ۱۷۰نماینده مجلس پول داده است.
  در آن قرون ماضی یک بقائی بود رفیق شفیق رئیس جمهور محبوتان که در ده کشور سرمایه گذاری کرده واگر حافظه ام یاری کند هنوز در زندان است
  وبل آخره یک امام جمعه محترم بود که باشادی مردم مخالفت میکرد

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  ولی متاسفانه دولت موضوع را جور دیگری میبیند ومیگوید ما جنگ نداریم وبهر قیمتی باشد بیایید تا ازشما پذیرایی کنیم جشن آشتی کنان داشته باشیم
  … رسما سخنگوی دولت بنفش است….

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: