تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ - ۱۲:۵۷ کد مطلب 68556

مردم بحرین خواهان آزادی رهبران دربند آل خلیفه شدند

مردم بحرین با برگزاری تظاهرات بار دیگر خواهان آزادی رهبران زندانی خود از جمله شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی این کشور شدند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از پایگاه خبری جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، مردم بحرین با تظاهرات در منطقه المعامیر آزادی چهره های سرشناس راخواستار شدند.

آنها همچنین پرچم های بحرین و تصاویر رهبران زندانی را در دست داشتند.

تظاهرات مشابهی نیز در منطقه المرخ برگزار شد و شرکت کنندگان در تظاهرات لزوم آزادی شیخ علی سلمان و سایر رهبران مخالف را فریاد زدند.

در همین حال، مناطق دیگر بحرین نیز شاهد تظاهرت برای محکوم کردن جنایات رژیم آل خلیفه و محاصره جزیره ستره بود.

تظاهرکنندگان در منطقه المصلی در شهر منامه با سردادن شعار، اقدام نیروهای بحرینی در ارعاب شهروندان و استفاده از گازهای سمی و یورش به خانه و برپا کردن ایست های بازرسی را محکوم کردند.

تظاهرات مشابهی نیز برای تاکید بر حق مردم در دستیابی به دموکراسی، آزادی و مساوات برگزار شد.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: