تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ - ۱۲:۵۳ کد مطلب 68558

حیدر العبادی: اقدامات اصلاحی دیگری در راه است

سخنگوی رسمی دفتر نخست وزیری عراق اعلام کرد اصلاحات دیگری در راستای خدمت به روند سیاسی و شهروندان اعلام خواهد شد.

به گزارش میدان ۷۲، سخنگوی رسمی دفتر نخست وزیری عراق اعلام کرد اقدامات اصلاحی دیگری را اعلام خواهیم کرد که به نفع روند سیاسی و شهروندان خواهد بود.

“سعدالحدیثی” در گفت و گو با الفرات افزود حیدرالعبادی نخست وزیر تدابیر اصلاحی دیگری دارد که به نفع روند سیاسی و شهروندان خواهد بود.

الحدیثی بدون اشاره به ماهیت اقدامات اصلاحی دیگر العبادی گفت تصمیماتی که نخست وزیر اتخاذ کرد، در زمان فعلی خوب و مهم است و در راستای پاسخگویی به ندای مرجعیت عالی دینی و ملت عراق اتخاذ شد.

وی افزود العبادی اصلاحاتی دیگری را اعمال می کند که در آینده اعلام خواهد شد و این اصلاحات به طور کلی به نفع شهروندان خواهد بود.

مرجعیت عالی دینی عراق از طریق نماینده خود از حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور خواسته بود تصمیمات مهم و تدابیر قاطعی در زمینه مبارزه با فساد اتخاذ کند و با مشت آهنین با کسانی که به اموال ملت دست درازی می کنند، برخورد کند و امتیازات ویژه مسئولان فعلی و سابق دولت را لغو کند.

در پی این درخواست، حیدرالعبادی نخست وزیر عراق روز یکشنبه هجدهم مرداد، بسته اصلاحی خود را اعلام کرد که شامل حذف مناصب معاونان رئیس جمهوری و نخست وزیری، ساماندهی وزارتخانه ها، کاهش فراگیر و فوری تعداد محافظان مسئولان و مقامات از جمله مقامات ارشد عراق است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: