تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۰ - ۱۵:۴۴ کد مطلب 68783

قلمرو ادعایی داعش در ۲۰۲۰ +نقشه

این روزنامه در خاتمه نوشت: داعش هم اینک ۵۰ هزار عضو دارد و بیشتر به مدد احاطه بر میادین نفت و گاز در عراق و سوریه نزدیک به ۲ میلیارد پوند دارایی دارد.

به گزارش میدان ۷۲،روزنامه میرور در گزارشی به نقشه‌ای اشاره کرد که براساس آن داعش قصد دارد چین، اسپانیا و شمال آفریقا را تصرف کند.

نقشه منتشر شده از سوی داعش نشان از طرح‌های حساب شده آن‌ها در تصرف جهان تا قبل سال ۲۰۲۰ دارد.

بنوشته روزنامه انگیسی «میرور» این نقشه جدید نشان می‌دهد که هدف ‌این گروه تروریستی احاطه بر خاورمیانه، شمال آفریقا و بخش‌هایی از اروپا ظرف ۵ سال آینده است.

«اندور هاسکن» خبرنگار بی بی سی در کتاب جدیدش تحت عنوان «خلیفه ترس و وحشت» به نقشه جدید داعش اشاره کرده که در آن نواحی از اسپانیا در غرب اروپا تا مرزهای چین در شرق به عنوان قلمروی جدید این گروه پوشش داده شده و به بخش‌هایی از اسپانیا، پرتغال و فرانسه که از سوی «موروها» از قرن هشتم تا ۱۵ تحت اشغال بود، نام عربی آن «اندلس» داده شده است.

قلمرو ادعایی داعش در 2020 +نقشه
نقشه جدید داعش

هاسکن در این زمینه گفت: «آن‌ها می‌خواهند هر آن‌چه را که می‌بینند به عنوان جهان اسلام به تصرف خود درآورند. آن‌ها حالا خلیفه دارند و تصمیم دارند علیه بقیه جهان باشند. اگر داعش سلاح هسته‌ای داشت، علیه ما استفاده می‌کرد.»

این روزنامه در خاتمه نوشت: داعش هم اینک ۵۰ هزار عضو دارد و بیشتر به مدد احاطه بر میادین نفت و گاز  در عراق و سوریه نزدیک به ۲ میلیارد پوند دارایی دارد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: