تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۰ - ۱۹:۲۲ کد مطلب 68874

نقض توافق قبل از تصویب در کنگره؛

وضع تحریم‌های جدید علیه ایران در سه ایالت آمریکا

مجالس سنای سه ایالت میشیگان، کانزاس و میسوری در حال بررسی تشدید تحریم‌های ایالتی علیه شرکت‌های دارای روابط مالی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش میدان ۷۲، در حالی که کنگره آمریکا بر سر تصویب و یا عدم تصویب ماحصل مذاکرات ۱۲ ساله ایران و ۱+۵، به صحنه جدال دولت و سناتورها و نمایندگان آمریکایی تبدیل شده، حالا مجالس ایالتی هم از عزم خود برای تشدید تحریم‌ها بدون‌توجه به فرجام برجام در کنگره سخن می‌گویند.

بر اساس گزارش بریت‌بارت، مجلس ایالتی میشیگان که سال ۲۰۱۲، صندوق‌های بازنشستگی ایالت را از اعطای تسهیلات به شرکت‌های طرف معامله با ایران منع کرده و در حقیقت، جلوی حضور این شرکت‌ها در مناقصات برگزار شده در میشیگان را گرفته بود، حالا از پیوستن به مجالس کانزاس و میسوری برای تشدید تحریم‌های ایران خبر می‌دهد.

اواخر جولای یعنی چند روز پس از اعلام خبر توافق وین بود که سناتور ایالتی «جک باندنبرگ»، توافق با ایران را «احمقانه‌ترین کار تاریخ» خواند و گفت که با تصویب منع اعطای مشوق‌های توسعه اقتصادی ایالتی با اقتصادهای همکار با ایران، تحریم‌های پیشین ایالت علیه ایران تشدید شود.

تحریم‌های جدید – در صورت تصویب – می‌تواند تأثیری مستقیم بر عملکرد شرکت خودروسازی فیات کرایسلر داشته باشد، شرکتی که در سال ۲۰۱۲ روابط اقتصادی خود را با ایران قطع کرد و حالا پس از توافق هسته‌ای شاید مشتاق بازگرداندن مذاکره‌کنندگان اقتصادی خود به تهران باشد. تأثیر عملیاتی این تحریم احتمالی، ناممکن شدن ساخت کارخانه‌های جدید برای کارخانه میشیگان‌نشین فیات کرایسلر است و این یعنی، کارخانه‌های جدید باید در جایی غیر از خانه سابق این شرکت خودروسازی برپا شود.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: