تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱ - ۰۰:۳۲ کد مطلب 68903

محاکمه مرسی به جرم جاسوسی برای قطر +( عکس)

رئیس جمهوری مخلوع مصر در خلال جلسه روز گذشته دادگاه گفت که تاکنون دستکم ۵ بار اقدام به گرفتن جان وی کرده اند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ابنا ـ «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر روز شنبه در خلال جلسه دادگاه که وی را به اتهام افشای اطلاعات طبقه بندی شده و جاسوسی برای قطر مورد محاکمه قرار می‌داد، گفت: وی در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیر از خوردن غذای زندان امتناع کرده است زیرا می‌خواستند وی را مسموم کنند.

وی افزود: اگر آن را خورده بودم، جنایتی رخ داده بود!

رئیس جمهوری مخلوع مصر گفت تاکنون دستکم ۵ بار اقداماتی از این دست علیه وی روی داده است که به شدت زندگی وی را تهدید می‌کرد.

وی همچنین از دادگاه خواست تا به پزشک دسترسی داشته باشد و گفت که از قند خون پایین رنج می‌برد.

به گفته یک منبع قضایی، دادگاه کیفری قاهره به ریاست «محمد شیرین فهمی» محاکمه مرسی و ۱۰ نفر دیگر در پرونده جاسوسی برای قطر را به روز یکشنبه موکول کرد.

اسامه مرسی وکیل و پسر محمد مرسی و نیز سخنگوی خانواده‌اش در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: اظهارات رئیس جمهوری (محمد مرسی) درباره اقدام‌هایی که جانش را تهدید می‌کند، برخاسته از نوعی جنون است که نظام حاکم از آن رنج می‌برد. نظامی که بر مصر مسلط شده و شرایط نشان می‌دهد که رئیس جمهوری (به تعبیر او محمد مرسی) همچنان مانعی بر سر راه این افراد برای غلبه و تسلط کامل بر کشور است.

براساس اظهارات یک منبع حقوقی در هیات دفاع، محمد مرسی در پرونده جاسوسی بزرگ در حکم اولیه به ۲۵ سال حبس و در پرونده حوادث کاخ اتحادیه در حکم اولیه به ۲۰ سال حبس محکوم شد. همچنین در پرونده وادی نطرون در حکم اولیه رأی به اعدام او داده شد و این علاوه بر اتهام اهانت به دستگاه قضایی و جاسوسی به نفع قطر و متفرق کردن تحصن میدان رابعه است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: