تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱ - ۱۹:۵۷ کد مطلب 69004

نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما به سرلشکر فیروزآبادی

در شرایطی که طبق فرمایشات ولی امر مسلمین جهان، مراجع قانونی و رسمی کشور از جمله مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی باید کار بررسی بند به بند و جزء به جزء متن برجام را آغار کنند، اظهار نظر حضرتعالی در دفاع از این متن به عنوان ارشدترین مقام نظامی کشور باعث به اشتباه افتادن برخی در داخل و خارج از کشور می شود.

به گزارش میدان ۷۲، بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما نامه‌ای سرگشاده به سرلشکر فیروزآبادی نوشت که متن نامه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

« وَلَن یَجعَلَ اللَهُ لِلکَافِرِینَ عَلَى المُؤمِنِینَ سَبِیلًا »

برادر گرامی سرلشگر بسیجی جناب آقای حسن فیروز آبادی
ریاست محترم ستاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران
باسلام و تحیات ‍
احتراما پیرو اظهارنظر حضرتعالی پیرامون متن برجام نکاتی به ذهنمان رسید که لازم دیدیم در ن‍‍‍امه‍ای سرگشاده باحضرتعالی درمیان بگذاریم. این نامه سرگشاده را رنجنامه‍ای بدانید از سوی فرزندان پیرجماران که کمالشان را در تبعیت محض از حضرت امام خامنه‍ای می‍دانند.البته نامه‍ای که در بطن خود کینه‍ای مقدس از مستکبران و ظالمان مغضوب پابرهنگان را نگه داشته است. نامه‍ای که فقط رنجنامه نیست مطالبه ای است در مسیر تحقق آرمان‍های واقعی حضرت روح الله و نائب بر حقش حضرت امام خامنه ای.
۱ – در شرایطی که طبق فرمایشات ولی امر مسلمین جهان، مراجع قانونی و رسمی کشور از جمله مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی باید کار بررسی بند به بند و جزء به جزء متن برجام را آغار کنند و نظام به صورت رسمی هنوز تصمیمی درمورد پذیرش یا رد متن برجام نگرفته است، اظهار نظر حضرتعالی در دفاع از این متن به عنوان ارشدترین مقام نظامی کشور باعث به اشتباه افتادن برخی در داخل و خارج از کشور می شود. هرچند به نظر می رسد حضرتعالی برای حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‍ای و دفاع از یکپارچگی نظام در مواجهه با بیگانگان تصمیم به چنین اقدامی گرفته اید، آیا این اقدام موجب نمی شود تا برخی از دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی آن را به ذوق زدگی نظام در پذیرش یک توافق بد قلمداد کنند و این درحالی است که نظام تاکنون هیچ تصمیمی در رد یا پذیرش این متن نگرفته و باید سیر قانونی طی شود.
۲ – سه ماه قبل و در روزهای بعد از مذاکرات لوزان نیز پیام تبریک عمومی حضرتعالی به مقام معظم رهبری مدظله العالی موجب به اشتباه افتادن برخی در داخل و خارج از کشور شد که پیام تبریک ارشدترین مسئول نظامی کشور را به عنوان نظر رسمی نظام قلمداد نموده اند. این درحالی بود که ولی امر مسلمین جهان درست چند روز بعد فرمودند: «اینکه حالا تبریک میگویند، به بنده تبریک میگویند، به دیگران تبریک میگویند، بی‌معنی است، چه تبریکی؟ آنچه تا کنون انجام گرفته است نه اصل توافق و مذاکره‌ی منتهی به توافق را تضمین میکند، نه محتوای توافق را تضمین میکند؛ هیچ کدام را .»
۳ – از شما به عنوان ارشدترین مسئول نظامی کشور انتظار داشتیم و داریم اگر نکات مثبت برجام را برمی شمارید لااقل نکات منفی، سئوالات و نگرانی‍هایی که مورد تاکید کارشناسان مجرب و دلسوز کشور قرار گرفته را هم اشاره ای می کردید، چرا که تاکید بر نقاط مثبت و چشم بستن بر حفره های امنیتی، نظامی و دفاعی قطعنامه و متن برجام علاوه براین که نوعی خوش بینی نسبت به دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی محسوب می شود، موجب فرستادن پالس های اشتباه به خارج از کشور و تنزل موضع کشورمان در مواجهه هسته ای با بیگانگان می شود
۴ – در شرایطی که مقامات نظامی آمریکا در روزهای بعد از توافق با افزایش تهدیدات نظامی از گزینه های روی میز خود علیه ایران سخن می گویند و تاکید می کنند با اجرای این توافق اسرائیل امن تر شده و حملات نظامی به جمهوری اسلامی ایران هدفمندتر خواهد شد! و برخی از مقامات آمریکایی هم از محدودیت توان دفاعی امنیتی و موشکی کشورمان گفته اند و درمقابل مسئولان تیم مذاکره کننده کشورمان تاکید کرده اند که با توافق فعلی هیچ گونه محدودیتی در توان دفاعی امنیتی کشور ایجاد نخواهد شد. از شما به عنوان ارشدترین مقام نظامی کشور انتظار داشتیم و داریم که جهت تنویر افکار عمومی مانند همیشه پاسخی قاطع، کوبنده و انقلابی به بلوف نظامی دشمنان قسم خورده انقلاب داده و توصیه هشت بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران در برگزاری رزمایشی موشکی را اجرا نمایید تا همگان در عمل ببینند که محدودیت توان دفاعی و موشکی کشور بعد از توافق بلوفی بیش نیست.
سردار سرافراز سپاه اسلام
ضمن احترام و ارادت خدمت حضرتعالی که از سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی می باشید، این نامه سرگشاده را نقدی دلسوزانه و ارادتی صادقانه از سوی فرزندان بسیجی حضرت امام خامنه ای بدانید. خوب می دانیم حضرتعالی به مانند گذشته تنها ملاک عمل خود را فرمایشات رهبر معظم انقلاب در تمامی عرصه های مهم نظام قرار می دهید.ان شاء ا…
و من ا… توفیق
بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: