تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱ - ۱۳:۳۰ کد مطلب 69040

دین‌محمدی: ذوب‌آهن بدشانس بود

مربی استقلال گفت: من دو بازی ذوب آهن را تماشا کردم و به نظرم آنها در دو بازی اول بدشانس بوده اند.

به گزارش میدان ۷۲،تیم فوتبال استقلال از هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر در دیداری حساس و البته جذاب باید عصر روز جمعه در ورزشگاه آزادی به مصاف ذوب آهن اصفهان برود و هواداران این تیم امیدوار هستند تا آبی‌پوشان با حفظ روند خوب خود در فصل جاری بتوانند سومین پیروزی پیاپی را در فصل جاری مقابل سبزپوشان اصفهانی به دست بیاورند.

بر همین اساس گفت‌وگویی را با سیروس دین‌محمدی مربی استقلال در مورد شرایط این تیم دو روز مانده به آغاز دیدار با ذوب آهن انجام دادیم که متن آن را در زیر می‌خوانیم:

شرایط استقلال در آستانه بازی با ذوب آهن چطور است؟

به نظرم روند رو به رشد خوبی داریم و باید این روند را ادامه دهیم. نباید فکر کنیم که با دو برد همه چیز تمام شده و اگر واقعا در فصل جاری هدف داشته باشیم باید با انگیزه و تلاشی بیشتر در دیدارهای پیش رو به میدان برویم. باید بازی‌های گذشته را فراموش کرده و تمرکز ما فقط روی دیدار با ذوب آهن باشد که در این صورت می‌توانیم در این دیدار موفق باشیم. اگر در باد دو پیروزی گذشته بخوابیم به طور قطع برای استقلال مشکل پیش می‌آید و باید اینطور باشد که فقط در هر دیدار به مسابقه پیش رو فکر و تمرکزکنیم.

پس با این حساب با دقت خاصی ذوب آهن را آنالیز کرده و نقاط ضعف و قوت این تیم را شناسایی کرده‌اید؟

صددرصد. نه تنها ذوب آهن بلکه در طول هفته برای تمام بازی‌های پیش رویمان برنامه‌ریزی می‌کنیم.

ذوب آهن چطور تیمی است؟

مطمئن باشید تیم اصفهانی، تیم بسیار خوبی است و حرف‌های زیادی در لیگ برای گفتن خواهد داشت. دو بازی گذشته این تیم را که تماشا کردم متوجه شدم که آنها بدشانسی آوردند. در غیر اینصورت ذوب آهن یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است و سال گذشته به خصوص در نیم‌فصل دوم نیز بازی‌های خوب و نمایش‌های جذابی را از این تیم هنوز به یاد داریم.

‌ پس چرا ذوبی‌ها در دو دیدار اول لیگ نتوانستند نتیجه لازم را کسب کنند؟

این موضوع طبیعی است و تیم‌ها در برخی از برهه‌های زمانی با این مشکل مواجه می‌شوند. ذوب آهن تیم خوبی است و استقلال باید در دیدار عصر روز جمعه با انگیزه و تلاش بیشتر مقابل این تیم به میدان برود و باید برای این مسابقه شرایط مان به طور حتم بهتر باشد.

حتما توقع دارید که هواداران هم ورزشگاه را پر کنند؟

صددرصد. دوست داریم هواداران بیایند تا پس از چند سالی که ورزشگاه خالی بود دوباره آزادی را مملو از تماشاگر ببینیم. هر چند که معتقدم که تماشاگران هم باید فقط تیم خود را تشویق کرده و به مسائل حاشیه‌ای کاری نداشته باشند. در بازی با ملوان هم بازیکنان به همین دلیل با آرامش خاطر بیشتری به بازی پرداختند چون خبری از مسائل حاشیه‌ای در روی سکوها نبود.

برخی از پیشکسوتان استقلال در مصاحبه‌های خود گفته‌اند که الان وقت کری‌خواندن نیست و استقلالی‌ها باید همچنان به موفقیت‌های خود ادامه دهند؟

مگر چه کسی کری خوانده که این صحبت‌ها مطرح شده است؟ از این موضوع خبر ندارم و فکر نمی‌کنم این اتفاق افتاده باشد. ما هم در باد این دو برد نخوابیده‌ایم چرا که اگر کسی این افکار را داشته باشد و در باد فقط دو پیروزی بخوابد مطمئنا خیلی کوچک است. اعتقادم این است که انسان باید بلندپرواز باشد و به آینده با هدف و برنامه‌ریزی خاصی نگاه کند و دیگر به گذشته کاری نداشته باشد.

به نظر این امیدواری در نظر هواداران و پیشکسوتان به وجود آمده که استقلال با نمایش‌های خوب خود می‌تواند پس از سه سال دوباره قهرمان شود؛ هرچند که مظلومی گفته بود هدف ما در فصل جاری قهرمانی نیست.

ما هم امیدواریم و هدف‌مان را دنبال می‌کنیم. مطمئن باشید اگر به گذشته فکر نکنیم و به صورت منطقی، بلندپرواز باشیم و با تمرین کردن و پشتکار زیاد می‌توانیم به هدف برسیم. در این مورد نباید فقط حرف زد و شعار داد بلکه باید بدون حاشیه پیش رفت و هواداران نیز مطمئن باشند ما زحمت خود را می‌کشیم و دیگر سایر مسائل به اتفاقات و شرایط بازی بستگی دارد.

از پروپیچ چه خبر؟ مشکل این بازیکن حل شد؟

فکر می‌کنم حل شده است. من در جریان این موضوع خیلی نیستم هر چند که پروپیچ مرتب با ما تمرین می‌کند و پشتکار خوبی دارد و او هم منتظر است تا مشکلاتش برای بازی کردن حل شود.

این بازیکن در تمرینات، همان بازیکنی هست که از او توقع دارید؟

بله. پروپیچ بازیکن خوبی است و امیدوارم در شرایط بازی نیز مانند تمرنیات عمل کند.

میلاد فخرالدینی چطور؟ آیا مصدومیت او برطرف شده است؟

میلاد هم همچنان زیر نظر پزشک تمرین می‌کند اما هنوز به تمرین گروهی اضافه نشده است و بعید است به بازی با ذوب آهن برسد.

استقلال در غیاب جاسم کرار ۶۰ دقیقه نمایش روانی را مقابل ملوان ارائه کرد اما با حضور این بازیکن ورق برگشت و استقلال نیز در نیمه دوم دست به عصاتر بازی کرد. در این مورد چه ارزیابی دارید؟

در مورد جاسم باید پرویز مظلومی صحبت کند. چون در حیطه کاری ما نیست.

گویا مشکلاتش پس از جلسه عصر دو روز گذشته با نظری‌جویباری حل شده است؟

جاسم با ما تمرین می‌کند و فکر می‌کنم مشکلش حل شده است. هر چند که خیلی در جریان کار او نیستم.

به عنوان سوال پایانی محمد نوری پیشکسوت استقلال در گفت‌وگویی ضمن تمجید از نمایش خوب استقلال در دو دیدار نخست لیگ برتر، نسبت به خط دفاعی این تیم انتقاداتی را داشت. در این مورد چه نظری دارید؟

به نظر نوری که اتفاقا بازیکن خوبی هم بوده است و زحمت زیادی برای استقلال کشیده احترام می‌گذارم و حتما نکاتی که می گویند در جریان بازی‌های استقلال آن را مشاهده کردند. صددرصد ما هم باید در کادر فنی در این خصوص بررسی‌های لازم را به عمل آوریم و امیدوارم بتوانیم این نقاط ضعف را تقویت کنیم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: