به گزارش میدان ۷۲محمد عرب، دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گلستان در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در گرگان، با اشاره به اعلام خزانه داری آمریکا مبنی بر اینکه شش ماه طول می‌کشد پول‌های بلوکه شده به دست ایران برسد، گفت: این اتفاق بیانگر آن است که آنان باز هم قصد امتیاز گیری بیشتر دارند و قصد دارند به بهانه بی اعتمادی و کسب اعتماد ما را بیش از پیش تحت فشار قرار دهند.

عرب تصریح کرد: آن‌ها به دنبال سر افکندگی ما هستند و این برای مردم ایران به یقین بدل خواهد شد. این اقدام خزانه داری آمریکا نه تنها موجب افزایش بی اعتمادی مردم ایران و مسئولین به آن‌ها خواهد شد بلکه نوعی بی احترامی و نقض توافق به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: نقض توافق کاری است که طرف‌های غربی به کرات مرتکب آن شده‌اند که مطمئنا این کار اعتبار توافقات را زیر سوال می‌برد. توافقی که هنوز مملو از ابهامات بوده و در آن از مسائلی به غیر از مسایل هسته‌ای سخن به میان آمده است.

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گلستان خاطرنشان کرد: بی شک توافق هر چه که باشد اگر با این توهین‌ها و دهن کجی‌ها و زیاده خواهی‌ها همراه شود، عزت خون شهیدان را لگد مال می‌کند.

عرب در پایان گفت: با این حال طرف‌های غربی از ما انتظار اعتماد سازی دارند؛ درحالی که خود زمینه بی اعتمادی ما به خودشان را فراهم می‌کنند و این روند در صورتی که ما در موضع ضعف باشیم ادامه پیدا می‌کند با این حساب باید سرانجام این توافقات را به خدا سپرد.