تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱ - ۲۲:۱۹ کد مطلب 69218

ظریف با اسد دیدار کرد

وزیر خارجه ایران عصر چهارشنبه در ادامه سفر منطقه‌یی خود وارد دمشق شد و با مقامات عالی رتبه سوریه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش میدان ۷۲، محمد جواد ظریف با بشار اسد رییس جمهور سوریه درباره مسائل دو جانبه و منطقه گفت و گو کرده است.

خبرگزاری دولتی سوریه سانا، گزارش داده است در آغاز این دیدار، بشار اسد بار دیگر پیروزی اخیر ملت ایران در مورد توافق هسته ای با کشورهای بزرگ تبریک گفت، رئیس جمهور سوریه تاکید کرده که پیروزی ایران بدون ایستادگی وحمایت ملت آن از استقلال  تصمیمات خود وپیروی از رهبری جمهوری اسلامی ایران، محقق نمی شد.

بنا به اعلام سانا ظریف نیز  پس از دیدار  در یک بیانیه مطبوعاتی  تاکید کرد که بحث وگفتگو درباره تلاشهای صورت گرفته در مسیر حل سیاسی بحران سوریه و استفاده از فضای ایجاد شده، بوده است.

ظریف افزوده است: اکنون زمان آن است که بازیگران وهمسایگان دیگر باید به حقایق توجه کنند، و به خواسته های ملت سوریه احترام بگذارند وبرای مبارزه با تروریسم وافراط گرایی وفرقه گرایی تلاش بکنند.

محمدجواد ظریف عصر امروز با ترک لبنان عازم دمشق شد.

ظریف با اسد دیدار کرد
استقبال فیصل مقداد از ظریف

او در بدو ورود به فرودگاه دمشق مورد استقبال فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه قرار گرفت.

ظریف همچنین با ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز دیدار و گفت و گو کرد.

سایت وزارت خارجه مذاکره ظریف و معلم را مفصل خوانده است.

ظریف در این دیدار با اشاره به ضرورت گسترش تلاش های دیپلماتیک برای حل و فصل بحرانهای جاری تصریح کرد اراده محکم ایران در پایان دادن به بحران غیر ضروری هسته ای و مسیر طی شده در موضوع پرونده هسته ای نشانگر قدرت منطق و گفتگو در مقابل تحریم و تهدید بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ایستادگی دولت و مردم سوریه در برابر گروه های تروریستی و تکفیری مواضع تهران مبنی بر اینکه راهکار سیاسی و دیپلماسی بعنوان تنها راهکار حل بحران سوریه می باشد, مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اهمیت گفتگو وهمکاریهای منطقه ای برای از میان بردن عوامل ناامنی و بی ثباتی اظهار داشت: «نقش آفرینی ومشارکت فعال ومسئولانه کشورهای منطقه ، زمینه لازم برای رفع تهدید اصلی منطقه که رژیم صهیونیستی است و بیشترین نفع را از گسترش تروریسم برده است فراهم می نماید.»

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ایستادگی دولت و مردم سوریه در برابر گروه های تروریستی و تکفیری مواضع تهران مبنی بر اینکه راهکار سیاسی و دیپلماسی بعنوان تنها راهکار حل بحران سوریه می باشد, مورد تاکید قرار داد .

ولید معلم نیز با استراتژیک خواندن روابط ایران و سوریه مناسبات دو کشور را مستحکم و خدشه ناپذیر خوانـد و از حمایت های معنوی و مواضع روشن و محکم ایران در مبارزه مردم و دولت سوریه علیه تروریسم و نیروهای حامی آنان تقدیر نمود.

معلم در این مذاکرات گزارشی از آخرین تحولات میدانی در سوریه و پیروزیهای ارتش و مقاومت در برابر تروریستهای تکفیری ارائه و با اظهار اینکه دولت سوریه همواره با مخالفان غیر مسلح که به حفظ یکپارچگی کشور علاقه مند هستند گفتگو کرده است, دیدگاههای رئیس جمهوری سوریه را تشریح نمود.

ظریف با اسد دیدار کرد

ولید معلم و ظریف پس از دیدار با اسد

ایران پیشتر اعلام کرده بود که طرح تازه ای را برای پایان دادن به بحران سوریه ارائه می کند.

محمد جواد ظریف از روز گذشته سفر منطقه ای خود را آغاز کرده است. او قرار بود عازم ترکیه شود که این سفر به طور ناگهانی لغو شد.

ظریف پس از لغو سفر به ترکیه، عازم لبنان شد و با مقامات این کشور سید حسن نصرالله دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر امورخارجه ایران پس از سوریه عازم پاکستان، هند و روسیه می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: