تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ - ۱۲:۱۰ کد مطلب 69292

خانواده هاشمی در نامه ای به رئیس دستگاه قضایی مطرح کرد؛

پرونده مهدی، ده ها هزار صفحه دروغ و تهمت است!

سرانجام تعجب از این همه تبعیض در اجرای قانون است که موجب شده یاران دلسوز انقلاب و پیشکسوتان جهاد وشهادت یا خانه نشین شوند و یا آماج هتاکی ودشنام ودروغها قرار گیرند ، اما آزادی مطلقی که به مردم وعده داده شده، اما تاکنون فقط نصیب تندروها و افراطیون شده است.

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی در واکنش به برخی انتقادات از انتشار فیلم خداحافظی حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و پسرش، مهدی، پیش از عزیمت به زندان اوین نامه‌ای منتشر و در آن، انتقاداتی را مطرح کردند.

متن کامل نامه خانواده هاشمی رفسنجانی بدین شرح است:

پس از اجرای حکم آقای مهدی هاشمی، که بصورت داوطلبانه وبدون ابلاغیه اجرا، وبا خویشتن داری کامل خانواده ایشان جهت حفظ آرامش جامعه صورت گرفت، انتشار تصاویر خداحافظی آیت الله هاشمی با فرزند خود که توسط برخی جوانان یا همراهان خانواده در آن صحنه بوسیله تلفن همراه ضبط ودر شبکه های مجازی منتشر شد، موجب انتقادات برخی مسئولان گردید.

گرچه درباره این حکم وچگونگی طی مراحل دادرسی وتعیین قاضی وتعیین حکم، سخن بسیار وجود دارد اما همانگونه که آیت اله هاشمی تصریح کردند بدلیل پرهیز از ایجاد تنش وحاشیه در کشور در آستانه اجرای توافق هسته ای، سکوت اختیار می کنند وخانواده آیت اله هاشمی نیز به تاسی از ایشان مهرسکوت بر هزاران نکته وسخن ناگفته درباره این پرونده می زند.

اما انتقادات خارج از حیطه انصاف برخی از مسئولان قضایی باعث گردید تا نکاتی را جهت تنویر افکارعمومی یاداور شویم.

۱- جای تعجب دارد که چگونه مسئولین قضایی کشور از انتشار غیررسمی ومحدود تصاویر خداحافظی پدری با فرزند خود که حق طبیعی هرانسانی است شگفت زده شده وبسرعت واکنش نشان می دهند اما در برابر ده ها مورد انتشار فیلم از صداوسیما و فضای مجازی وابسته به ارگانهای نظام طی سالهای اخیر که درآن برخلاف شرع، قوانین ومصالح کشور دروغها واکاذیب آشکار طرح و به یاران انقلاب تهمتهای شرم آور نسبت داده می شوند، و به رغم شکایتها سکوت اختیار کرده و می کنند.

۲- جای تعجب وجود دارد که چگونه وقتی گروهی افراطی ، تمامی خطوط قرمز اخلاقی ، شرعی وقانونی را زیرپا می گذارند، در مراسم عمومی ورسمی کشور اخلال می کنند وبه یادگار امام(ره) اجازه سخن گفتن نمی دهند، گروههای فشار شبه نظامی تشکیل می دهند وفرزند برومند شهید مطهری را آماج حملات خطرناک قرار می دهند، شب نامه های رکیک وآکنده از اهانت را بعنوان روزنامه ونشریات رسمی منتشر می کنند و واکنش درخوری نشان نمی دهند.

۳- شگفتی اینجاست، که برسر پرونده ای که همه جزئیات آن سالهاست روشن شده، این همه جنجال می شود، اما دهها پرونده فساد دانه درشتها که بخش کوچکی از آن تاکنون رسانه ای شده است، مورد پیگیری جدی قرار نمی گیرد واگر براثر فشار افکارعمومی به پرونده ای هم رسیدگی شود، بانیان وصاحبان اصلی منافع وآمران از پیگرد وبرخورد قضایی مصون می مانند وفقط با عوامل ظاهری وآشکار برخورد می شود.

۴- تعجب اینجاست که پرونده ای با دهها هزار صفحه دروغ وتهمت بدون هیچ مشکلی اجازه انتشار از صداوسیما وخبرگزاریها وروزنامه وسایتهایی که از بودجه دفاعی کشور تغذیه می کنند، می یابد، اما دفاعیات مستند متهم در دادگاه که نمی تواند بدون دلیل مدرک متقن باشد، ممنوع الانتشار می شود.

۵- سرانجام تعجب از این همه تبعیض در اجرای قانون است که موجب شده یاران دلسوز انقلاب و پیشکسوتان جهاد وشهادت یا خانه نشین شوند و یا آماج هتاکی ودشنام ودروغها قرار گیرند ، اما آزادی مطلقی که به مردم وعده داده شده، اما تاکنون فقط نصیب تندروها و افراطیون شده است، واین گروه با تمام توان به سوراخ کردن کشتی جمهوری اسلامی مشغولند وهیچ مسئولی متعرض آنها نمی شود.

در پایان باردیگر یادآور می شود ، اگرچه شیوه آیت اله هاشمی تاکنون گذشت از حق شخصی خود در جهت حفظ مصالح کشور بوده است، اما انتظار افکار عمومی از مسئولان آن است که به گونه ای رفتار نکنند که حتی هواداران نظام قادر به دفاع از این عملکرد که جامعه را به تعبیری، به \”شهر مردگان\” تبدیل می کند، نباشند.

والسلام علی من التبع الهدی

خانواده آیت اله هاشمی رفسنجانی
۲۱مرداد ۱۳۹۴

 1. بنده خدای علی/مقداد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  ازبقایی چه خبر؟

 2. سید هاشم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اراجیو

 3. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  پیر مرد پر حاشیه.

 4. امیر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  خداهمه راعاقبت بخیرکنه انشاالله

 5. رهرو :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  تنها دولتی که زیر بار فشار بی سابقه سیاسی بود دولت احمدی نژاد بود.

 6. پرويز :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  خداوکیلی تا حا لا فکر کردهاید چرا دولت احمدی نزاد اینقد مخالف دارد ومورد هجمه قرارمیگیرد بلا تشبیح هیچ فکر کرده اید حضرت علی (ع) چرا انقدر علیه ان حضرت تبلیغ سو میشد طوری که وقتی ان حضرت را در مسجد شهید کردنند گفتند مگر علی هم نماز میخوند . این نیز ازهمان حکایتهاست………

 7. فریدون :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حالا فهمیدم چرا فرزند برومند شهید مطهری!!!!!!!!!!!!!!! ( خیلی برومنده ها خیلی البته به جز فضل پدر هیچ حاصلی نداره) به دفاع ازاین خانواده مظلوم مظلوم مظلوم همیشه طلبکار وارد میدان شده وخطاب به معاون قوه قضائیه نامه زده …… اینا به هم نون قرض میدن
  خدایا مابه چه کسایی دلمون رو خوش کرده بودیم وعمرمون رو تلف کردیم که دشمن هاشمی دشمن پیغمبر است خدایا توبه توبه توبه…….

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: