تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ - ۱۳:۱۱ کد مطلب 69394

روان سازی امورخیرین سلامت نیاز به ساختار دارد

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد گفت: برای تقویت انگیزه خیرین تامین سلامت ، روان سازی امور آنان نیاز به ساختار مناسب دارد.

به گزارش میدان۷۲، دکتر محمد هادی ایازی پنجشنبه در سومین همایش مسوولان مشارکت های اجتماعی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در شیراز افزود: وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی بدلیل برخورداری از ساختار مناسب و هماهنگ در جلب مشارکت های مردمی بسیار موفق عمل کرده اند.
وی ادامه داد:در سه دهه اخیر ایجاد مراکز آموزشی در سراسر کشور با همت خیرین تلاشگر قوت گرفت و این مهم بدلیل پیگیری دولت ، در اختیار گذاشتن زمین ، انجام امور مختلف هماهنگ در سازمان های خدماتی محقق شد.
وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی با گستردگی خدمات و نیازهای گروههای مختلف مددجویی، با همت والای خیرین در مسیر خود رو به پیش حرکت می کند.
ایازی اظهار داشت: بنا بگفته مسوولان سازمان بهزیستی بودجه دولتی این سازمان برای امسال ۱۷ هزار میلیارد ریال است در حالیکه خیرین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای حمایت از مددجویان پرداخت می کنند.
بگفته وی، دولت با حمایت از خیرین تامین سلامت می تواند در تقویت انگیزه خیرین برای رفع مشکلات و تامین نیازهای این بخش اثرگذار باشد.
وی بیان کرد: خیری که ۶۵ هزار مترمربع زمین برای ایجاد فضای درمانی خریداری کرده و حاضر به پنج هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای احداث آن است نباید برای دریافت مجوزهای لازم پله های وزارتخانه را بالا و پایین کند.
این مقام مسوول بیان کرد: مجامع خیرین تامین سلامت در کشور بیش از این نمی توانند درگیر مشکلات بوروکراسی اداری و ناهماهنگی های سازمان های خدماتی باشند و از وظایف اصلی خود جا بمانند.
ایازی گفت: مجمع خیرین تامین سلامت فارس با تجارب ارزنده خود در ایجاد بیمارستان های خیرسازی که در خاورمیانه بی نظیر است می تواند مشاورین خوبی برای دیگر مجامع خیرین تامین سلامت در کشور باشد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: