تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴ - ۱۲:۰۲ کد مطلب 69408

دیدگاه/رامین قانع:

حکایت یک خانواده همیشه طلبکار

اما آیا واقعاً خانواده هاشمی از تبدیل کردن اجرای حکم مهدی به پیراهن عثمان چه چیزی را دنبال می کنند؟ سوابق رفتاری این خانواده در سالهای اخیر نشان داده که تمامی اقدامات و رفتار آنها بر اساس سناریوهای از قبل طراحی شده تنظیم می شود.

میدان ۷۲/رامین قانع: جرایم ثابت شده ی آقازاده حجه الاسلام هاشمی رفسنجانی در دادگاه صالحه جمهوری اسلامی به موارد اختلاس، و اتهامات ارتشاء و مسائل امنیتی و اعلام مدت محکومیت ایشان با توجه به موارد مطروحه که یقیناً از راًفت و عطوفت اسلامی نیز برخوردار گشته بدون شک باید موجب سرافکندگی و پذیرش این واقعیت تلخ از جانب خانواده هاشمی می شد اما با کمال تعجب و شگفت بهانه ای شد برای زیر سوال بردن نظام قضایی و اتخاذ مواضع غیر انقلابی و غیر ارزشی توسط این خانواده که همه آحاد جامعه را بدهکار خود می دانند.

در جریان محکومیت مهدی هاشمی با وجود شفافیت جرایم شکل گرفته و نقش پشت پرده افراد حامی ایشان در تحقق این اقدامات، متاسفانه عمله های رسانه ای یک جریان خاص با حمله به دستگاه قضا و فرافکنی های مغالطه گرانه قصد دور نگه داشتن اذهان عمومی از این واقعیت را داشتند، و برای این کار به صورت هراسان به هر سمتی چنگ انداختند و از فیلم ها و تصاویر هدفداری جهت تشویش استفاده ابزاری نمودند.

انتشار گسترده و برنامه ریزی شده فیلم وداع با مهدی در مقابل زندان اوین یکی از این حربه های تیم رسانه ای خاص بود تا با استفاده از الفاظ به کار رفته در این تصاویر در جهت ملتهب شدن فضای سیاسی جامعه قدم بردارند و با نوعی مظلوم نمایی و گاهی هم تهدید آمیز خود را محق جلوه دهند.

انتظار این بود که پدر این خانواده که خود یک طلبه است فرزندان خود را بگونه ای تربیت کند که بدانند درحکومت دینی مسائل مالی و اقتصادی، به دلیل تأثیر بسیارش بر فکر و روح و اعتقاد مردم، جایگاه ویژه ایی دارد و سو استفاده از جایگاه و اسم و رسم گناهی نابخشودنی ست. اما نتنها اکنون فرزندان خود را ملامت نمی کند که حتی هنوز هم بر بی گناهی فرزندانش تاکید دارد و معتقد است بر آنها ظلم رفته است!

جالب اینجاست که پدر همین خانواده در ادوار مختلف با هجمه ها و توهین و تهمت های بی پایه و اساس علیه بعضی افراد و جریان های سیاسی کشور که دارای تضاد گفتمانی با تفکر توسعه گرایی غربی سازندگی بودند، بدون اثبات اتهام، علیه آنان اعلام موضع می کرد و باعث ایجاد تردید در جامعه می شد و این دوگانگی در برخورد نشات گرفته از همان خوی طلبکارانه است.

این درحالی ست که ساعاتی  بعد از بازداشت یکی از مسئولان دولت سابق به اتهامی که هنوز اثبات نشده بود، همین تیم رسانه ای خاص با یک هجمه هدفمند در جهت تخریب چهره رئیس جمهور سابق موجی از اخبار کذب و بی اساس را منتشر کردند تا فضای عمومی جامعه را به سمت بی اعتمادی سوق دهند، غافل از اینکه مردم ایران همیشه جزو هوشیارترین ملتها بوده ‏اند و حقایق را با جدیت دنبال می کنند و هرگز اسیر موج سازی های رسانه ای قرار نمی گیرند.

اما آیا واقعاً خانواده هاشمی از تبدیل کردن اجرای حکم مهدی به پیراهن عثمان چه چیزی را دنبال می کنند؟ سوابق رفتاری این خانواده در سالهای اخیر نشان داده که تمامی اقدامات و رفتار آنها بر اساس سناریهای از قبل طراحی شده تنظیم می شود و از مطرح کردن هر مطلبی قطعاً مساله یا مسائل دیگری را دنبال می کنند.

از سناریوی اخیر خانواده هاشمی این برداشت استنباط می شود، که با استفاده از قضیه محکوم شدن مهدی با مظلوم نمایی و استفاده حداکثری در نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به نفع شخص و جریان حامی ها هاشمی تاثیر بگذارند و این حرکت هر ناظر ثالث منصف حق بین را به این تحلیل هدایت می کند که فتنه اکبری در راه است و این اتفاقات دقیقاً منطبق بر دستور العمل های انقلاب های مخملی جرج سورس است.

اگر این جمله ” انقلاب از اوین آغاز می شود” بدون در نظر گرفتن نام گوینده آن مطرح شود، اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که توسط یک فرد ضد انقلاب و معاند نظام بیان گردیده اما با کمال تعجب می بینیم که این سخن که مصداق تهدید و توهین به نظام جمهوری اسلامی است از زبان همسر حجه الاسلام هاشمی بیرون آمده و حتما شایسته پیگرد است. خانم عفت مرعشی که به صراحت و با ادبیاتی تند حکم دادگاه صالحه جمهوری اسلامی را پدرسوخته بازی می خواند و منافع خانوادگی خود را به منافع ملی و کشور ارجح می داند نمی تواند داعیه انقلابیگری داشته باشد.

این دوگانگی و پارادوکس که در زبان و رفتار هاشمی و ایادی اش با نگاه حزبی و جناحی در ماجرای محکومیت مهدی خودنمایی کرد ریشه در کینه عمیق این طیف، از حامیان گفتمان انقلاب اسلامی دارد بطوری که از اتهامات ثابت نشده یکی از معاونین رئیس جمهور سابق به عنوان اصلی ترین تیتر رسانه های خود استفاده کردند و از آبروی افراد برای پیش برد اهداف غیر سالم خود سود جستند و تا جایی که توان داشتند این اتهامات را بزرگ جلوه دادند تا شاید بتوانند ضربه ای را بر پیکره این گفتمان بزنند و همین موضوع را در ماجرای محکومیت رحیمی آنچنان بزرگ کردند که موجب فشار فراوان روانی و اجتماعی بر خانواده وی و در نهایت منجر به مرگ همسر ایشان شدند، اما همین رسانه ها در ماجرای جرم تایید شده مهدی هاشمی با استفاده از اخبار هدایت شده سعی در انحراف مخاطبان خود نمودند و به نوعی در جهت مظلوم نمایی هاشمی حرکت کردند.

نویسنده : رامین قانع

 1. امیر محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 9

  هاشمی مظلوم هست نیاز به مظلوم نمایی ندارد از زمانی که مورد ظلم فرزندانش قرار گرفت و از زمانی که علقه فرزند پدری جای عقلانیت را گرفت از زمانیکه کینه خودی ها جای مهر و محبت نشست و از زمانی که حسادت جای …. جای گیر شد یعنی از دو جهت یکی فرزندانش و بعد هم خودش مورد مظلومیت قرار گرفت و تا زمانیکه اینها تغییر نکند مظلوم هم خواهد مرد

 2. رضا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 1

  امام علی (ع) می فرماید: خواص جامعه همواره بار سنگینی را بر حکومت تحمیل می کنند زیرا در روزگار سختی یاری شان کمتر ، در اجرای عدالت از همه ناراضی تر ، در خواسته های شان پافشارتر ، در عطا وبخششها کم سپاس تر ، به هگنام منع خواسته های شان دیر عذر پذیرتر و در مقابل مشکلات کم استقامت تر هستند.

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 14 Thumb down 1

  چطور قباله شش دانگ ایران را به این خانواده بدهند تا از همه کس وهمه چیز دست بردارند
  یکی نیست به این خانواده محترم بگوید ۷۵ یا بیشتر جمعیت ایران شماهم یکی از آنهاه فرقی با سایرین دارید

 4. محمدرضا عرفانیان رابع :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  احسنت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: