تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۳ - ۰۹:۲۸ کد مطلب 69538

چند درصد بارداری بعد از ۴۵ سالگی منجر به سقط می‌شود؟

در هر زمانی جنین در قبل یا بعد از بیست هفته تا آخر حاملگی از دست برود, به آن سقط گویند.

به گزارش میدان۷۲، یک متخصص طب سنتی گفت: تعریف سقط از دیدگاه طب سنتی با طب نوین متفاوت است. در هر زمانی جنین در قبل یا بعد از بیست هفته تا آخر حاملگی از دست برود, به آن سقط گویند. همچنین بارداری بعد از ۴۵ سال اتفاق بیافتد, ۵۰ درصد منجر به سقط می‌شود.
از نگاه طب جدید سقط یعنی محتویات حاملگی قبل از بیست هفته از بین رود.
در این زمینه تن ساز متخصص طب سنتی می‌گوید: تعریف سقط از دیدگاه طب سنتی با طب نوین متفاوت است, در هر زمانی جنین در قبل یا بعد از بیست هفته تا آخر حاملگی از دست برود, به آن سقط گویند.
-سقط یک عارضه شایع بارداری است که ۱۵ درصد بارداری‌ها شامل سقط می‌شود.
-بارداری‌هایی که با روش‌های جدید و دقیق تری به آن پی برده شود و دادن تست BHCG بعد از تاخیر افتادن سیکل قاعدگیشان این افراد احتمال دارد, شیوع سقط را بیشتر کند یعنی اگر بارداری زودهنگام تشخیص داده شود, این آمار را بیشتر خواهیم داشت. این آمار مربوط به طب جدید است.
-طب سنتی درباره سقط جنین خیلی آمار ندارد به طور کلی از هر ۱۰۰ نفر ۱۵ نفرشان به سقط دچار می‌شوند.
-با افزایش سن آمار سقط بیشتر می‌شود یعنی اگر بارداری بعد از ۴۵ سال اتفاق بیافتد, ۵۰ درصد منجر به سقط می‌شود.
– علل سقط از نظر طب سنتی بررسی شود و از نظر طب جدید معمولاً برای سقط علل جنینی یا علل مربوط به مادر را مطرح می‌کنند.
-علل جنینی ممکن است به دلیل مشکلات کروموزومی باشد؛ در خود کروموزوم‌های جنین شایع‌ترین تریزمی‌ها هست که تریوزمی ۱۶ و ۲۱ و ۲۲ منجر به سقط می‌شود که اختلال کروموزومی دارد یا جنین ناسالمی تشکیل می‌شود، یا اینکه اختلالاتی هست که در جفت جنین ایجاد می‌شود و به دلیل مشکلاتی نمی‌تواند در رحم خوب لانه گزینی کند. جفت توانایی رساندن غذا به جنین را ندارد و منجر به سقط می‌شود. مصرف سیگار و الکل یا داروهای خاص نیز موجب سقط می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: