تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴ - ۱۸:۳۶ کد مطلب 69817

موضوع شکایت بقایی از اشرفی اصفهانی

آقای اشرفی‌اصفهانی در یک اظهارنظری گفت که آقای بقایی در ۱۰ کشور سرمایه‌گذاری کرده است و برای پی بردن به این سرمایه‌گذاری‌‌ها مدت‌ها وقت نیاز است، ما هم به خاطر این اظهارنظر از وی با عنوان افترا و نشر اکاذیب شکایت کرده‌ایم.

سیدعادل حیدری، وکیل مدافع حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس‌جمهوری در دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره شکایت موکلش از حجت‌الاسلام محمد اشرفی‌اصفهانی، رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری اظهار کرد: این شکایت هفته گذشته تقدیم دستگاه قضایی و ثبت شده است.
وی درباره موضوع شکایت افزود: آقای اشرفی‌اصفهانی در یک اظهارنظری گفت که آقای بقایی در ۱۰ کشور سرمایه‌گذاری کرده است و برای پی بردن به این سرمایه‌گذاری‌‌ها مدت‌ها وقت نیاز است، ما هم به خاطر این اظهارنظر از وی با عنوان افترا و نشر اکاذیب شکایت کرده‌ایم.
وکیل مدافع حمید بقایی در پاسخ به این سؤال که «آیا شکایت‌های دیگری نیز در دستور کار دارید؟»، تصریح کرد‌: هنوز مشخص نیست، اگر در آینده تصمیم بگیریم که از کسی شکایت کنیم حتما پیگیری خواهیم کرد و آن مربوط به آینده است. هنوز برنامه‌ای در این زمینه نداریم.
حیدری درباره جدیت در پیگیری‌ شکایت‌ها خاطرنشان کرد: ما شکایت را در دادگاه طرح کرده‌ایم و آن را پیگیری خواهیم کرد. اگر از موکلانم هم در دادگاه شکایتی مطرح باشد، آنها خود را پاسخگو می‌دانند چراکه اساسا وظیفه بنده و موکلانم این است که به دادگاه پاسخگو باشیم.
وی در پاسخ به این سؤال که «آیا این شکایت در دادگاه ویژه روحانیت ثبت شده است؟»، گفت: ما شکایت را تحویل دستگاه قضا داده‌ایم، تصمیم‌گیری با خود دستگاه است.

اشرفی‌اصفهانی: در آستانه انتخابات می‌خواهند بگویند ما مظلومیم
همچنین حجت‌الاسلام محمد اشرفی‌اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آنا، درباره شکایت بقایی از وی اظهار کرد:‌ از رسانه‌ها موضوع این شکایت را شنیده‌ام ولی هنوز چیزی به من ابلاغ نشده است، اگر دادگاه احضارم کند حتما حاضر خواهم شد و پاسخ خواهم داد.
وی ادامه داد: این شکایت به خاطر صحبت‌هایی است که بنده در ماه رمضان داشتم و برخی از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها به آن پر و بال دادند. اینها اینقدر تخلف دارند که اگر به آنها رسیدگی شود پرده از بسیاری ابهامات برداشته می‌شود.
رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد:‌ اکنون در آستانه انتخابات هستیم و می‌خواهند بگویند ما مظلومیم و به داد ما برسید.
اشرفی‌اصفهانی در پاسخ به این پرسش که «آیا این شکایت‌ها جدی است و قصد پیگیری دارند؟»، گفت:‌ شاید در پیگیری جدی نباشند ولی در هر صورت اگر دادگاه از ما دعوت کند حاضر می‌شویم و پاسخ می‌دهیم.
وی در پاسخ به این سؤال که «می‌گویند که شما گفته‌اید من بر اساس شنیده‌ها چنین مطلبی را درباره آقای بقایی مطرح کرده‌ام؟»،‌ خاطرنشان کرد: من این اتهامات را از بقال که نشنیدم از یک فردی که سمت امنیتی دارد شنیدم. در وقت مقرر و در پیشگاه دادگاه، اسناد مسائلی را که طرح کردیم ارائه خواهیم داد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: