تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴ - ۱۹:۱۶ کد مطلب 69863

دانشجویان درباره موارد غیرآموزشی می‌توانند به محاکم قضایی شکایت کنند

: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دستورالعمل مصوبه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشجویان درباره موارد غیر علمی و آموزشی می‌توانند به محاکم قضایی شکایت کنند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه نشست مطبوعاتی خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی در رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها و مصوبه ۶۳۰ شورا که به قول برخی از دانشجویان بورسیه مانع از تظلم‌خواهی آنها در مراجع قضایی است، اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی تلاش زیادی در زمینه پرونده بورسیه‌ها انجام داد و اخیراً کمیته‌ای به پیشنهاد این شورا با حضور وزیر علوم، نماینده وزیر بهداشت، نماینده دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده‌ای از سوی وزارت علوم با ریاست وزیر علوم تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه این کمیته چندین جلسه برگزار کرد و درباره موارد مختلفی از بورسیه‌ها تصمیم گیری کرد، گفت: بخشی از پرونده‌های بورسیه‌ها باقی مانده است که شاید به دلیل دیدگا‌ها و ضوابط مورد توجه وزارت علوم هنوز درباره آنها تصمیم گیری نشده که البته وزارت علوم در حال بررسی و تصمیم گیری در این گونه موارد است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد پرونده بورسیه‌ها شد تا به حل آن کمک کند، یادآور شد: قطعاً مواردی از بورسیه‌ها که در آن تخلف صورت گرفته است را وزارت علوم، شورا و نه هیچ کس دیگری حمایت نمی‌کند.

مخبر دزفولی تصریح کرد: مواردی که اشکالی به آنها وارد نیست یا مواردی که در حیطه اختیارات وزارت علوم است با هماهنگی این وزارتخانه حل می‌شود و بخشی هم حل شده البته وزیر علوم قول دادند بخش دیگری که هنوز تکلیف آنها مشخص نشده است را پیگیری کنند بنابراین شورای عالی انقلاب فرهنگی این پرونده را پیگیری کرده است.

وی درباره مصوبه ۶۳۰ شورای نیز افزود: درباره مصوبه ۶۳۰، موارد علمی و آموزشی قیده شده است، یعنی این مصوبه در خصوص موارد علمی و آموزشی است و موارد غیرعلمی و آموزشی را دانشجویان و دانشگاهیان می‌توانند به محاکم قضایی مراجعه و پیگیری کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مواردی مانند ارتقای هیئت علمی از استادیار به دانشیار، ترفیع سالانه یا نمره دانشجو در صلاحیت دیوان عدالت اداری نیست خود مسئولان دیوان نیز به این اذعان داشتند لذا آن مواردی که مربوط به مسائل علمی دانشگاهیان است، در اختیار شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم است.

مخبر دزفولی افزود: اگر فردی سوال یا شکایتی دارد می‌تواند به هیئت‌هایی که در دانشگاه‌ها مأمور شده‌اند و یا هر وزارتخانه‌ای مورد شکایت خود را رسیدگی کند اما در خصوص مسائل غیرعلمی و غیرآموزشی دیوان عدالت اداری می‌تواند وارد شود و تظلم خواهی داشته باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: