تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴ - ۱۹:۲۶ کد مطلب 69866

جاسوسی‌های مشترک آلمان و آمریکا از اروپا درست نبود

رئیس دفتر صدر اعظم آلمان انتقاد شدیدی را به رویکرد سازمان اطلاعات امنیت آلمان در همکاری با آمریکا برای جاسوسی از اروپاییان وارد کرده و این اقدام را بر خلاف منافع آلمان و اروپا و درست ندانست.

به گزارش میدان ۷۲، “پیتر آلتمایر”، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان در گفتگو با هفته نامه “اشپیگل”، به رویکرد سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND) در جریانات مربوط به جاسوسی های آمریکا انتقاد وارد کرده و تصریح کرد که آنچه این دو سازمان اطلاعاتی انجام داده اند خوب و درست نبوده است.

وی همچنین گفت: این واضح است که آژانس امنیت ملی آمریکا به سازمان اطلاعات امنیت آلمان اهدافی را برای جاسوسی ارائه داده است که بر خلاف منافع آلمان و اروپا بوده و آنچه که این دو سازمان اطلاعاتی انجام داده اند درست نبوده است.

البته آلتمایر در عین حال تصریح کرد که تصور می کند سازمان اطلاعات امنیت آلمان همواره سعی کرده است که به قوانین آلمان پایبند باشد، اما آنچه که اینجا اتفاق افتاده است درست نبود.

این سیاستمدار بلند پایه حزب دموکرات مسیحی همچنین عواقب مسئولیتی به دلیل این رسوایی را رد نکرده و تاکید کرد که البته در درجه اول مسئله رفع کمبودهای ساختاری در میان است. تازه زمانی که این مسئله حل شد درباره عواقب دیگر این رسوایی تصمیم گیری خواهد شد.

 بر اساس افشاگری های انجام شده ظاهرا سازمان اطلاعات امنیت آلمان سال های طولانی به آژانس امنیت ملی آمریکا در راستای جاسوسی از شرکت ها و سیاستمداران اروپایی کمک کرده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: