تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴ - ۱۹:۵۱ کد مطلب 69869

سیدهادی حسینی: وزارت‌ورزش برنامه‌ای برای مبارزه با دلالی‌ در فوتبال ندارد

: عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نقش پررنگ دلالان در نقل و انتقالات فوتبالیست‌ها٬ حضور وزارت ورزش و جوانان در صدور مجوز برای کسانی که قدرت جابه‌جایی ورزشکاران را دارند را ضروری دانست.

به گزارش میدان ۷۲، سیدهادی حسینی درخصوص حضوردلالان در نقل و انتقالات فوتبالیست‌ها اظهار داشت: وزارت ورزش برای این امور برنامه ندارد درحالی که باید به چنین موضوعی ورود پیدا کرده و برای کسانی که قدرت ترانسفر و جابه‌جایی ورزشکاران را دارند مجوز صادر کند.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه درمجلس ادامه داد: در واقع برای حل مسأله دلالی بازیکنان ، باید ساختارهای رسمی نقل و انتقالات راه‌اندازی شود تا شرکت‌های رسمی بتوانند ورزشکاران را جابجا و به لحاظ حقوقی و بحث‌های دیگر از آن‌ها حمایت کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اگر فوتبالیست‌ها بتوانند مشخصات و مدارک خود را به شرکت‌های معتبر ارائه داده و تست دهند، آن شرکت‌ها هم برای انتقالشان رایزنی کرده و بنابراین نقش دلال و واسطه حذف خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: اگر ساختار نقل و انتقالات در شرکت‌های ورزشی و حامی ورزش رسمی شود هم در این حوزه اشتغال ایجاد شده و آن‌ها مجبور به پرداخت مالیات می‌شوند و هم فساد در این زمینه کم خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس خاطرنشان کرد: ورزش جزو فرهنگ جامعه است؛ ورزشکاران برای کودکان و نوجوانان جامعه الگو و سرمشق هستند بنابراین در وزارت ورزش٬ فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها موضوع فرهنگ‌سازی باید در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: