تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ - ۰۸:۵۰ کد مطلب 70176

اعتراض وزیر ارشاد دولت روحانی به همکاری برخی نهادها با “تتلو”

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد وقتی این نهاد به فردی اجازه فعالیت هنری نمی‌دهد دیگر نهادها نیز باید این نظر را ملاک قرار دهند.

به گزارش میدان ۷۲، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) که ظهر امروز شنبه ۲۴ مرداد برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره نهادهایی که مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را ملاک قرار نمی‌دهند و یا به افرادی اجازه کار می‌دهند که از نظر وزارت ارشاد مجاز نیستند، گفت: متاسفانه مواردی از این دست زیاد بوده و تذکرات هم داده شده است که به طور مشخص می‌توان به اجرای یک خواننده زیرزمینی بر یکی از ناوهای جنگی اشاره کرد.

وی ادامه داد: وقتی مجوز اجرای برنامه‌ هنری از سوی وزارت ارشاد به برخی‌ها داده نمی‌شود، سایر نهادها باید به این امر احترام بگذارند. افرادی از این دست وقتی مجوز اجرای برنامه ندارند در هیچ کجا نمی توانند برنامه هنری اجرا کنند و حتما می‌دانیم ناوهای موجود در خلیج فارس نیز جزئی از قلمرو جغرافیایی ایران به حساب می آید.

اشاره علی جنتی به کلیپ منتشر شده از سوی “تتلو” خواننده رپ است که چندی پیش در رسانه ها منتشر شد.

همچنین خواننده دیگری که این روز نسبت به عدم دریافت مجوز از ارشاد اعتراض کرده است، حامد زمانی است که مدت هاست که آثارش از صدا و سمیا پخش می شود.

حامد زمانی همچنین امروز در نخستین یادواره رهروان ولایت در ورزشگاه کلان لواسانات اجرا کرد.

راه حل میانه برای رستاخیز

علی جنتی در جواب به سوال خبرنگاران مبنی بر سرنوشت فیلم «رستاخیز» گفت: هم فیلمنامه «رستاخیز» مورد تایید بوده و هم مقام معظم رهبری درباره نشان دادن چهره غیر معصومین نظرشان را اعلام کرده‌اند. اما نکته دیگر هم این است که نمی توان نسبت به فتوای دیگر مراجع بی اعتنا بود. مقام معظم رهبری نیز همواره شان و احترام مراجع و علمای بزرگ دین اسلام را مورد نظر قرار می‌دهند.

وی تاکید کرد: راه حل میانه ای وجود دارد که این راه حل ایجاد یک هاله نور بر چهره حضرت عباس (ع) است که در صورت رضایت کارگردان مبنی بر ایجاد هاله نور بر صورت حضرت عباس (ع) هیچ مشکلی برای اکران مجدد فیلم نخواهیم داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه صدا و سیما از جمله ارگان‌هایی است که زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری اداره می شود، بیان کرد: در سریال «مختارنامه» فصلی وجود داشت که به رشادت‌های حضرت عباس در واقعه عاشورا پرداخته بود، اما گروه تولید و کارگردان این موضوع را درک کردند که حفظ شان مراجع تقلید مهم و از نظر رهبری در اولویت است بنابراین این بخش را از سریال حذف کردند.

 1. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خیلی خودشو تحویل گرفته
  میخوای مداحها هم برای اجرای برنامه از شما مجوز بگیرن
  اصولا گرفتن مجوز برای تولید محتوی هنری در هیچ جای قانون الزامی ندارد مگر اینکه اثر هنری تولید شده فی نفسه دارای بار مجرمانه باشد
  تولید مستند، فایلهای مذهبی و … هر روزه هزاران مورد است که هیچ کدامشان نیاز به مجوز ارشاد ندارد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: