تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ - ۰۹:۰۹ کد مطلب 70194

سیگار الکترونیکی راهی سالم برای ترک سیگار است؟

برخی افراد سیگاری می گویند سیگار الکترونیکی آن‌ها را از استعمال دخانیات نجات داده است اما منتقدان بر این باورند که سیگار الکترونیکی یک راه جدید برای به دام انداختن مردم جهت استعمال سیگار است.

به گزارش میدان۷۲، مطالعات نشان داده‌اند که با مصرف سیگار الکترونیکی بازدم حاوی مقادیر بسیار کمتر مونواکسید کربن است و در نتیجه آسیب به ریه‌ها نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد. زیرا بخار جایگزین مونواکسید کربن می‌شود.

عمیقاً نگران کننده است اما آخرین نظرسنجی دولت آمریکا نشان می‌دهد که مصرف سیگار الکترونیکی بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ بین جوانان سه برابر شده است. سازندگان این نوع سیگار نیز آن را به عنوان یک سرگرم کننده پر زرق و برق تبلیغ می‌کنند. این یک سؤال است که آیا سیگار الکترونیکی مسیری برای کاهش محصولات توتون و تنباکو است و به سیگاری‌ها کمک می‌کند از سلامت خود محافظت کنند؟ جواب این سؤال حتی اگر مثبت باشد، باید گفت تبلیغ سیگار الکترونیکی برای کودکان و نوجوانان حتی اگر سیگار استعمال نکنند نیز می‌تواند خطرناک باشد. این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داده در مورد تمام محصولات توتون و تنباکو و حتی سیگار الکترونیکی باید کودکان را محافظت کرد.

منبع: سلامانه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: