تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ - ۱۱:۴۴ کد مطلب 70242

کنایه‌های جدید اصلاح‌طلبان به حزب ندا

احمد خرّم، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخشی از مصاحبه خود با سایت حزب ندای ایرانیان گفته است:‌ اکنون برخی از افراد به ظاهر حامی اصلاحات می‌خواهند اتحاد اصلاح طلبان را بین ببرند. با مرزبندی، با القای انشقاق میان اصلاح‌طلبان. اصلاحات چارچوبش مشخص است. این‌ها‌‌ همان تلاش‌های تندرو‌ها در سال ۸۴ است که می‌خواستند اصلاحات را به ورطه تندروی بکشانند.

به گزارش میدان۷۲ رسول منتجب‌نیا،‌ قائم مقام حزب اعتماد ملی نیز در مصاحبه با ندا اظهار کرده است:‌ مسلما جریان‌هایی ناپخته در داخل اصلاح‌طلبان و جریان‌های تندرو در خارج از این گروه درصدد القای تفکر انشقاق و اختلاف در میان اصلاح‌طلبان هستند.

*صحبت‌های خرّم و منتجب‌نیا نیز مشخصاً کنایه‌های‌ دیگری به نظر می‌رسد که نسبت به مصاحبه اخیر سیدمحمدصادق خرازی، چهره محوری حزب ندای ایرانیان بیان شده و جالب آنکه این کنایه‌ها در سایت حزب ندای ایرانیان نیز منتشر شده است.

اظهارات خرّم و منتجب‌نیا همچنین در حالی است که جریان سیاسی خاص بویژه در ۱۰ روز اخیر سیاست دوگانه‌ای را در قبال مصاحبه افشاگرایانه خرازی به پیش برده است.

مصاحبه‌ای که خرازی طی آن بیان کرده بود لیست اصلاح‌طلبانی که به دشمن گِرا می‌داده‌اند را دارد و شاید آنها را افشا کند.

جریان خاص پس از مورد توجه قرار گرفتن این مصاحبه، در وهله اول شروع به بدلی خواندن اصلاح‌طلبی حزب ندا کرده و شخص صادق خرازی را آماج تهمت‌ها و حملات فراوان قرار دادند.

سپس به یک‌باره پرچم سفید بالا رفت و جریان سیاسی خاص در روزهای اخیر، یکپارچه از این می‌گوید که «کار، کار اصولگرایان است»!

چهره‌های کثیری در میان جریان خاص اکنون به میان آمده و اینطور بیان می‌کنند که طرح هرگونه اختلاف و انشقاق میان اصلاح‌طلبان و البته میان اصلاح‌طلبان و دولتی‌ها، جملگی کار اصولگرایان و رسانه‌های آنهاست.

علی تاجرنیا، از فعالان اصلاح‌طلب در این زمینه و در گفت‌وگو با اعتماد به رسانه‌های اصولگرایی اشاره کرده است که ۴۰۰ نفر پرسنل دارند و برای تخریب اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند، فاطمه راکعی در مصاحبه با سایت حزب ندا از وجود برخی جریانات سخن گفته است که بر روی اختلاف اصلاح‌طلبان حساب باز کرده‌اند و رسول منتجب‌نیا هم به ندا اینطور گفته است که «رهبران اصلاح‌طلب فریب یک چنین بازی‌هایی را نمی‌خورند»

با اینهمه اما دو نکته واضح در فرایند اشاره شده وجود دارد.

نخست آنکه چهره‌های جریان خاص پس از تهمت‌ها و حملات کثیری که علیه صادق خرازی روا داشتند، اما باز هم حاضر نیستند از متلک‌پرانی به او خودداری کنند و مثلاً در صحبت‌های خرّم و منتجب‌نیا که در بالا به آنها اشاره شده، این مسئله محرز است.

و نکته دوم نیز آنست که جریان سیاسی خاص توضیح نمی‌دهد نقش رسانه‌ها و محافل اصولگرا در اینکه رئیس کمیته انتخاباتی اصلاح‌طلبان رئیس جمهور کشور را بدلیل یک موضع‌گیری سیاسی بی… خطاب می‌کند، چیست و اینکه عبدا… رمضان‌زاده در صفحه فیس‌بوک خود به صادق خرازی ناسزا می‌گوید، چه ربطی به رسانه‌های اصولگرا دارد؟!

و ایضاً هنگامیکه ابراهیم اصغرزاده دولت یازدهم را «رحم اجاره‌ای» خواند،‌ هنگامیکه جهانبخش خانجانی از اعضای حزب کارگزاران، دولت روحانی را افراطی و تفریطی خواند و هنگامیکه صادق زیباکلام اقدامات دولت را در بحث حقوق شهروندی به سخره گرفت!

آنها همانطور که دقیقاً نمی‌توانند توضیح دهند رسانه‌های اصولگرا در این اختلافات محرز اصلاح‌طلبان و دولت چه نقشی داشته‌اند؛ در اختلافات میان خود و جوانان حزب ندا نیز گویا ترجیح می‌دهند حرفی از واقعیت را به زبان نیاورند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: