تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷ - ۲۲:۱۵ کد مطلب 70518

دیدگاه/کمال رستمعلی:

چرا نباید شیطنت و دشمنی رسانه های دولتی را جدی گرفت ؟

آن گاه سطح همه ی مناسبات و تعاملات، معطوف به قدرت و انتخابات شود، همواره اضطراب و تشویش وجود خواهد داشت، هر آن چه که موفقیت بخوانندش و هر آن چه که فتح الفتوحش بخوانند هم شادشان نخواهد کرد، حتی وقتی می گویند پیروزی ایی بزرگ تر از فتح خرمشهر رخ داد هم باز در کنارش به این و آن می تازند.

میدان ۷۲/کمال رستمعلی: دولت و حامیانش را هیچ چیزی خوشحال نمی کند؛ ایشان در اوج شادی هایشان برای آن چه توافق هسته ای می خوانند، باز هم عصبی و ناراحت هستند. در یادداشت هایشان اثری از شادی و موفقیت دیده نمی شود، در بهترین حالت باز هم به منتقدان شان حمله می کنند، کامنت های هوادران شان، حتی ذیل مطلبی که دارد از پیروزی دولت سخن می گوید، هم سراسر توهین و خشم و حمله به این و آن است.
کلمات به کار گرفته شده هم نسبتی با امید ندارد، کلمات و تعابیری که با خشم و منفی بافی عجیبی عجین شده است؛ آخرین نمونه، گفتن این حرف شگفت آور بود که شب پرداخت یارانه، شب عزای دولت هست؛ کلمات، یاس آور و خسته و بی انگیزه هستند در کلام دولت مردان و حامیان ایشان.
کافیست به یکی از این سایت ها که کاملا در اختیار دولت و خانواده آقای هاشمی است و هفته نامه ای هم برای ابراز ارادت بیشتر منتشر می کند، مراجعه کنید؛ خشم و دلهره و اتهام زنی و عصبی بودنی شگفت از سر و روی سایت می بارد؛ کامنت ها هم مدام در حال فریاد و کف بر دهان آوردن هست و عجب آن که هیچ اتفاقی و دقیقا هیچ چیزی آن ها را شاد نمی کند.
واقعیت این است که آن گاه سطح همه ی مناسبات و تعاملات، معطوف به قدرت و انتخابات شود، همواره اضطراب و تشویش وجود خواهد داشت، هر آن چه که موفقیت بخوانندش و هر آن چه که فتح الفتوحش بخوانند هم شادشان نخواهد کرد، حتی وقتی می گویند پیروزی ایی بزرگ تر از فتح خرمشهر رخ داد هم باز در کنارش به این و آن می تازند؛ غافل از آن که در روز اعلام فتح خرمشهر، مردم چنان شاد بودند که هیچ چیز جز شادی و لبخند و مهربانی نمی شناختند و نمی دیدند و اساسا کسی که واقعا مسرور باشد همین گونه هست.
در سوی دیگر، مردی که تصویر او را در صفحه ی اول هفته نامه خود می نشانند تا به خیالی خام، هجوش کنند، و آن قدر عجول و خشم گین و سراسیمه اند که در همان صفحه ی اول سیل اتهام و توهین را نثارش می کنند، با قلبی آرام و لبخندی دل نشین، اولا کوچک ترین و کم ترین اهمیتی برای بی تقوایی های اینان قایل نیست؛ جز آن که دعای شان کند که می کند. دوم آن که، بلافاصله نگاه تو را به افق های بلند پیش رو معطوف می کند و ماموریتی بزرگ و تاریخ ساز.
این ماموریت بزرگ، بازخوانی اندیشه های امام راحل عظیم الشان هست، ماموریت بزرگ، به کار گیری توان و استعداد و دانش و شجاعت و دقت نظر همه ی یاران انقلاب برای جلوگیری از خطر تحریف اندیشه و سیره امام راحل هست؛ همان مهم که رهبر معظم انقلاب نیز بدان اشاره و تاکید داشتند.
درک این حقیقت بسیار مهم است که ما نباید شانی برای امثال این هفته نامه و رسانه ها و تریبون های هم سوی شان، قایل باشیم و نه دشمنی های شان را جدی بگیریم. نه تیترهایشان نه شیطنت ها و جنگ روانی شان و نه تعابیر دور از اخلاق و انصاف و ادب شان هیچ کدام حتی ذره ای اهمیت ندارد؛ ما یک دشمن می شناسیم و آن هم استکبار هست. استکباری که در همه ی حوزه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی ایران اسلامی راه نفوذ می جوید و مهم ترین و اساسی ترین اقدام برای بستن هرگونه راه نفوذ، بازگشت به آرمان و اندیشه امام راحل و بازخوانی عالمانه ی زندگی و آثار بنیان گذار انقلاب اسلامی ست.
مطالعه ی اندیشه ی عرفانی و سیاسی و فلسفی امام عزیز، مطالعه ی نوع نگاه امام به مردم و مستضعفان، انقلاب های جهانی، بیداری آحاد مردم در سراسر جهان و دقت در جهان بینی ایشان، آن شادی و شعف و شور وصف ناشدنی ایی هست که هیچ اتفاقی و هیچ بی تقوایی ایی و هیچ فرایندی نباید و نمی تواند کوچک ترین خدشه ای در آن ایجاد کند.
واقعیت آن است که ما طی این سال ها درس های بزرگی آموختیم؛ و یکی آن بود که دریافتیم شادی و طمانینه و با خدا بودن و افق های باز و گسترده داشتن کم ترین ارتباطی با در قدرت بودن ندارد؛ ممکن است دارای قدرت باشی و مدام رسانه های حامی ات بگویند در حال فتح هستی و اثری از شادی و نشاط در تو نباشد و ممکن است هیچ مسوولیت و قدرتی نداشته باشی و در کنار جلوه های نورانی اندیشه امام عزیز، شاد و مسرور و آرام و متوکل باشی.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: