تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۷ - ۲۰:۳۰ کد مطلب 70531

جزئیات دیدار عمار حکیم با ظریف

وزیر خارجه ایران با اشاره به نتایج سفرهای منطقه‌یی خویش به لبنان و سوریه گفت: سفر به لبنان و سوریه در پرتو نتایج توافق ایران با هدف رایزنی و جست‌وجوی راه‌های برون‌رفت از بحران‌های جاری در این دو کشور صورت گرفت و با مقامات مختلف سیاسی – حزبی مسائل منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش میدان۷۲ دکتر محمدجواد ظریف عصر سه‌شنبه در دیدار با سید عمار حکیم با اشاره به نتایج سفرش به مسکو افزود: رایزنی‌های تهران – مسکو در راستای حمایت از حاکمیت و احترام به آرای مردم سوریه و پیدا کردن راه‌های معقول و مطابق با واقعیت‌های جاری، سازنده و مفید بود و عملا مخاطرات جدی ناشی از ریشه فزاینده افراطی‌گرایی و خشونت‌های ضدانسانی داعش را اولویت‌های منطقه قرار داد.

او با اشاره به تحولات جاری عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط تهران و بغداد را همواره جزو اولویت‌های خویش می‌داند و از مبارزه دولت عراق با داعش که بی‌ثبات کردن امنیت و وحدت عراق را هدف قرار داده است، حمایت می‌کند.

عمار حکیم نیز با تشریح آخرین تحولات داخلی عراق گفت: عراقی‌ها در مبارزه با داعش در چارچوب راهنمایی‌های مرجعیت، گام‌های موثر و بلندی را برداشته‌اند.

وی با تبیین آثار اقدامات و فعالیت‌های گروه‌های بسیج مردمی با همکاری ارتش عراق افزود: این رویکرد موجب موفقیت‌های بزرگی در راستای برقراری امنیت و اعمال حاکمیت واقعی عراق را فراهم کرده است.

رییس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: تلاش‌های وحدت‌آمیز صفوف طیف‌های مذهبی و ملی عراق در مقابل مخاطرات داعش موجب شده تا تمامی آحاد مردم عراق اعم از مذاهب سنی، شیعی و مسیحی را در برابر چالش‌های داعش در یک جبهه واحد و مستحکم کند.

عمار حکیم با اشاره به آثار مثبت توافق هسته‌ای ایران و غرب گفت: آثار توافق ایران با غرب بر منطقه، صفحه جدیدی را فراروی تحولات منطقه باز کرده است و بسیاری از نخبگان و مردم منطقه این رویکرد را در نتیجه خردورزی رهبری جمهوری اسلامی ایران قلمداد می‌کنند.
منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: