تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ - ۲۳:۳۶ کد مطلب 70589

دیدگاه/محسن پورذهبی:

چند سوال از هاشمی رفسنجانی

مقاومت توده های مردم در هشت سال دفاع مقدس، هزینه های جانی و مالی هنگفتی داشت، با ملاک حضرت عالی که باید از طرح های هزینه بردار اجتناب کنیم، چرا انقلاب کردیم تا به هشت سال هزینه دادن مبتلا شویم!؟

میدان ۷۲/محسن پورذهبی: هاشمی رفسنجانی که چندی پیش از هزینه داشتن طرح مساله ی هولوکاست گفته بود، در جدیدترین اظهار نظر خود، گفت:

اتفاقاتی که در دوران تحریم از سوی عده‌ای در داخل کشور افتاد که برای ایران زشت است، بعضی‌ها هم دلشان خوش بود که مقاومت می‌کنیم، اما اینکه کشور خود را فقیرتر کنیم، مقاومت نیست، مقاومت واقعی هشت سال دفاع مقدس بود که همه دشمنان یکجا شده بودند و می‌خواستند  کشور را بگیرند و انقلاب را نابود کنند، که موفق نشدند.

در این یادداشت نه قرار است امری را اثبات کنیم و نه تصمیم دارم مطلبی را نفی کنیم ! فقط به عنوان یک نسل سومی قصد داریم چند سوال از هاشمی رفسنجانی بپرسیم:

یک ) آیا هدف از تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران که از همان اول انقلاب تا سال ۹۰ بود و از سال ۹۰ به بعد به شکل ” جنگ اقتصادی ” در آمد، این نبود که کشور را بگیرند و انقلاب را نابود کنند!؟

دو ) مقاومت توده های مردم در هشت سال دفاع مقدس، هزینه های جانی و مالی هنگفتی داشت، با ملاک حضرت عالی که باید از طرح های هزینه بردار اجتناب کنیم، چرا انقلاب کردیم تا به هشت سال هزینه دادن مبتلا شویم!؟

سه ) چه کسانی در داخل کشور بودند که در دوران ان اتفاقات را در داخل کشور انجام دادند!؟ آیا منظور شما سیاست نظام در مقاومت بود!؟ یا هدفتان دولت قبل است که بارها اعلام کرده بودند از سال ۸۹ به بعد در پرونده ی هسته ای ایران دخالتی ندارد!؟ آقای هاشمی شما چه کسی را هدف گرفته اید!؟ شاید هم منظورتان پسر فاسدتان هست که با اشک و آه و اندوه او را روانه ی زندان کرده اید!؟

چهار ) در اوج جنگ اقتصادی در دولت قبل تورم به شهادت بانک مرکزی دولت فرزند شما به ۳۴ در صد نهایتا رسید، ولی در زمان ریاست جمهوری حضرت عالی تورم به ۴۹٫۵ رسید و شاخص فلاکت در زمان جنابعالی چنان سر به فلک کشید، که در انتخابات سال ۷۲ از ۳۳ میلیون واجد صلاحیت رای، تنها حدود ۱۷ میلیون در انتخابات شرکت کردند! یعنی حدود ۵۱ درصد! و جمهوریت نظام رو به زوال بود! حال سوال این است شما که نگران فقیر تر شدن مردم در دولت قبل بودید زمان ریاست جمهوری خود نیز این دغدغه را داشتید!؟

پنج ) تحریم ها که به گفته ی جریان رسانه ای شما اثری نداشت و عامل مشکلات سوء مدیریت دولت قبل بود، حال چه شده که حضرتعالی به مقاومت دیگران خرده می گیرید!؟ مگر تحریم ها اثری هم داشته که “مقاومتی” وجود داشته باشد!؟

  1. محی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

    ساده نباشیم اگه قراربود هاشمی به این سوالات جواب بده اصلا این طور حرف نمی زد !!! اصلا این طور عمل نمی کرد !۱ اصلا با افتخار از فتنه گران حمایت نمی کرد !!! اصلا در نامه بدون سلام ووالسلام به رهبری مردم را به کف خیابانها دعوت نمی کرد !!! اصلا خطبه نماز جمعه رو اون طور نمی خواند !! اصلا مواضعش رو نسبت به قتنه گران اصلاح میکرد !!! اصلا برای نابودی دولت نهم به …. پیام امیداواری نمی داد !!! بازهم بگم !!! اصلا …..!!! اصلا….!!!!

  2. مدیرجهانی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 2

    درود بر هاشمی.بدخواهان آبو بریزن اونجا که می سوزه.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: