تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ - ۱۸:۴۳ کد مطلب 70625

واکنش تند مطهری به اظهارات حدادعادل

بهتر است اجازه بدهیم کسانی که شما آنها را به نوشتن این نامه متهم می‌کنید، به این‌گونه ادعاها پاسخ بدهند تا مردم قضاوت کنند و الا هرکس تنها نزد قاضی برود راضی برمی‌گردد.

به گزارش میدان ۷۲، علی مطهری در واکنش به نطق حدادعادل در صحن علنی مجلس گفت: زمانی که از سران فتنه سخن گفته می‌شود، نام آن چند نفر مورد نظر افراطی‌ها در اذهان تداعی می‌شود لذا ‌اینکه بدون سند می‌گویند این نامه را سران فتنه نوشته‌اند یعنی آن چند نفر نوشته‌اند و این حرف قابل پیگرد قانونی است.

علی مطهری درباره اظهارات امروز ـ چهارشنبه ـ غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس مبنی بر نقش داشتن معترضان ۸۸ در تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در نطق میان دستور وی مطرح شد، گفت: آقای حداد در نطق امروز خود گفتند که در آذر ماه سال ۸۸ نامه‌ای از طرف یکی از مقامات آمریکایی به ایران فرستاده می‌شود و از فعالان جنبش سبز می‌پرسد که چه چیزی از آنها می‌خواهند و آمریکا چه کاری را باید انجام دهد و چه کاری را نباید انجام دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: به گفته آقای حداد، سران فتنه در پاسخ به این نامه می‌گویند که تحریم‌ها را زیاد کنید و به ایران فشار بیاورید که ما به دنبال براندازی نظام هستیم.

وی تصریح کرد: این ادعا در حالی از سوی آقای حداد عادل مطرح می‌شود که آن طور که ایشان می‌گویند هیچ امضایی پای این نامه نیست. حتی وزارت امور خارجه آمریکا نیز آن را تأیید نکرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد:‌ زمانی که از سران فتنه سخن گفته می‌شود، نام آن چند نفر مورد نظر افراطی‌ها در اذهان تداعی می‌شود. لذا ‌اینکه بدون سند می‌گویند این نامه را سران فتنه نوشته‌اند یعنی آن چند نفر نوشته‌اند و این حرف قابل پیگرد قانونی است.

مطهری در ادامه گفت: اگر روال اینگونه باشد و هرکسی بتواند بدون مدرک متقن هر کاری را به هر کسی نسبت دهد ممکن است کسی هم بگوید که این نامه را خود آقای حداد و دوستانشان نوشته‌اند و به آمریکایی‌ها داده‌اند.

وی تأکید کرد: این موضوع باید از طرف مدعی‌العموم پیگیری شود. این طور نمی‌شود که ما ادعایی را صرفاً با هدف سیاسی و برای حذف رقیب از میدان سیاست بدون دلیل کافی مطرح کنیم. صرف اینکه یک آمریکایی این موضوع را مطرح کرده است نمی‌تواند مورد استناد ما قرار بگیرد و به این وسیله افرادی را محکوم کنیم، آن‌هم افرادی که از حقوق اجتماعی خود محروم شده‌اند و امکان پاسخگویی ندارند. اگر شما آن سیاستمدار آمریکایی گوینده خبر را فاسق می‌دانید، به گفته قرآن باید درباره خبر او تحقیق کنید. خلاصه این کارها جوانمردانه نیست.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: ظاهرا عده‌ای نمی‌خواهند در کشور وحدت و آشتی ایجاد شود؛ بلکه می‌خواهند فضا همین‌گونه توأم با تفرقه باقی بماند.

مطهری افزود:‌ برخی نمی‌خواهند این قضایا تمام بشود و شرایط تغییر کند؛ چراکه حیات سیاسی آنها در این شرایط است.

وی با بیان اینکه «این رویه عادلانه نیست»، خاطرنشان کرد: بهتر است اجازه بدهیم کسانی که شما آنها را به نوشتن این نامه متهم می‌کنید، به این‌گونه ادعاها پاسخ بدهند تا مردم قضاوت کنند و الا هرکس تنها نزد قاضی برود راضی برمی‌گردد.

منبع: آنا

 1. بنده خدای علی/مقداد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 3

  درود برمطهری.

 2. شاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  آقای مطهری! بقول آن سریال قدیمی نیاموختی ! خواب هم اندازه دارد!

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  خوب این اقازاده دوباره ادای روشنفکرها را دراورد

 4. منتظر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  مثل اینکه مطهری درک درستی از فتنه پیدا نکرده یا کلا فاقد درک است والا اینگونه برای خائنان به انقلاب سینه زنی نیمکرد وخواهاندفاع آنان از خودشان نمیشد.خدایا بصیرت بصیرت بصیرت.

 5. ایرانی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  اه اه، اینقدر بعضی ها دو رو هستند که حد ندارد. مگر تهمت هایی هر روزه ای که علیه دکتر احمدی نژاد می زنند اصلا سند دارد که امضا هم داشته باشد؟!
  چه جوری آنها معتبر است و قوه قضاییه نباید با دروغگویان علیه دولت عدالت برخورد کند؟؟؟
  دست از سیاه بازی و نفاق بردارید. این معتبرترین سند جهان است.
  نامه را دوستان آمریکایی فتنه گران منتشر کرده اند و اعتبار دارد. به جز آنکه آنها نیز آمریکا و مقامات آمریکا را دروغگو و فریبکار و هرزه بدانید؟!
  وقتی همدست، دوست و کدخدایاعتدالیون علیه آنها سند منتشر کرده است بسیار معتبر است و … و بقیه فتنه گران باید محاکمه شوند.

 6. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  مادامیکه بعضی مسئولین بی تعهد وبی تعصب وحتی در بسیاری موارد حافظ منافع دشمنان در کشور اینگونه از دشمن وفتنه وفتنه گران دفاع میکنند امریکا واسرائیل نیازی به اجیر کردن مزدور وافرادی نظیر جمالی فشی وریگی و…ندارند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: