تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ - ۰۹:۴۲ کد مطلب 70929

احساس امیدواری و خوش‌بینی در سلامت روان فرد مؤثر است

احساساتی مانند خشم، غم و ترس همیشه اذیت‌کننده نیستند چرا که در شناسایی عوامل خطر و پیشگیری از نتایج این عوامل به فرد کمک می‌کنند همچنین احساسات مثبتی مانند امیدواری، امنیت و خوش‌بینی در سلامت روان فرد مؤثر است.

به گزارش میدان۷۲، دلبر نیروشک با بیان اینکه زمانی که فرد احساس مثبتی دارد، در تمام لحظه‌های زندگی‌اش حس خوبی به خود، دیگران و آینده خواهد داشت، تصریح کرد: وقتی فرد احساس مثبتی نداشته باشد مهارت‌های موردنیاز خود را به طور ناخودآگاه فراموش می‌کند و در این لحظه توانایی‌های فرد برای حل مشکلات او کمک‌کننده خواهد بود.

وی ادامه داد: با اینکه احساساتی مانند خشم، غم و ترس را در بیشتر مواقع به گونه‌ای اذیت‌کننده و ناسالم تجربه کرده‌ایم اما به این معنا نیست که این احساسات همیشه اذیت‌کننده هستند.

این متخصص حوزه بهداشت روان داشتن احساساتی مانند خشم، غم و ترس را در شناسایی عوامل خطر کمک‌کننده عنوان کرد و افزود: این احساسات در پیشگیری از نتایج عوامل خطر، فرد را راهنمایی می‌کند.
نیروشک گفت: احساساتی مانند امیدواری، خوشحالی، خوش‌بینی، امنیت، شایستگی، قابل اعتماد بودن، توانایی، بااستعداد بودن، سربلندی و نیرومندی جزو احساسات مثبت هستند.

وی خاطرنشان کرد: فرد با به یاد آوردن احساسات مثبت در دوران‌های سخت از داشتن آنها لذت می‌برد که این مهم نقش مؤثری در سلامت روان او ایفا می‌کند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: