تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ - ۰۹:۵۲ کد مطلب 70941

طرح پیشگیری از اختلالات رفتاری کودکان اجرا می‌شود

پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی بنا دارد تا با ارزیابی سلامت رفتاری کودکان و نوجوانان از به وجود آمدن اختلالات ناشی از مشکلات رفتاری در آینده آنها پیشگیری کند.

به گزارش میدان۷۲، وحید نجاتی، مدیر هسته پژوهشی مغز و علوم شناختی، دانشگاه شهیدبهشتی گفت: بنا داریم در این دانشگاه به ارزیابی سلامت رفتاری کودک و نوجوان بپردازیم تا کمتر شاهد اختلالات ناشی از عدم وجود سلامت رفتاری در آنها باشیم.

وی ادامه داد: به همین دلیل به طراحی سایتی پرداختیم تا از این طریق سلامت رفتاری کودکان و نوجوانان رنج سنی صفر تا هجده سال را مورد ارزیابی قرار دهیم.

نجاتی اظهار داشت: والدین می توانند با شرکت در این طرح از وضعیت و سلامت رفتاری کودکشان مطلع شوند و از مشکلاتی همچون اختلالات نقص توجه، بیش فعالی و موارد این چنینی جلوگیری کنند.

استادیارگروه روانشناسی, دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی تاکید داشت: به دلیل اینکه مشکلات ناشی از سلامت رفتاری در کودکان قابل پیشگیری است، این سایت را راه اندازی کرده ایم.

وی با بیان اینکه علاوه بر ارزیابی رفتاری سلامت کودکان و بررسی های رفتاری آنها در کلینیک توانبخشی شهید بهشتی درمان می شوند، عنوان کرد: پس از ارزیابی ها می توانیم راهکارهای اولیه را به والدین جهت پیشگیری از به وجود آمدن اختلالات رفتاری ارائه کنیم.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: