تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ - ۱۱:۳۹ کد مطلب 70980

ایران ۳- ایتالیا ۲، با یک جدال حماسی

تیم والیبال نوجوانان ایران با شکست ایتالیا در یک بازی دیدنی به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان رسید.

به گزارش میدان ۷۲ و به نقل از تسنیم، تیم والیبال نوجوانان ایران با شکست ۳ بر ۲ ایتالیا به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان در آرژانتین رسید.

در حالی که سایت فدراسیون جهانی والیبال از ابتدای بازی شکست ۳ بر صفر را برای تیم ملی ایران در تابلو نتایج زنده خود ثبت کرده بود تا پایان ست دوم بازی نیز در عمل همین اتفاق در حال رخ دادن بود و تیم ایتالیا با استفاده از دفاع و سرویس‌های مثال زدنی خود با نتایج ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۲ در ست‌های اول و دوم به پیروزی رسید.

بازیکنان ایران که در سرویس و دفاع عملکرد ضعیف‌تری نسبت به آنزوری داشتند و مرتکب اشتباهات بیشتری شده بودند از ست سوم، تمرکز خود را معطوف حمله کردند و در این مورد به مراتب بهتر از ایتالیایی‌ها بودند. شاگردان محمد وکیلی در ست‌های سوم و چهارم با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسیدند تا کار به ست پنجم کشیده شود. در ست پنجم هم بازیکنان ایران که از نظر روحی تیم برتر میدان بودند از همان ابتدا قدرت خود را به حریف تحمیل کردند و در نهایت ۱۵ بر ۱۱ پیروز شدند تا ضمن شکست تیم قدرتمند ایتالیا به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کرده باشند.

در پایان این بازی رسول آقچه‌ای ۲۴ امتیاز برای ایران و جیانلوگا گالاسی ۱۵ امتیاز برای ایتالیا کسب کردند.

تیم نوجوانان ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان از ساعت ۴:۳۰ فردا یکشنبه به مصاف برنده دیدار لهستان و چین می‌رود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: