تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ - ۱۵:۲۸ کد مطلب 70983

دیدگاه/سید علی روح الامین:

علت نگرانی حسن روحانی از انتقادات مطرح شده، چیست؟

دولت یازدهم به روشنی نشان داد که سر دادن شعار آزادی بیان تنها یک ابزار تبلیغاتی است و در حقیقت این منتقدان هستند که از ترس بسته شدن دهانشان باید به خدا پناه ببرند نه دولت!

میدان ۷۲/سید علی روح الامین: شعارهایی که رنگ و بوی آزادی بیان دارند همچون «زنده باد مخالف من» و یا «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقدان» همواره برای طیف خاصی از سیاسیون بالاخص اصلاح طلبان٬ اهرمی برای کسب آرای بیشتر در انتخابات بوده و هست. اما دولت یازدهم به روشنی نشان داد که سر دادن شعار آزادی بیان تنها یک ابزار تبلیغاتی است و در حقیقت این منتقدان هستند که از ترس بسته شدن دهانشان باید به خدا پناه ببرند نه دولت! زیرا اقدامات دولت راستگویان در دوسال اخیر نشان داد که در مقابل منتقدان ابتدا به ابزار فیلتر و توقیف پناهنده میشود و سپس با تخریب و بعضا فحاشی فضا را برای طرح هرگونه انتقادی تنگ تر میکند.

دولت یازدهم هر جا که توان بستن دهان منتقدانش را داشت از این کار دریغ نکرد برای نمونه میتوان به سه بار توقیف هفته نامه ۹دی به جرم انتقاد از توافق هسته ای اشاره کرد. اما منتقدان توافق هسته ای تنها به یک نشریه و چند سایت محدود نمی شود٬ و این جاست که دولت یازدهم با قشر عظیمی از منتقدانی روبه رو میشود که توان بستن دهانشان را ندارد زیرا بخشی از آن٬ مردم و ملت پایبند به شعار مرگ بر آمریکا هستند و بخشی از آن اساتید دانشگاه و بزرگان و صاحب نظران؛ تنها پناهگاه دولت یازدهم برای مقابله با این قشر منتقد٬ آلوده کردن فضای انتقاد بوسیله تهمت و فحاشی است چنانکه جمله معروف حسن روحانی که خطاب به منتقدان گفت «بروید به جهنم» تا مدت ها فضای انتقاد مصلحانه را به تنش تبدیل کرد.

اما سوال اساسی این است: «علت ترس روحانی از انتقاد چیست؟»

چرا روحانی سعی دارد که به همه انتقادهایی که از سوی منتقدان مطرح می شود پاسخ دندان شکن بدهد؟

اگر واقعا دولت راستگویان به تمام وعده های انتخاباتی خود عمل کرده و طبق ادعای رسانه هایشان اکثریت مردم موافق سیاست دولت هستند و اگر واقعا طبق گفته جهانگیری منتقدان فقط ۴ درصد از مردم هستند و ۹۶درصد جامعه از اقدامات سه ساله دولت راضی هستند٬ این انتقادها تاثیر زیادی در ذهنیت مردم نسبت به آقای روحانی و دولتشان نخواهد داشت در نتیجه لزومی ندارد رئیس دولت یازدهم زحمت پاسخ دادن به همه آن ها را به خود بدهد؛ چنان چه رهبر انقلاب در دیدار با هیئت دولت فرمودند : «لزومی ندارد که انسان بخواهد به هر مطلب یا انتقادی پاسخ دهد زیرا در برخی موارد سکوت بهتر است ضمن آن که هر حرفی هم که بر ضد ما زده شود این گونه نیست که در ذهن افراد جامعه تاثیر بگذارد و مورد قبول قرار گیرد»

به نظر می رسد علت ترس شدید دولت از انتقاد را میتوان نارضایتی مردم از «لیست بلند وعده های عمل نشده» و «معطل کردن همه امکانات کشور تا دوران پساتحریم» دانست.

  1. احسان :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    خلاصه و مفید

    متشکرم

    خدا بگم حسن روحانیو چی کارش کنه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: