تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۴ کد مطلب 71372

دیدگاه/سید علی روح الامین:

کار جاسوسان MI6 را راحت کردیم!

با روی کار آمدن دولت یازدهم، تلاش‌ها برای بازگشایی سفارت انگلیس در تهران شدت گرفت و برخی بر این باور بودند که انگلیس میتواند توبه کند و از ابراز دشمنی دست بردارد و با این کار دوباره سفارت خانه های هر دو کشور فعال شوند.

میدان ۷۲/سیدعلی روح الامین: انگلیس، بعد از رژیم صهیونیستی، منفورترین نظام در بین مردم ایران است. اوج خیانت های این روباه پیر را میتوان در فتنه ۸۸ یافت. ملاقات با افراد تاثیر گذار و رهبران فتنه٬ تسهیل رفت و آمد و تردد افراد موثر در فتنه از خارج کشور به تهران٬ حمایت و پناه دادن به فعالین فتنه و پوشش کامل رسانه ای اخبار اعتراضات و ایجاد جو کاذب سیاسی توسط BBC جهت تشویش اذهان عمومی و سوق دادن تظاهرات انتخاباتی به آشوب های خیابانی؛ تنها گوشه ای از خیانت های لانه روباه پیر به نظام و ملت ایران در آن دوران است.

رهبر معظم انقلاب در خطبه های تاریخی ۲۹ خرداد ۸۸ و روزهای آغازین فتنه ۸۸ هم در سخنانی عنوان کردند: «دیپلماتهاى برجسته‌ى چند کشور غربى که تا حالا با تعارفات دیپلماتیک با ما حرف میزدند، نقاب از چهره برداشتند؛ چهره‌ى واقعى خودشان را دارند نشان میدهند؛ «قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفى صدورهم اکبر». دشمنى‌هاى خودشان با نظام اسلامى را دارند نشان میدهند؛ از همه هم خبیث‌تر دولت انگلیس.»

در همین راستا و پس از خیانت های سفارت انگلیس به ملت ایران که در سال ۸۸ به اوج خود رسید٬ در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۰، تعدادی از دانشجویان ایرانی وارد سفارت انگلیس در تهران شدند و پرچم این کشور را پایین آوردند و نشان سلطنتی دولت انگلیس را از سفارت این کشور خارج کردند. این اتفاق موجب تعطیلی سفارت انگلیس در تهران و سفارت ایران در لندن شد.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، تلاش‌ها برای بازگشایی سفارت انگلیس در تهران شدت گرفت و برخی بر این باور بودند که انگلیس میتواند توبه کند و از ابراز دشمنی دست بردارد و با این کار دوباره سفارت خانه های هر دو کشور فعال شوند.

اما طبق نظر مقام معظم رهبری دولت انگلیس توبه کار نیست و هیچ گاه از ابراز دشمنی خود دست نمیکشد٬ ایشان در سخنانی صریح می فرمایند : « انگلیسی ها نمی‏توانند از ابراز دشمنى خوددارى کنند و هر چندگاه یک بار، نیشى می‏زنند. دولت انگلیس این گونه است.»

به نظر می رسد تلاش برای بازگشایی مجدد سفارت هیچ ارتباطی به اصلاح روابط سیاسی با ایران ندارد بلکه انگیزه اصلی انگلیسی ها برای این امر ٬ بحث توسعه نفوذ فرهنگی و اطلاعاتی آن هاست. بسته‌بودن سفارت انگلیس در تهران دست‌کم یک مشکل بزرگ را برای این کشور ایجاد کرده بود: کار جاسوسان ام‌آی۶ را سخت کرده بود.

سرانجام برخلاف اعتراض مردم ایران به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس٬ این اتفاق در روز اول شهریور ۱۳۹۴ رخ داد و روباه پیر بار دیگر لانه جاسوسی اش را در تهران فعال کرد.
اگر از دید طنز به این ماجرا بنگریم قصه امروز ما شباهت زیادی به داستان «بزبزقندی» دارد٬ روباه امروز ما همچون گرگ قصه کودکی٬ هر کاری میکند که با نیرنگ و تزویر وارد لانه شود.

 1. شهرام :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  مرگ بر خائنین که پای این روباه پیر جنایتکار رو دوباره به ایران باز کرد

 2. احسان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  با دست خودمان روباه را به لانه اش بازگرداندیم

 3. [جعفری :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  نزدیک انتخابات شد و سر وکله انگلیس پیدا شد .خدا به خیر کنه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: