تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ - ۱۲:۲۵ کد مطلب 71488

دیدگاه/ فاطمه محمدی:

سیاست های اسلام وارونه نمی شود

به تعریف دیگر، تمدن، نوع فرهنگ و جامعه توسعه یافته توسط یک گروه، ملت یا منطقه در یک دوره از تاریخ است. تمدن از نظر دیگر، اندیشه ی آرمانی حیات انسانی در جامعه را در بر دارد۱٫» و درنهایت تمدن تحقق تشریعیات در زندگی است.

میدان ۷۲/فاطمه محمدی: تقابل و رویارویی تمدن غرب و تمدن اسلامی از جمله موضوعات گفتاری و نوشتاری سال های اخیر است. در تعریف تمدن همین بس که« از یک زاویه، موقعیت جامعه ی انسانی با ملاحظه رشد و توسعه ی علم و هنر و با توجه پیچیدگی های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را تمدن می نامند. به تعریف دیگر، تمدن، نوع فرهنگ و جامعه توسعه یافته توسط یک گروه، ملت یا منطقه در یک دوره از تاریخ است. تمدن از نظر دیگر، اندیشه ی آرمانی حیات انسانی در جامعه را در بر دارد۱٫» و درنهایت تمدن تحقق تشریعیات در زندگی است.
تمدن غرب زاییده ی شریعت بشری در مقابل شریعت الهی و تمدن اسلامی است. ذات تمدن غرب استیلا و سلطه و از خصائص آن جدایی دین و حکومت می باشد که با عدل الهی در تعارض است چرا که حکومت اسلام در جهان تجلی گه عدل الهی است. آمریکا ظهور اتم تمدن غرب، عصاره ی نظام سلطه، استکبار و ظلم جهانی است. نمود سلطه گرایی و استکبار ستیزی در اوان تاریخ از انفجار بمب اتمی ژاپن در جنگ جهانی دوم، جنگ ویتنام، مقابله با انقلاب اسلامی ایران و… مشهود است. جریان طبس، لانه جاسوسی، حمایت از جنگ تحمیلی، حمایت از تروریسم و منافقان، پشتیبانی فتنه گران۸۸، تحریم و… خود گواه این دشمنی های پیدا و پنهان آمریکا در سال های پس از انقلاب است. تقابل آمریکا با حکومت اسلامی مقابله با عدل و شریعت الهی است و از این رو آمریکا شیطان بزرگ و دشمن بشریت است. همانگونه که مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای( مدظله العالی) می فرمایند:« دشمن که ما می گوییم به یک موجود خیالی و توهمی اشاره نمی کنیم، مراد ما از دشمن عبارت است از نظام استکبار، یعنی قدرت های استکباری، قدرت هایی که حیاتشان متوقف بر سلطه ی بر دیگران است. سردمداران نظام سلطه، آنها دشمن هستند. اگر یک مصداق خارجی هم بخواهیم برایش مشخص کنیم رژیم ایالات متحده آمریکا است. مظهر کامل نظام سلطه، رژیم ایالات متحده آمریکا است۲٫»
دست دوستی آمریکا پنجه ی فولادی است با دستکش مخملی و عده ای که اعتماد کنند به سرنوشت مصدق و کودتای۲۸مرداد، دچار خواهند شد لهذا سازش با دشمن نه در اذهان می گنجد و نه در افواه واژه پرانی زیبایی است و اگر این چنین باشد زیبایی حقیقت خود را از دست داده و ملاک و معیار زیبایی دگرگون شده است. در رویارویی با دشمن، اصول اسلامی باید محفوظ بماند و از این اصول اشداء علی الکفار است. حکومت اسلامی پیروی از اهل بیت است، پیروی در مجاهدت و مبارزه با ظلم و ظالم و هیچ گاه ارزش ها و اصول اسلام از بین نخواهد رفت. از آن جهت که ذات آمریکا تغییر نمی کند و به آن اهریمن سیاست جهانی نمی توان خوشبین بود سیاست های اسلام و حکومت اسلامی در برابر سیاست های غربی تغییر نخواهد کرد و اجازه نفوذ در هیچ یک از زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و … را به دشمن و استکبار جهانی نخواهیم داد.

به امید تشکیل جهان اسلام و جامعه توحیدی
……………………………………………
۱-ظهور و سقوط تمدن مدرن-پروفسور حمید مولانا
۲-بیانات در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت ۲۶/۵/۹۴

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: